DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Stwierdzasz że w 1965 było TYLKO 3 Kardynałów, którzy jednoznacznie powiedzieli nie dla "frywolnej tfurczości". Wykazałeś w ten sposób, że kryzys w Kościele zaczął się grubo przed 1965r. Wszak ci autorzy "frywolnej tfurczości" nie przeteleportowali się nagle na Ziemię, lecz od lat "dojrzewali" właśnie tu. Na Ziemi. W strukturach Kościoła Katolickiego. To dowodzi błędnej argumentacji tych osób którzy uważają, że przed SW2 wszystko było OK.
4 miesiące temu / @ Andrzej BR
 
To konsekwencja tego, że w 1965 było tylko 3 Kardynałów, którzy jednoznacznie powiedzieli nie dla "frywolnej tfurczości", więc grzech nienazwany i nienapiętnowany Rośnie i rośnie i rośnie . . .
4 miesiące temu / Andrzej BR
 
Ciekawe jest, że na przeszło 2000 biskupów, wątpliwości miał tylko Biskup z byłej radzieckiej Azji Środkowej.
4 miesiące temu / Ryś
 
"Czto napisano pierom, nie wyrubisz i toporom". Nie wyrąbiesz toporem tego, co zapisano piórem. Przysłowie rosyjskie.
4 miesiące temu / Rys
 
@ Andrzej BR: Czasami ultima ratio może pozostawać tylko delikatna ironia... Ja nie widzę w niej nic niestosownego!
4 miesiące temu / Karol
 
Czy ironia jest w ogóle do przyjęcia w tak poważnym gremium?! Nie znam ani jednego miejsca w Ewangelii, ani nawet w St.Testamencie, gdzie byłaby ironia, czy nawet jakiś żart użyty w jakiejkolwiek formie i sytuacji! Po prostu powaga Urzędu i poruszanych spraw, wyklucza tak przyziemną formę komunikowania.Np. ks.Prz 26 18-19 określa jednoznacznie rolę, jaką spełnia, tak naprawdę, żart w życiu ludzkim. To na pewno nie jest mowa Tak Tak Nie Nie!
4 miesiące temu / Andrzej BR
 
@ Andrzej BR: W słowach bp. Schneidera pobrzmiewa, według mnie, wyraźna nuta ironii. To bardzo mądry i bezkompromisowy hierarcha, co już wielokrotnie udowodnił...
4 miesiące temu / Karol
 
Zdanie to jest doskonałym przykładem na mowę: Ani Tak Ani Nie!W jednym szyku umieszcza Religie z rasa kolorem skóry czy językiem. Ras i kolor skóry to zupełnie niezależne od człowieka przymioty! Język to już proces setek pokoleń, milionów doświadczeń, i tu z pewnością mamy do czynienia z działaniem Ducha! Ale Religia?! Religia jest natchnieniem albo Ewangelii albo demonów, więc o jakim pluralizmie tu mówi biskup Rzymu?! Przyrodzenie to płeć! - więc jaki tu może być akt woli człowieka czy jest kobietą czy może stonogą też rodzaj żeński, albo może żabą bo też ma 4 nogi?! Oto świat gdy norma ustalająca co jest Boże a co nie, dostaje się w ręce ludzi . . . Radość Abp Schneidera jest dla mnie, w tym temacie, zupełnie nie do pojęcia, chyba że to radość z demaskowania zła, a to wtedy może i bym zrozumiał.
4 miesiące temu / Andrzej BR
 
I tyle? To mówi następca Piotra?! O Krwi Męczenników, ocal nas!
4 miesiące temu / Dredd
 
Można doprecyzowywać w wywiadach różne rzeczy ale zostaje i tak słowo pisane.
4 miesiące temu / Ola
 
Nie trzeba by było DOPRECYZOWANIA, gdyby podpisanie tej deklaracji poprzedziła pogłębiona REFLEKSJA. Papież podejmuje zbyt wiele działań impulsywnie, bez głębszego zastanowienia. I to również stanowi źródło kryzysu współczesnego Kościoła. Chciałoby się powtórzyć mądrą zasadę: słysz wiele, milcz, albo mało mów!
4 miesiące temu / Karol
 
