DZIŚ JEST:   27   STYCZNIA   2021 r.

Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 41  >   EDYTORIAL

Piotr Doerre

Na progu Antyśredniowiecza

Na progu Antyśredniowiecza

Zmierzch globalnej dominacji Zachodu, z którego tak cieszą się zwolennicy świata „wielobiegunowego”, przynosi już konkretne owoce. Oto na naszych oczach dokonuje się somalizacja świata, którą przed kilku laty przepowiedział (czy raczej zapowiedział) Jacques Attali, z pewnością jeden z najlepiej poinformowanych współczesnych polityków. Przypomnijmy, że Somalia to państwo praktycznie nieistniejące, w którym od kilkudziesięciu lat nieprzerwanie trwa wojna domowa, którego terytorium podzielone jest pomiędzy quasi‑państewka kontrolowane przez rozmaite klany i zwykłe bandy.

 

Somalia nie jest jednak jedyna – w podobny sposób wygląda już od dawna sytuacja w wielu (szczególnie afrykańskich) krajach, których mieszkańcy stale żyją w strachu, cierpiąc gwałty, porwania, zabójstwa, rozboje oraz będące ich konsekwencją: głód i choroby. Pogłębiający się chaos na Bliskim Wschodzie – bezpośredni efekt tak zwanej arabskiej wiosny – już teraz doprowadził do rozpadu kilku państw (Libia i Syria) i utworzenia przez fanatyków z ISIS bandyckiego kalifatu w Iraku.

 

Somalizacja nie musi jednak pozostać domeną Afryki czy Azji. Do czegóż innego bowiem prowadzi krwawa wojna karteli narkotykowych w Meksyku? Do czego innego może doprowadzić przedłużanie się wyniszczającego konfliktu pomiędzy prorosyjskimi separatystami w Donbasie a wojskami ukraińskimi? Czy Europa pozostanie oazą spokoju na morzu nieszczęść, jeśli choćby kilka procent spośród imigrantów z krajów muzułmańskich zechce się przyłączyć do dżihadystów, przenosząc swą „świętą wojnę” z brzegów Eufratu nad Tamizę i Sekwanę?

 

Jak to jednak możliwe, że wszystko to nie powoduje jakiejś zdecydowanej reakcji najsilniejszych mocarstw, posiadających wszak dziś środki i możliwości zaprowadzania pokoju nieporównywalnie większe niż w ubiegłych wiekach? Może w ich interesie, lub w interesie niektórych środowisk sprawujących w nich władzę, jest właśnie nie konserwowanie istniejącego porządku międzynarodowego, ale jego destabilizacja?

 

Żyjemy bowiem w czasach, które niektórzy nazywają ostatecznymi. Czasach, w których dewiację uczyniono normą, zbrodnię nazwano dobroczynnością, a kłamstwo postawiono w centrum życia społeczno‑politycznego. Czasach, których duch skrajnie przeciwny duchowi Ewangelii usiłuje się wedrzeć nawet do wnętrza Kościoła Chrystusowego, przyczyniając się – co pokazał choćby przebieg niedawnego synodu biskupów – do niespotykanego dotąd kryzysu wiary.

 

Nic dziwnego, że szatan ukrywający się dotąd za rozmaitymi ideologiami, modami i tendencjami zaczyna pokazywać swe prawdziwe, odrażające oblicze. Od jednych domaga się uwielbienia, od innych – na razie – „jedynie” tolerancji, innych wreszcie próbuje przestraszyć jak lew ryczący, który zgodnie ze słowami świętego Piotra krąży, szukając kogo pożreć (1 P 5, 8). Odwrotnie zatem niż wtedy, gdy z zamętu wieków ciemnych po upadku Rzymu wyłoniło się katolickie Średniowiecze budowane w imię Chrystusa, finalnym produktem ery chaosu, jaka właśnie nastaje, ma w jego planach stać się demoniczne, satanistyczne Antyśredniowiecze.

 

Na próżno jednak krąży i ryczy, na próżno sieje zamęt w Chrystusowej owczarni. Jego tymczasowe panowanie, choć przyniesie z pewnością straszliwe spustoszenie i wiele dusz pociągnie na zatracenie, przybliża nas do zapowiedzianego w Fatimie ostatecznego tryumfu Maryi.

 

Zwracamy nasze oczy do Najświętszej Panny z Fatimy – pisał przed ponad półwieczem Plinio Corrêa de Oliveira – prosząc Ją jak najszybciej o skruchę, która wyjedna nam wielkie przebaczenie, siłę do prowadzenia wielkich bitew i wyrzeczenie w obliczu wielkich zwycięstw, które przyniosą Jej Królowanie.


