DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Leszek Szymowski

Na rozkaz demona

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


myślę, że w regulaminie powinniście zawrzeć jeszcze jeden punkt, co uczyni Was bardziej wiarygodnymi: Na forum nie wolno umieszczać komentarzy, które obrażają innych wyznawców innych religii
ponad 5 lat temu / kate
 
@ma; dziękuję bardzo i pozdrawiam:).
ponad 5 lat temu / magis
 
@magis: 8 lat temu ukazała się książka oparta na protokołach policji włoskiej pt. "Szatan przed trybunałem" (autorzy: Fabio di Chio, David Murgia, wyd. Salwator, Kraków) opisującym działania policji włoskiej z lat 1991 - 2001. Lektura męcząca psychicznie (bez żartów), dotyka bowiem i opisuje sprawy mroczne. Link do strony, na której jest wstęp z książki (http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/czytelnia/fragmenty-ksiazek/552-szatan-przed-trybunalem.html)
ponad 5 lat temu / ma
 
@ma; a możesz podać więcej szczegółów tej jednostki policyjnej? Chętnie to sprawdzę.
ponad 5 lat temu / magis
 
@magis: To dlaczego we Włoszech powołano po 1991 r. do istnienia jednostkę policji (instytucja państwowa), która przyjęła za pewnik, że są zbrodnie, których bezpośrednim inspiratorem jest szatan? Nie dało się inaczej wyjaśnić motywów niektórych zbrodni jak przez przyjęcie, że szatan jest bytem realnym i realnie oddziałuje na człowieka.
ponad 5 lat temu / ma
 
człowiek to takie zwierze, które jest w stanie uwierzyć we wszystko. Fakt, że wierzy w złego ducha i kierowanie przez niego nie znaczy, że zły duch istnieje. Te kilka przykładów domniemanego działania "obcych mocy" jest co najmniej dyskusyjnych.
ponad 5 lat temu / magis
 
Niestety przemiana wilkołaka jest po prostu NIE-MOŻ-LI-WA. Fajnie by było móc sobie zmieniać dowolnie formy z ludzkiej na wilkołaczą w razie potrzeby, ale nikt, absolutnie nikt nie jest mi w stanie lub nie chce dać takiej właściwości. Bóg mi tego nie da bo nie chce, diabeł bo nie może (może też nie chce). Dlatego żadnego z nich nie mam zamiaru o to prosić.
ponad 5 lat temu / Santus Faustus I
 
Generalnie zgadzam się z tezą artykułu, ale... Likanie, a właściwie lycanie, to nazwa wilkołaków w "Underworld" - podrzędnym horrorze o żenująco niskim poziomie - a nie żadna tam sekta (poza tym likantropia wiąże się z przekonaniem o możliwości zmiany w wilkołaka, a ie wampira). Problemem Waśniewskich była niedojrzałość i poddanie się hedonistycznej kulturze współżycia pozamałżeńskiego pozbawionego odpowiedzialności, a nie jakieś głębsze zaangażowanie w sprawy duchowe, które po prostu ich przerastały.
ponad 5 lat temu / Venatrix
 
Bardzo dobry artykuł. Jednakże, likantropia lub lykantropia to wiara w możliwość przekształcenia się w zwierzę, szczególnie wilka, nie wampira. Natomiast wilkołaki z serii filmów UNDERWORLD nazywani są Likaninami lub Lykaninami. Filmy te na pewno oglądał Waśniewski bo opowiadają o wojnie między wampirami a wilkołakami. Nie upatrywałbym w tym momencie jakiejś zorganizowanej sekty domniemanych Lykan. Głupia zabawa Waśniewskiego, który nazwał się Lykaninem bo obejrzał kiepskiej produkcji film. Fakt, film może być narzędziem złego ale to temat na inny artykuł. Natomiast jeżeli chodzi o zdjęcia na cmentarzu to Waśniewski prawdopodobnie założył sobie specjalną soczewkę zmieniającą kolor tęczówki. Dzięki takim soczewkom tęczówka może stać się nawet w całości biała, dlatego nie sugerowałbym ,na tym zdjęciu, jakiegoś stopnia metamorfozy.
ponad 5 lat temu / Mieszko
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.