DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Na nic europejskie wsparcie! Rosja nie zwróci Polsce wraku tupolewa

Na nic europejskie wsparcie! Rosja nie zwróci Polsce wraku tupolewa
fot. ITAR-TASS / Maxim Shemetov / FORUM

„Rosja nie uważa się za zobowiązaną decyzjami Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy podejmowanymi w czasie, gdy delegacja Rosji nie uczestniczy w pracy Zgromadzenia” – oświadczyło w czwartek Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji, komentując rezolucję ZPRE wzywającą do zwrotu Polsce wraku TU-154M.

 

„Pryncypialne stanowisko Federacji Rosyjskiej polega na tym, że nie uważamy się za zobowiązanych decyzjami Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy podjętymi w okresie wymuszonego nieuczestniczenia delegacji rosyjskiej w pracy Zgromadzenia” – oznajmił rosyjski MSZ.

 

Rosyjscy dyplomaci przypomnieli, że wrak polskiego samolotu nie może zostać zwrócony ze względu na śledztwo, jakie w sprawie katastrofy smoleńskiej prowadzi Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej. Szczątki Tu-154M stanowią jeden z najważniejszych dowodów w tymże śledztwie i w związku z tym do jego zakończenia elementy samolotu „powinny pozostawać w Rosji”.

 

W miniony piątek Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło rezolucję wzywającą Rosję do zwrotu Polsce wraku samolotu TU-154M. W dokumencie wskazano, że ciągłe odmowy władz Rosji wydania wraku są „nadużyciem prawa”.

 

Wrak Tu-154M od ponad ośmiu lat znajduje się na płycie lotniska w Smoleńsku. Przedstawiciele polskich władz wielokrotnie poruszali kwestię zwrotu samolotu w rozmowach ze stroną rosyjską.

 

Źródło: polskieradio24.pl

TK


DATA: 2018-10-19 10:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niedługo będą ujawnione taśmy rozmów dotyczące zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Po wysłuchaniu przez (...) których już wstępnie można powiedzieć, że udział w nim brał rząd PiS, a w szczególności pan prezes Jarosław Kaczyński. Natomiast zabójstwa pana prezydenta Pawła Adamowicza dokonał nie chory psychicznie Stefan W., ale pan premier Mateusz Morawiecki. W przebraniu i w masce silikonowej zadał te okrutne i śmiertelne ciosy. Szczegółowe informacje dotyczące tego strasznego incydentu będą ujawnione do publicznej wiadomości po naprawie taśm, gdyż zostały lekko uszkodzone i niektóre z nich muszą zostać łączone i podlegają nieznacznej korekcie. Tych prac osobiście podjął się pan Donald Tusk wraz z Grzegorzem Schetyną, od czasu do czasu tylko przy drobnych korektach będzie uczestniczyła była pani premier Ewa Kopacz. Klej do wykonania tych szczegółowych łączeń będzie skądś ściągnięty przez pana Fransa Timmermansa, najprawdopodobniej z Rosji, ponieważ jest on bardzo
ponad 1 rok temu / JB
 
Polska POPiS-owska likwiduje pomniki Armii Czerwonej głównie w intecji pozbycia się dowodów na niemiecką okupację Polski 1939-45. To pomoże w realizacji projektu "polscy naziści" i żydowskie odszkodowania. Całkowicie przeniesie winę za wybuch 2WŚ z Niemców na Polaków. Dlaczego Rosja ma oddać wrak jeśli prawda, jakąkolwiek jest, może być przez obecne władze POPiS wykorzystana niezgodnie z faktami?
ponad 1 rok temu / hipoteza
 
Nie po to trzymają, żeby oddawać. Obiecali to Tuskowi, choć Miedwiediew chciał komisji międzynarodowej!
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
USA, Niemcy, Anglia nigdy nie zrobią krzywdy Rosji. Potrzebują Rosji do koalicji przeciw Chinom. Wszyscy rozgrywają Polaków, a głupi Polacy poszli na ten lep.
ponad 1 rok temu / xx
 
Sugerujesz że Putin chodzi na pasku Kaczyńskiego? Ciekawa koncepcja :)
ponad 1 rok temu / do Leaf427
 
W takich momentach zastanawiam się czy antyrosyjska polityka PiSu ( szczególnie te akcje z usuwaniem sowieckich pomników - swoją drogą słuszne)nie była nastawiona m. in. na taki rezultat. "Lepiej aby nie oddawali wraku to pogramy nim sobie jeszcze kilka lat."
ponad 1 rok temu / Leaf427
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.