DZIŚ JEST:   23   LISTOPADA   2020 r.


Św. Kolumbana Młodszego
Św. Klemensa I, papieża
 
 
 
 

Na wysokich obcasach

Na wysokich obcasach

Spotkałam się niedawno z opinią wierzących koleżanek, że "Wysokie obcasy" są niezależne światopoglądowo. Zweryfikowałam te "racje" zadając im pytania pomocnicze, ale jednocześnie uświadomiłam sobie, że nigdy nie wczytywałam się w owo pismo. Kiedy nadeszła okazja w postaci leżącego u znajomych zeszłorocznego egzemplarza, zagłębiłam się w lekturę. Rzeczywistość przerosła moje oczekiwania!

 

Temat z okładki - Kasia Pakosińska opowiada o wszystkim i niczym. Pytania prowadzącej o patriarchalizm i nacisk na buntowanie kobiet przeciwko mężczyznom były do przewidzenia, ale zastanowiło mnie, jak moje znajome mogły nie zauważyć tego sączącego się jadu „feminizmu”.

 

Patrzę dalej - artykuł „Polityka po szwedzku”. Wygląda interesująco. Co też lewacy mogą napisać o tym, tak bardzo zepsutym moralnie kraju? Zaczynam czytać: artykuł jest o "polityczkach". Od razu przypomniała mi się konferencja w Sejmie sprzed kilku miesięcy z udziałem Wandy Nowickiej: wszędzie słychać było tylko „członkini”, „marszałkini”, itp. Jednakże wisienką na torcie okazał się referat jednej z pań, która twierdziła, że prawo polskie w znacznej mierze kobiet nie obowiązuje, bo przecież termin "oskarżony" dotyczy mężczyzny!

 

Wracając do artykułu - "polityczki" okazały się być kobietami z dwóch różnych partii - socjaldemokratycznej i chadeckiej (to oni mają chadecję?). Tekst rozpoczyna się opowieścią o wspólnej przyjaźni tych blisko pięćdziesięcioletnich kobiet, z których każda ma troje dzieci. Pierwsza moja myśl była taka, że najbliższe kilka stron będzie o tym, jak to wspaniali Szwedzi wznoszą się ponad podziały partyjne, czego nie sposób doczekać się w naszym rodzimym kraju. Pomyliłam się. I to bardzo. Kiedy doczytałam do momentu, w którym panie stwierdziły, że zostawiają swoich męskich partnerów, bo... łączy ich coś więcej niż przyjaźń, a mój wzrok padł na napisane powiększoną czcionką zdanie o godzinnym całowaniu, zrobiło mi się niedobrze.

 

I tyle było z mojego czytania. Zniesmaczona zamknęłam magazyn. Potem tylko jeszcze raz pomyślałam o moich koleżankach i uświadomiłam sobie, że wiele wody upłynie zanim odtrujemy rzeczywistość i ludziom otworzą się oczy. Bierzmy się więc do pracy, bo jak to powiedział arcybiskup Józef Michalik: "prawda woła, by ją głosić"!

 

Aleksandra Michalczyk


DATA: 2013-03-04 09:13
AUTOR: ALEKSANDRA MICHALCZYK
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zaglądam rzadko do kobiecych pism. Są nudne. Lepiej poczytać cos innego, np. jakąś książkę.
ponad 7 lat temu / basia
 
A czy kobiety nie są a\'priori lewicowe? Jak się weźmie gazetę dla kobiet ,nawet nastolatek to temat głównie: seks ,antykoncepcja ,masturbacja. Na dodatek kobiety instynktownie pragnę opieki mężczyzny i interpolują tą potrzebę na państwo "opiekuńcze".
ponad 7 lat temu / Mizogin
 
Wysokie Obcasy to jedyne pismo o "babskiej" tematyce, jakie pojawia się u mnie w domu. Czytam zawsze od deski do deski. Nie, nie jest neutralne światopoglądowo, żadne medium chyba nie jest :) Po prostu pasuje mi często przedstawiana tam tematyka i poglądy na życie. One oczywiście nie muszą pasować wszystkim ani nie będę wszystkich namawiać do ich lektury :) Niech każdy będzie szczęśliwy na własny sposób, o ile oczywiście nikogo nie krzywdzi - oto moje podejście :)
ponad 7 lat temu / Agnieszka
 
Tak Prawda woła by Jezusa ogłosić Królem Polski, kiedy zrozumiemy że Jezus jest kimś więcej niż tylko przyjaciel , kumpel i że jest naprawdę "lekarstwem " na te wszystkie choroby świata. Nasza "walka" choć potrzebna nie odniesie skutku bez...Króla-bo nas prosił o to nas Polaków-i wszelkie mądre sentencje tego czy owego Biskupa na nic jeśli Król będzie odrzucony. Kiedyś przyjdzie ale już nasze zdanie Go nie zatrzyma...
ponad 7 lat temu / Aaron
 
Nie orać Szwecji, nie zaprowadzać Polski, widzę, że "dzieci w beczkach" są ulubionym argumentem zwolenników oświeconych rozwiązań zachodnich i tak zwanej emancypacji kobiet. Chodzi o to aby zrozumieć co to naprawdę jest chrześcijańska rodzina, zanim nadleci następny meteoryt, większy i celniejszy jak ostrzegała Matka Boża w Fatimie.
ponad 7 lat temu / mtt3
 
Zgadzam się z artykułem. I nie chodzi tu o walkę o utrzymanie stereotypu "matki od garów nieumytych", ale o wolność osobistą - tą prawdziwą, a nie narzucaną przez kolorowe pisemka dla ludzi tępych, mocno ograniczonych intelektualnie. Co do Michalika, to powinien on mieć ustawiony dzwonek w komórce: "prawda woła, by ją głosić" - może w końcu by przejrzał na oczy, bo akurat z prawdą to ma on mało wspólnego... Viva Christo Rei!
ponad 7 lat temu / wodzu
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.