DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

Na nic presja i groźby. Już tysiąc naukowców publicznie dystansuje się od teorii Darwina

Na nic presja i groźby. Już tysiąc naukowców publicznie dystansuje się od teorii Darwina

Już ponad 1000 uczonych z całego świata – zgodnie z zaktualizowaną w lutym 2019 roku listą - podpisało oświadczenie „Dissent,” wyrażające sceptycyzm wobec teorii ewolucji Darwina. Teoria ta jest podstawą światopoglądu wielu środowisk i jednym z głównych współczesnych „dogmatów” naukowych. Władze państw, instytucji międzynarodowych i Rada Europy zaangażowały się w obronę XIX –wiecznej teorii, zakazując jej krytyki w szkołach.

 

W listopadzie 2016 r. z inicjatywy Royal Society odbyło się przełomowe sympozjum z udziałem ponad 300 prominentnych uczonych, zajmujących się szeroko pojęta teorią Darwina. Uczeni z Royal Socjety i British Academy podczas trzydniowego sympozjum zatytułowanego: New trends in evolutionary biology: biological, philossophical and science perspectives („Nowe trendy w ewolucyjnej biologii: biologiczna, filozoficzne i naukowe perspektywy”) wezwali do stworzenia nowej syntezy, nowego „paradygmatu,” który pozwoli lepiej opisywać procesy zachodzące w przyrodzie. Zakwestionowali oni podstawowe założenia teorii Darwina: zasadę doboru naturalnego i walkę o byt.

 

Grupa uczonych, którzy podpisali się pod dystansującym się od teorii ewolucji listem stwierdza: „Jesteśmy sceptycznie nastawieni do twierdzeń o zdolności przypadkowej mutacji i doboru naturalnego do wyjaśnienia złożoności życia”. Uczeni zachęcają do „uważnego badania dowodów na teorię darwinowską”, wskazując, że istnieje poważny spór naukowy w tej kwestii.

Bunt wobec teorii Darwina narasta wśród uczonych różnych dyscyplin naukowych, pomimo ogromnego ryzyka dla ich karier i reputacji.

 

Wśród sceptyków są członkowie różnych krajowych akademii naukowych z USA, Rosji, Węgier, Czech, Wielkiej Brytanii itp. Niektórzy związani są z prestiżowymi amerykańskimi uniwersytetami takimi, jak: Harvard, MIT, Princeton i Yale. Jeszcze inni pochodzą z prestiżowych zagranicznych uczelni i instytucji badawczych, takich jak University of Cambridge, London's Natural History Museum, Moscow State University, Hong Kong University, University of Stellenbosch w RPA, Institut de Paléontologie Humaine we Francji, Ben-Gurion University w Izraelu, itp.

 

Występujący eksperci reprezentują szeroki wachlarz dyscyplin naukowych. Należą do nich specjaliści w zakresie biologia molekularnej,  biochemii, entomologii, chemii kwantowej, mikrobiologii, psychiatrii, nauk behawioralnych, astrofizyki, biologii morskiej,  biologii komórkowej, fizyki, astronomii, matematyki, geologii, antropologii i wielu innych. Sygnatariuszami są także lekarze.

„Jako biochemik stałem się sceptyczny wobec darwinizmu, kiedy miałem do czynienia z ekstremalną zawiłością kodu genetycznego i jego wieloma inteligentnymi strategiami kodowania, dekodowania i zachowywania  informacji” - wyjaśnił dr Marcos Eberlin, założyciel Thomson Mass Spectrometry Laboratorium i członek Brazylijskiej Narodowej Akademii Nauk.

 

Wśród znanych naukowców, którzy podpisali oświadczenie jest biolog ewolucyjny i autor podręczników dr Stanley Salthe; chemik kwantowy Henry Schaefer z University of Georgia; członek amerykańskiej Narodowej Akademii Nauk Philip Skell; American Association for the Advancement of Science Fellow, Lyle Jensen; embriolog Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych Lew Biełosow czy zmarły w grudniu 2018 genetyk Giuseppe Sermonti, redaktor naczelny Rivista di Biologia / Biology Forum.

 

Projekt znany jako „Naukowa niezgoda na darwinizm”, został po raz pierwszy uruchomiony przez Discovery Institute w 2001 roku w odpowiedzi na propagandę publicznego nadawcy w USA (stacji PBS) twierdzącej, że „praktycznie każdy naukowiec na świecie wierzy, że teoria Darwina jest prawdziwa.” Discovery Institute wykupił reklamy, by polemizować z tym stwierdzeniem. Od tego czasu liczba publicznych dysydentów wzrosła dziesięciokrotnie.

 

Discovery Institute z siedzibą w Seattle, w miejsce neodarwinizmu promuje tzw. Inteligentny Projekt, który ma lepiej wyjaśniać złożoność życia. Instytut uważa, że ​​1000 naukowców, którzy podpisali oświadczenie, stanowi wierzchołek ogromnej góry lodowej. „Chociaż liczba ta z pewnością reprezentuje mniejszość naukową, to niewątpliwie znacznie zaniża liczbę naukowców wątpiących w teorię Darwina” - napisał David Klinghoffer, starszy współpracownik Discovery Institute.