Przysłowie mówi: Co w sercu to na ustach. "Bóg w swej mądrości chce pluralizmu i różnorodności religii, koloru skóry, płci, rasy i języków?. - Papież powiedział, co chciał powiedzieć. Potwierdzają to także inne Jego wystąpienia. Rzeczą zdumiewająca jest, żeby Papież korygował sam siebie i to w sposób >ogólny< NIE JASNY. W treści nie ma cytatu - dokładnych słów Papieża. Nadto, niepoważną jest informacja, że " Papież upoważnił biskupów z Azji Centralnej, by to jego doprecyzowanie podali do wiadomości publicznej". W tak poważnej materii tylko Papież - Watykan może ogłaszać KOREKTĘ.
4 miesiące temu / iskierka
 
Rozejrzyj się wokół siebie i odpowiedz sobie sam na pytanie czy Bóg dopuszcza zło i grzech.
4 miesiące temu / @tak tylko
 
Panie Boże ratuj! Przepowiednia z La Salette spełnia się na naszych oczach!
4 miesiące temu / karol
 
Tak ? a co z tym ? "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie". J 14, 6. A idąc tokiem rozumowania Franciszka to możemy również powiedzieć, że Bóg dopuszcza również i wszelki grzech i wszelkie zło i wszelkie obrzydliwości jakie człowiek czyni w swoim ziemskim życiu, nieprawdaż ?
4 miesiące temu / tak tylko
 
Czy ja doprawdy jestem taki ograniczony? Franciszek wie, że Bóg "dopuszcza, dozwala i chce"? Jednym słowem zamęt trwa i ten człowiek tam w Watykanie przecież to rozumie i tak działa. Nie udawajcie drodzy internauci, że jest wszystko o key.
4 miesiące temu / katopol
 
Niech wasza mowa będzie: Tak, tak, nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.
4 miesiące temu / katarzyna
 
Nic się nie zmienilo w sprawie "1" przykazania jest jeden prawdziwy Bóg- Bóg Abrahama Jakuba i Izaaka lub Ismaela wg Islamiu.
4 miesiące temu / Do Katarzyny
 
Teraz jest poprawnie. Przyzwala to znaczy, że nie chce tego sam z siebie, wprost. Tak jak dopuszcza Bóg łamanie innych przykazań, z uwagi na dar wolnej woli, którą obdarzył ludzi i anioły i której wybory respektuje. To jest tradycyjna nauka Kościoła. Nie chce Opatrzność zła, ale je dopuszcza, zawsze potrafiąc wyprowadzić dobro ze zła.
4 miesiące temu / j.s.
 
Bóg przyzwala na różnorodność religii. Bóg chciał różnorodności płci w sposób pozytywny, a nie na zasadzie przyzwolenia. I wszystko jasne!
4 miesiące temu / Lulek
 
Chodzi lisek koło drogi,Cichuteńko stawia nogi,Cichuteńko się zakrada,Nic nikomu nie powiada....Chodzi lisek koło drogi,Nie ma ręki ani nogi,Kogo lisek przyodzieje,Ten się nawet nie spodzieje.
4 miesiące temu / ekolog
 
Katarzyna ma rację- to już 10 przykazań jest względne?
4 miesiące temu / Fajny kośció
 
Nigdy nie słyszałem, aby Bóg na "różnorodność" religii pozwalał.
4 miesiące temu / Zbigniew
 
Nic z tego nie rozumiem, a co na to pierwsze przykazanie?
4 miesiące temu / katarzyna
 
Głupie - przestanmy uczyć się angielskiego bo to prowadzi do jednolitosci języka. Ale mnozmy religie bo są fajne. Szkoda że tak bardzo dążymy do zacierania znaczeń i pojęć w religii. Zobaczcie na krolowe nauk - fizyka i matematyka. Tam dąży się by wszystko rozdzielić i nazwać - tak jak Bóg przykazal Adamowi w raju.
4 miesiące temu / Jurek
 
rzeczy oczywiste już nie są oczywiste, zgodnie z planem !
4 miesiące temu / szok
 
Oprzyjmy się bezpiecznie na nauce moralnej i teologii dogmatycznej papieży ubiegłych tysiącleci.
4 miesiące temu / Antymodernista
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.