DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Na Podkarpaciu nie zabijają już dzieci! RPO zaniepokojony ograniczaniem „prawa” kobiet do aborcji

Na Podkarpaciu nie zabijają już dzieci! RPO zaniepokojony ograniczaniem „prawa” kobiet do aborcji
Nóżki 11-tygodniowego dziecka w łonie matki. Fot. A. Zachwieja/pro-life.pl

Nacisk środowisk pro-life, który doprowadził, że podkarpackie szpitale wycofały się z wykonywanie tzw. zabiegów przerywania ciąży, nie mógł pozostać bez echa. Rzecznik Praw Obywatelskich zaniepokojony doniesieniami usłużnych mediów zainterweniował w imieniu kobiet pozbawianych swoich „praw”.  

 

Adam Bodnar, RPO w swoim piśmie skierowanym do Krystyny Kozłowskiej, Rzecznika Praw Pacjentów powołuje się na doniesienia portalu gazeta.pl oraz tokfm.pl, które w maju br. zaalarmowały, że Podkarpacie nie ma już dostępu do „legalnej aborcji” i prosi o informacje w sprawie podjętych kroków w celu „zagwarantowania dostępu do zabiegu legalnego przerywania ciąży, a także o ilości spraw dotyczących opisanego problemu przekazywanych Pani Rzecznik”.

 

RPO zauważył, że „osobom objętym ubezpieczeniem społecznym i osobom uprawnionym na podstawie odrębnych przepisów do bezpłatnej opieki leczniczej przysługuje prawo do bezpłatnego przerwania ciąży w publicznym zakładzie opieki zdrowotnej”.

 

Jak dodał, dopuszczenie możliwości przerywania ciąży w przypadkach opisanych w ustawie „implikuje konieczność stworzenia systemu gwarantującego realny i niedyskryminujący dostęp do tej procedury”. Zdaniem Rzecznika, w przeciwnym razie „zagwarantowana ustawowo możliwość poddania się legalnemu zabiegowi aborcji nabiera charakteru iluzorycznego.”

 

W swoim wystąpieniu Adam Bodnar wskazał na to, że państwo „ma obowiązek organizacji udzielania świadczeń zdrowotnych w taki sposób, aby instytucja klauzuli sumienia, służąca poszanowaniu wolności sumienia lekarzy nie uniemożliwiała pacjentkom skorzystania ze świadczeń, do których są uprawnione, zwłaszcza w przypadkach w których kontynuowanie ciąży stanowi zagrożenie życia i zdrowia kobiety.”


W wystąpieniu RPO – obok „prawa” kobiet do aborcji nie pojawił się wątek prawa do życia tych najmniejszych pacjentów. To tylko pokazuje jak ułomny jest polski system prawny i jak bardzo potrzebne są regulacje wprowadzające pełną ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Stosowny obywatelski projekt ustawy - dzięki staraniom Fundacji Pro - prawo do życia - jest już w Sejmie, wraz z ponad pół milionem głosów poparcia.


MA


DATA: 2016-07-19 13:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

kobiety z podkarpacia i tak wykonują aborcje: albo za granicą albo za kasę u "bogobojnych" polskich lekarzy. Kasa ucisza sumienie
ponad 3 lata temu / fred
 
Dziwię się, że Bodnar jest jeszcze na wolności. Broniąc rzekomych praw kobiet do aborcji,nawołuje tym samym do mordowania dzieci nienarodzonych. Tym typem powinna się natychmiast zająć prokuratura !
ponad 3 lata temu / normalny
 
Zastanawiające jest to, że ten lewak jest jeszcze rzecznikiem. Powinien iść na zieloną trawkę.
ponad 3 lata temu / takitam
 
co ty sprowadzasz na swoją duszę..opamiętaj się i pojednaj z Chrystusem zanim będzie za późno. Nawet poganie wiedza że zabijanie dzieci jest złe.
ponad 3 lata temu / człwieku (adamie bodnarze)
 
Jeżeli zdaniem tego pana (Adama Bodnara) istnieje ?zagwarantowana ustawowo możliwość poddania się legalnemu zabiegowi aborcji", to gdzie jest ustawowo zagwarantowane poszanowanie prawa do ochrony życia dzieci oraz przekonań obywateli, wyznających przykazanie "Nie będziesz zabijał"? Dlaczego nadal zmusza się ludzi do płacenia podatków, z których finansuje się, wbrew ich woli, zabijanie dzieci w publicznym zakładzie opieki zdrowotnej? Dlatego także w tym zakresie PiS jest kontynuatorem polityki PO i PZPR! Czy skończy tak samo? Jestem o tym przekonany. To tylko kwestia czasu...
ponad 3 lata temu / wmo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.