DZIŚ JEST:   23   LUTY   2019 r.

Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 54  >   KOŚCIÓŁ

Krystian Kriatuk

Na końcu był chaos?


Deklaracja wierności i Wątpliwość – dokumenty różnych autorów i o różnej treści, ale na ten sam temat i skierowane do tego samego adresata. U jednych wywołują nadzieję, innych gorszą. Oba jednak przejdą do historii Kościoła.

 

W czasach, gdy nasz neopogański świat śmie przypuszczać zmasowany atak na Boską instytucję małżeństwa, a plagi rozwodu i rozwiązłości seksualnej szerzą się wszędzie, nawet w sercu Kościoła, my, niżej podpisani biskupi, kapłani i wierni Kościoła katolickiego, uznajemy za swój obowiązek i przywilej jednym głosem zadeklarować naszą wierność wobec niezmiennego nauczania Kościoła o małżeństwie i wobec jego nieprzerwanej dyscypliny otrzymanej od Apostołów.

Takimi słowami kończy się długi list podpisany przez uczonych, duchownych, publicystów, aktywistów katolickich oraz zwykłych wiernych z całego świata. List pozbawiony jednego, konkretnego adresata. Odbiorcą tej niezwykłej, bo zrodzonej w nieprzeciętnych okolicznościach Deklaracji wierności wobec niezmiennego nauczania Kościoła o małżeństwie i wobec jego nieprzerwanej dyscypliny miał być bowiem cały Kościół.

W jakim jednak celu kilkanaście tysięcy katolików z różnych stron świata, w tym również Książęta Kościoła, zdecydowało się na podkreślenie swego przywiązania do niezmiennego nauczania w taki właśnie sposób? Przecież każdego dnia, podczas każdej Mszy Świętej, wyznając Wiarę słowami konstantynopolitańskiego Credo, deklarują swe oddanie całej nauce Kościoła. Po co więc robić to raz jeszcze, w dodatku nie w świątyni, ale w internecie, akcentując jeden tylko spośród licznych przecież aspektów nauki Kościoła?

Odpowiedź jest prosta: siły stojące za opisanym przez autorów deklaracji zmasowanym atakiem na Boską instytucję małżeństwa zyskały nowego sojusznika. Czas powiedzieć to sobie otwarcie – owym sojusznikiem antychrześcijańskiej rewolucji jest dziś znaczna część najwyżej postawionych katolickich hierarchów, którzy tak mocno ukochali proces otwierania się na świat, że zapomnieli o miłości do Syna Bożego i praw, które nam pozostawił. Naszemu pokoleniu przypadło więc w udziale egzystować wśród licznych kapłanów, którzy dążąc do otwarcia Kościoła na świat, najszerzej otworzyli jego drzwi przeciwnikom Chrystusowego nauczania. Nie jest to jednak otwieranie się na grzeszników na wzór jedzącego z celnikami Pana Jezusa, ale po prostu otwarcie na grzech, który – według wielu – skoro istnieje, to powinniśmy go zaakceptować.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

Portal LifeSiteNews.com jest zdania, że biskupi biorący udział w watykańskim szczycie o nadużyciach seksualnych, unikają odpowiedzi na trudne pytania. Wśród nich są te dotyczące związku pomiędzy homoseksualizmem, a skandalami i nadużyciami seksualnymi, do których miało dojść w Kościele.

 

 
 

Niemiecki Bundestag przyjął zmianę prawa dotyczącego informowania o możliwości dokonania aborcji. Lewica chciała pełnej swobody w informowaniu o „usłudze” mordowania dzieci nienarodzonych. Chadecja zablokowała tę regulację, ale zgodziła się na częściowe zwiększenie zakresu informowania o możliwości abortowania dzieci. Bundestag zagwarantował również młodym kobietom dłuższy okres dostępu do darmowej antykoncepcji.

 

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowano program i cele rządu na 2019 roku. Prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział realizację nowych projektów socjalnych, prorodzinnych i infrastrukturalnych. Jednym z nich jest poszerzenie programu „Rodzina 500 plus”. Świadczenia będą wypłacane także od pierwszego dziecka.

 

Trybunał Sprawiedliwości UE zakwestionował austriacki przepis mówiący o tym, że Wielki Piątek jest dniem wolnym od pracy dla chrześcijan. Teraz władze kraju szukają rozwiązania, które umożliwi świętowanie pamiątki Męki Jezusa Chrystusa i przynajmniej częściowo ograniczy długość pracy tego dnia.

 

Polska windsurferka i medalistka Igrzysk Olimpijskich w Londynie zaprotestowała przeciwko polityce Rafała Trzaskowskiego, który wspiera homoseksualną agendę. „Mówię kategoryczne NIE dla promocji środowisk LGBT i będę bronić tradycyjnej Polski” - napisała.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.