Piotr DoerreTekst został opublikowany w 41. numerze magazynu "Polonia Christiana"

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak to możliwe, że zachodnie mocarstwa nie reagują? Proszę wrócić do lat trzydziestych XX wieku. Bogaty, jest zbyt gruby, zbyt gnuśny, czy jak kto woli leniwy. Toż oni nie wierzyli nawet w komory gazowe w Oświęcimiu, o Katyniu nie wspomnę. A Łagry - nawet dzisiaj nie wierzą w rozmiar rzezi jaki się tam odbywał. A Rozliczenie Turków, którzy wymordowali 1,5 miliona Ormian. Co niektórzy chcą by przyjąć ich jako Europejczyków. Taaaak Europie bardzo jest potrzebny ten koń trojański wszak to na tureckiej ziemi jest wymordowane miasto Troja.
ponad 6 lat temu / a takie tam
 
Ja bym raczej powiedziała "zbrodnię nazwano prawem wyboru" i wtedy wiadomo, że chodzi o aborcję czy eutanazję. A propos Państwa Islamskiego (nie żebym popierała ten rządzony przez psychopatów twór) powinniśmy wziąć z niego przykład w jednym przypadku, mianowicie zastąpić pieniądz papierowy złotem i srebrem. To by było coś mieć nareszcie walutę posiadającą realną wartość, a nie świstki papieru, które mają wartość tylko dlatego, że ktoś kazał nam przyjąć do wiadomości, że tak jest
ponad 6 lat temu / Iw
 
do Jana który nie wie o jakie zbrodnie chodzi więc Mu wyjaśniam : zabijanie dzieci nienarodzonych(aborcje)i in vitro (metoda poza ustrojem reprodukcja człowieka kosztem zabitych innych poczętych)
ponad 6 lat temu / ula
 
"Żyjemy w czasach w których dewiację uczyniono normą, zbrodnię nazwano dobroczynnością, a kłamstwo postawiono w centrum życia społeczno?politycznego." Nie za bardzo rozumiem o jaką zbrodnię chodzi? dewiacja to sodomia, kłamstwo to może być okrągły stół...
ponad 6 lat temu / Jan
 
A komu Pan Jezus wypominał, że mają szatana za ojca i kogo ewangelista Mateusz nazywał plemieniem żmijowym. Słowa te są nadal obowiązujące.
ponad 6 lat temu / myśliciel
 
Czy to znaczy, że p. Doerre jest za światem jednobiegunowym, z Ameryką (USA) w roli światowego żandarma? I że tędy droga do kontrrewolucji? :-(
ponad 6 lat temu / ATW
 
 

Narodowa kwarantanna Irlandczyków zostanie wydłużona do 5 marca. Premier Michael Martin wezwał do znacznego ograniczenia publicznej aktywności. Władze przedstawiły katalog wymyślnych restrykcji dotyczących wielu sfer życia społecznego.

 
 

 „To wielka klęska praw człowieka, praw pacjenta. Klęska ludzkiej godności. Nie możemy pozwolić, by w przyszłości taka sytuacja ponownie nas zaskoczyła, zmuszała do pospolitego ruszenia” – napisał o zagłodzeniu pana Sławomira z Plymouth mecenas Jerzy Kwaśniewski. Zapowiedział również międzynarodową inicjatywę zmierzającą do zapobieżenia w przyszłości przypadkom uśmiercania Polaków w zagranicznych szpitalach na mocy proeutanazyjnych przepisów.

 

O wściekłych atakach lewicy na katolików w programie "Ja, katolik. Extra" rozmawiają Paweł Lisicki, Grzegorz Górny i Krystian Kratiuk. Program nagrywany był na kilkadziesiąt minut przed ogłoszeniem informacji o śmierci Polaka z brytyjskim szpitalu w Plymouth.

 

Autorka skandalicznego wpisu po masakrze chrześcijan w Etiopii została ukarana przez własny klub parlamentarny. Lewica uznała, że Małgorzata Prokop-Paczkowska zaszkodziła ugrupowaniu.

 

„Wyrażam głęboki smutek z powodu śmierci Polaka w Plymouth. Modlę się o niebo dla niego i pociechę dla rodziny. Mówmy odważnie NIE barbarzyńskiej cywilizacji śmierci” – napisał na komunikatorze Twitter arcybiskup Stanisław Gądecki.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.