DZIŚ JEST:   25   CZERWCA   2019 r.

Św. Wilhelma Opata
Bł. Doroty z Mątowów
 
 
 
 

Na wiosnę Polskę czeka nawała imigrantów? Straż Graniczna ostrzega

Na wiosnę Polskę czeka nawała imigrantów? Straż Graniczna ostrzega
By LukaszKatlewa (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Szef Straży Granicznej, gen. Dominik Tracz poinformował w trakcie posiedzenia sejmowej komisji spraw wewnętrznych, że na granicy z Białorusią polskie służby zatrzymują miesięcznie nawet 500 nielegalnych imigrantów. Problem ma zaostrzyć się na wiosnę. Nowym kanałem przerzutowym z Ukrainy do Polski mają wtedy docierać imigranci. Tymczasem Straż Graniczna ma wiele nieobsadzonych etatów.

 

„W ocenie polskich służb granicznych nowej fali imigrantów można się spodziewać na wiosnę. Generał Tracz poinformował, że na Wschodzie powstaje nowy kanał przerzutowy. Imigranci z północnej Turcji przez Morze czarne mają trafić do Odessy na Ukrainie, a stamtąd do Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej” – informuje „Gazeta Polska Codziennie”.

 

Wiele wskazuje, że na wiosnę przyszłego roku to właśnie na Polsce leżeć będzie główny ciężar obrony Europy przez nawałnicą „uchodźców”. Niestety Straż Graniczna wciąż ma wiele nieobsadzonych etatów. Wedle raportu NIK może ich być nawet 10 proc.

 

Już dzisiaj polscy pogranicznicy notują wzmożony ruch nielegalnych imigrantów na naszej granicy wschodniej i południowej. Na granicy z Białorusią miesięcznie zatrzymują od 200 do 300 osób. Bywa jednak, że jest ich nawet 500, o czym poinformował sejmową komisję spraw wewnętrznych gen. Tracz, szef SG.

 

Wielu nielegalnych imigrantów polskie służby łapią także na południu, najwięcej na granicy z Czechami. Praga zlikwidowała przed laty swoją Straż Graniczną i po Czechach imigranci, głównie z Syrii, Afganistanu i Bałkanów, mogą przemieszczać się swobodnie.

 

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

MWł

DATA: 2015-12-03 12:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Jasiek - pogranicznicy to wersja poprawna i dużo bardziej popularna. To prawda, potrzeba więcej ludzi i sprzętu w SG, ale też trzeba się pozbyć komendanta głównego i oddziałów, bo oni odpowiadają za "zwijanie" państwa w swoim zakresie - znacznych cięć kadrowych i infrastrukturalnych jakich dokonali za PO.
ponad 3 lata temu / wopek
 
Tylko Jeden moze nam pomoc. Tylko od nas zalezy czy to zrobi. Boze cos Polske przez tak liczne wieki otaczal blaskiem potegi i chwaly... Padnijmy na kolana przed naszą Królową. Gdy będziemy miec jej osłone nic nam nie grozi. Nie pierwszy to raz gdy cos nam zagraza ale pierwszy gdy jestesmy tak odlegli od Boga i tu klopot najwiekszy. Balgam kochani chociaz ze wzgledu na nasze dzieci. Na kolana przed swym Bogiem. On nam skruszonym nie odmowi. Sami z tego nie wyjdziemy...
ponad 3 lata temu / Katolik
 
Może chociaż zamówiono już drut kolczasty i konstrukcję płotu, psy do walki z niesubordynowanymi przychodźcami (iluż bezrobotnych coniennie prowadzi psy na spacer - sukces w zmniejszaniu bezrobocia!). Iluż ludzi bezrobotnych można zatrudnić przy budowie ogrodzenia! Iluż można zatrudnić w Straży Granicznej. Generalna poprawa koniunktury!!!
ponad 3 lata temu / Stefa
 
Nawet za zewnętrznymi źródłami informacji (GPC) nie wolno powielać i propagować błędów w polszczyźnie. Pogranicznik to słowo rosyjskie (po polsku strażnik graniczny)l tam nawet obchodzi się "Dzień pogranicznika". Za komuny nazywano ich Wopistami od WOP - Wojsko Ochrony Pogranicza. Przed II wojną światową mieliśmy KOP - Korpus Ochrony Pogranicza. Aktualnie mamy Straż Graniczną.
ponad 3 lata temu / Jasiek
 
pretekst do wprowadzenia stanu wojennego?
ponad 3 lata temu / Alka
 
KRUCJATA RÓŻAŃCOWA ZA OJCZYZNĘ. Jedyna deska ratunku. :)
ponad 3 lata temu / Olaf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "39779"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.