DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Na tropie akcyzy. Rząd pracuje nad systemem monitorowania transportu towarów wrażliwych

Na tropie akcyzy. Rząd pracuje nad systemem monitorowania transportu towarów wrażliwych
Źródło: pixabay.com
#RZĄD    #PIS    #AKCYZA    #PRZEMYT    #MONITORING    #LOKALIZACJA    #GPS    #GEOLOKALIZATOR    #TOWARY WRAŻLIWE

Przewóz takich towarów jak tytoń, alkohol, czy paliwa będzie objęty obowiązkowym monitoringiem. Takie rozwiązanie ma służyć walce z przemytem, bo pozwoli służbom w każdej chwili sprawdzić, gdzie znajduje się pojazd.

 

Obowiązkowe lokalizatory GPS miałyby się znaleźć w pojazdach przewożących m.in. tytoń, alkohol, czy paliwa. Tylko w taki sposób – w ocenie ustawodawcy – kontrola przewozu może być efektywna. Prace nad systemem monitorowania transportu tzw. towarów wrażliwych właśnie trwają, a niebawem projekt ustawy trafi do Sejmu.

 

Jeśli nowe przepisy zostaną przyjęte, przewoźnicy będą musieli wyposażyć swoje pojazdy w lokalizatory, które będą obsługiwane przez zewnętrzne systemy lokalizacji. Projekt zakłada tu bezpłatne udostępnienie przez Krajową Administrację Skarbową oprogramowania do lokalizatorów. Z jego pomocą służby będą miały wgląd w to, gdzie znajdują się w danej chwili pojazdy przewożące towary wrażliwe - wymienione w ustawie.

 

Nowe rozwiązania mają usprawnić walkę z przemytem, czy ułatwić wyłapywanie sytuacji, w których dochodzi do nielegalnego obrotu paliwami. Dodatkowo pracę służb mają ułatwić kary za nieprzekazywanie aktualnych danych geolokalizacyjnych i brak wyposażenia pojazdu w lokalizator. Przewoźnikowi grozi za to grzywna w wysokości 10 tys. zł. Jeśli zaś kontrola wykaże nieprawidłowe użytkowanie lokalizatora, czy jego wyłączenie, kierujący – bo to on będzie odpowiadać za działanie lokalizatora - zapłaci do 7,5 tys. zł.

 

Źródło: interia.pl

MA


DATA: 2017-08-10 08:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie wytrzymam! Permanentna inwigilacja! A kto będzie się zajmował kontrolowaniem danych z tych lokalizatorów, przymuszaniem przewoźników, nakładaniem kar? Imię ich LEGION (nowych urzędasów). I tak powstanie największa w Europie armia - milion urzędników.
ponad 2 lata temu / Emil M.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.