„Jeśli chodzi o ewolucję, prześladowanie jest zbyt dobrze znanym faktem życia akademickiego. Popieranie ewolucji darwinowskiej jest bezpiecznym posunięciem karierowiczów, a kwestionowanie jej może oznaczać koniec kariery” - dodał Klinghoffer.

 

W 2017 roku California State University zwolnił chrześcijańskiego naukowca po tym, jak opublikował artykuł kwestionujący  teorię Darwina. Chodzi o tkankę miękką opisaną przez Marka Armitage’a.  Uczelnia w ramach ugody zapłaciła mu prawie 400 tys. dol.

 

Badacze podkreślają, że presja rówieśników i strach uniemożliwiają rzetelną analizę tematu. Biolog Douglas Ax, kierujący Instytutem Biologii narzekał, że „ponieważ żaden naukowiec nie może pokazać, w jaki sposób mechanizm Darwina może wytworzyć złożoność życia, każdy powinien być sceptyczny.”

 

Lista naukowców sceptycznych wobec teorii Darwina

 

 

Źródło: discovery.org / PCh24.pl

AS


DATA: 2019-03-13 09:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@mkufel mutacje genetyczne, jeśli są istotne jakościowo prowadzą do śmierci, a nie do przejścia gatunku w gatunek. Podobnie teoria ewolucji nie tłumaczy eksplozji kambryjskiej. Dowody ze skamielin też nie są przychylne dla teorii.
5 miesięcy temu / Agamemnon
 
Przeczytałem przypadkow i z rozbawieniem. Teoria ewolucji zaproponowana przez Darwina jest teorią naukową, czyli de facto naukowym dogmatem, ponieważ została gruntownie zweryfikowana metodami naukowymi. Wszystkkie inne próby wyjaśnienia złożoności życia na Ziemi są zaledwie hipotezami. Niektóre z nich są szczególnie głupie i pozbawione jakichkolwiek podstaw naukowych, jak np "Inteligentny Projekt". 1000 "naukowców" z całego świata to, którzy rzekomo wspierają tą hipotezę, to jakiś malutki promil. Tylko w USA jest ok 120 tys. naukowców, a na całym świecie jest ich pewnie milion. Tytuł profesora nie oznacza automatycznie, że ktoś jest mądry patrz Pawłowicz, Bender czy Legutko. Ten tysiąc sygnatariuszy, to naturalny - wręcz darwinowski - odsetek dziwaków, szaleńców lub zwyczajnych głupców, którzy może w swojej wąskiej specjalizacji posiadają więdzę i umięjętności, ale nie rozumieją złożoności świata i chyba nie rozumieją czym jest prawdziwa nauka.
5 miesięcy temu / mkufel
 
DNA i inteligentne strategie kodowania i dekodowania. Skoro odkryto takie właściwości DNA zakładam ,że to prawda to czy można z zupełną pewnością przypisać je doborowi naturalnemu czy raczej projektowi bądź zaplanowanej w sensie strategii rozwoju ewolucji
8 miesięcy temu / gość
 
@ slawek505 Przepięknie napisane...
ponad 1 rok temu / Elle
 
... cd.. to archiwum mówi nam o potędze myśli naszego Stwórcy, Autora wszystkich wynalazków jakie są odkryte w świecie organizmów żyjących. A jeszcze jak dodać skomplikowanie molekuł np. Einstein przez 50 lat nie potrafił zrozumieć świata kwantów z których nasz świat został zbudowany, to okazuje nam się obraz BOGA tak mądrego, że kolana same się uginają. I ten BÓG, niewyobrażalny naukowiec, badacz nas Kocha ! A my ? Zadowalamy się marnościami tego świata, prymitywnymi elektronicznymi świecidełkami, urządzeniami, udogodnieniami dla ciała i umysłu. A dla Boga ciało nasze nie jest tak ważne jak nasza nieśmiertelna świadomość, o którą biją się szatany, które kłamią, oszukują, wprowadzają w błędy, projektują własne myśli i idee do naszych umysłów, siłą nas trzymają przy tym świecie marnego ciała, wehikułu dla świadomości, dla duszy.
ponad 1 rok temu / slawek505pl
 
Ślepa, przypadkowa, bezkierunkowa, bezrozumna przemiana, tzw. ewolucja, może tylko zepsuć doskonale działający organizm. Nie trzeba być super naukowcem aby do tego dojść. Wystarczy TRZEŹWE MYŚLENIE. Ewolucja może i jest ale w bardzo nieznacznym stopniu, ponieważ DNA jest elastyczne i dostosowuje nieznacznie organizm do warunków ale nie zmienia jego kształtu i funkcji. Najlepszym ale i zarazem najsmutniejszym przykładem jak działa ślepa ewolucja są np. uszkodzenia, deformacje płodu, nowo narodzonego organizmu, np. człowieka. Ewolucjoniści mówią, że natura wcale nie jest doskonała i zdarzają się defekty. A to właśnie te defekty są efektem ślepej, bezrozumnej, bezkierunkowej, przypadkowej ewolucji ! Taka ewolucja może tylko zepsuć doskonałą, skończoną formę. Gdyby Darwin wiedział co to jest DNA, nigdy by nie opublikował swojej nieszczęsnej pracy. Wyrzuciłby ją do kosza. Niewyobrażalnie skomplikowany cząsteczkowy kod DNA, który jest jakby samorozpakowującym się archiwum
ponad 1 rok temu / slawek505pl
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.