DZIŚ JEST:   05   KWIETNIA   2020 r.

Niedziela Palmowa
Św. Wincentego Ferreriusza
Św. Katarzyny Thomas
 
 
 
 

Na kogo jeszcze przyjdzie się Polsce otworzyć? Grzegorz Braun krytycznie o polskiej dyplomacji

Na kogo jeszcze przyjdzie się Polsce otworzyć? Grzegorz Braun krytycznie o polskiej dyplomacji
fot. youtube/pobudka

Trudno oprzeć się wrażeniu, że spotkania naszych Szczerskich i Waszczykowskich z wizytatorami z Waszyngtonu coraz żywiej przypominają dialog Rocha Kowalskiego z „wujem” Zagłobą – uważa Grzegorz Braun komentując wizytę zastępcy amerykańskiego sekretarza stanu w Polsce.


- Odwiedził nas ostatnio kolejny imperialny „rewizor” – pan Anthony (vel Tony) Blinken, zastępca amerykańskiego sekretarza stanu. Wpadł do Warszawy, żeby protekcjonalnym tonem pouczyć nas w sprawie „uchodźców-nachodźców”: "Europa powinna mówić w tej sprawie jednym głosem, a Polska ze względu na swoją historię i geografię rozumie, czym jest kryzys uchodźczy" – relacjonuje Braun w tygodniku „Polska Niepodległa”.


Szczególną uwagę reżysera zwróciła strategia perswazji amerykańskiego dyplomaty oparta na przywoływaniu polskiej historii i „ludzkiej wspólnotowości”. Zdaniem Brauna sytuacja przypomina rozmowę bohaterów sienkiewiczowskiej „Trylogii”: pana Zagłoby z Rochem Kowalskim.


Aby jak podkreśla Grzegorz Braun „należycie docenić groteskową absurdalność uroszczeń i jednoczesną bezczelność imperialnego emisariusza”, twórca filmu „Towarzysz Generał” przywołuje słynną scenę, w której padają słowa: „Gdzie ojca nie ma, tam Pismo mówi: wuja słuchał będziesz”.


„Tak też właśnie na bezczelnego próbuje nas urabiać pan podsekretarz Blinken – powołując się na rzekomą wspólnotę doświadczeń swych przodków i imigrantów szturmujących dziś Europę, próbuje szantażować nas emocjonalnie” – pisze Braun.


Reżyser zwraca jednak uwagę, że obowiązek „otwartości na uchodźców” z Bliskiego Wschodu może okazać się w przyszłości zaledwie „mądrością etapu”…. kto wie, na kogo jeszcze przyjdzie nam się otworzyć w niedalekiej przyszłości – zwłaszcza jeśli latem choć w części zaczną się spełniać przepowiednie wygłaszane przez tak renomowanych proroków jak Mosze Kantor, prezes Europejskiego Kongresu Żydowskiego - zauważa Braun - Przypomnijmy, że ten ostatni, pod koniec stycznia bawiąc w Moskwie, żalił się Władimirowi Putinowi, że sytuacja Żydów w Europie jest najgorsza od czasów II wojny światowej (sic!), i straszył „brudną bombą” w rękach rezunów ISIS.
Źródło: polskaniepodlegla.pl

luk

 

 


DATA: 2016-05-17 12:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

to po co głosowałeś na pis, frajerze?
ponad 3 lata temu / do Gula
 
Zrobmy wszystko by szlachetny Pan Grzegorz Braun zostal naszym Prezydentem no chyba ze PIS i obecny Pan Prezydent wywali wszyskich zydoskich tzw. " doradcow " ze swego otoczenia i rozpocznie prawdziwe zmiany po audytowe czyli konkretne aresztowania i zmieni ustawe o nie przedawnianiu zadnych afer czy zbrodni conajmniej od 30 lat . Czas na powolanie Pana Grzegorza Brauna na doradce Pana Prezydenta Dudy a Pama Mariusza Kolonko na prezesa mediow .
ponad 3 lata temu / Maciek
 
Co Lech zaczął, Jarosław kończy. To amok.
ponad 3 lata temu / amok
 
Pis nas wyrolował. Za zdradę Narodu Polskiego odpowiedzą przed obliczem Boga. Prawo i Sprawiedliwość Boża ich nie ominie.
ponad 3 lata temu / Gula
 
Powodem dla którego żydzi uciekają z EU-zachodniej na wschód jest zbyt duża ilość "uchodźców", którzy im "zagrażają". Słowa pana Blinkena o imigrantach są mową-trawą, dla ogłupienia mniej wartościowego narodu tubylczego. Za ta fasadą kryje się "wyższa konieczność" przyjęcia przez Polskę "strasznych braci", jako dowód zadośćuczynienia za holokaust, który wg Szewacha Waissa "ciągle trwa". Jednocześnie straszni bracia pozwolą nam zapłacić Angeli Merkel po milionie za każdego nieprzyjętego muzułmanina. Takie "miłosierdzie gminy (żydowskiej)"
ponad 3 lata temu / tut
 
Pan Braun pisze o wuju, ale zdaje się zapominać o człowieku zwanym przez większość Polaków Ojcem... Świętym, który to ma największe zasługi w namawianiu do przyjmowania uchodźców.
ponad 3 lata temu / kokospoko
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.