DZIŚ JEST:   05   GRUDNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Rocznica tego Powstania powinna być czczona jako straszliwa tragedia - powinno się czcić wyłącznie pamięć ofiar tej straszliwej klęski. Kiedy zaczniemy o historii Polski rozmawiać jak dorośli ludzie a nie w kółko pocieszać się bajkami i legendami. Jaką naukę mają wyciągnąć następne pokolenia ze straszliwych klęsk ? Jak mają zrozumieć dlaczego jesteśmy biedniejsi od Niemiec, Francji, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii czy nawet Irlandii jak będą im opowiadane tylko bajki i legendy historyczne? Jak wytłumaczyć młodym Polakom dlaczego polskie muzea są puste a w zamkach i pałacach nie ma nic poza gołymi ścianami, dlaczego w polskich bibliotekach nie ma prawie żadnych zabytkowych książek a nasze archiwa przedwojenne są w Moskwie? Kto wytłumaczy młodym dlaczego w Warszawie jedynymi zabytkami są pałace w Łazienkach i w Wilanowie bo reszta to powojenne imitacje wybudowane na podstawie obrazów Canaletta.
4 miesiące temu / Tom
 
@marek - jakby autor chciał wymienić wszystkich, ktorzy krytykowali powstanie post factum to pewnie zabrakłoby mu miejsca w artykule. To jest o czymś zupełnie innym. Wielu dzisiaj mówi, ze przecież Bór i Okulicki nie mogli przewidzieć, jak to się potoczy. A tutaj jest pokazane, że część oficerów KG AK dobrze przewidziała, tylko że ich opinie zlekceważono. Dzisiaj często się pisze, że krytyka decyzji o rozpoczęciu powstania to jest ubliżanie powstańcom. A przecież Iranek-Osmecki i Bokszczanin też stali się powstańcami, choć byli przeciw wywołaniu powstania, tak jak kiedyś Traugutt.
4 miesiące temu / powstanie
 
autor zapomniał wymienić najsłynniejszego przeciwnika wywołania powstania warszawskiego-legendarnego generała Władysława Andersa,który decyzję o powstaniu nazwał zbrodnią p-ko narodowi polskiemu.
4 miesiące temu / marek
 
@bart Proponuję się jednak douczyć - akurat sanacyjna ekipa siedziała na wyspie Bute w obozie karnym Rothesay - premier Mikołajczyk, który z Londynu zezwolił na powstanie był ANTYSANATOREM, a Sanacji szczerze nienawidził.
4 miesiące temu / sorcier
 
Jedyne co osiągnęli powstańcy to całkowite zniszczenie miasta i mnóstwo ofiar śmiertelnych. Żeby tą Warszawkę odbudować, rozbierano śląskie miasteczka, dużą część Nysy w ten sposób zniszczono. Za takie coś... Warszawa powinna nadal leżeć w gruzach!
4 miesiące temu / Ludwik
 
Zawsze mnie dziwiło dlaczego doświadczenia z kampanii wrześniowej podczas której nasi "sojusznicy" zostawili Polskę na pastwę wrogów nie uzmysłowiły inicjatorom powstania że liczenie na pomoc z Zachodu jest poważnym błędem?
4 miesiące temu / Filip S
 
Wśród głosów zdecydowanie przeciwnych wybuchowi powstania w Warszawie brakuje gen. Andersa. W przypadku gen. Okulickiego niewyjaśniona jest w dalszym ciągu przyczyna wykreślenia go ze stanu Polskich Sił Zbrojnych, jako jedyny taki przypadek.
4 miesiące temu / razar
 
TO BYŁO OKRUTNE ZBIOROWE SAMOBÓJSTWO.... i nic tego nie zmieni... do piachu bezsensownie poszedł kwiat młodzieży: przyszłych lekarzy, inżynierów, nauczycieli... rzucono ich celowo na śmierć by po wojnie łatwiej było instalować 7yd0komunę.....do tego walnie przyczyniła się MASOŃSKO-SANACYJNA władza z Londynu, która w 1939 r uciekała przez Rumunię JAK SZCZURY !!! z tonącego statku, kradnąc polskie złoto i zostawiając naród polski na pastwę okupanta
4 miesiące temu / bart
 
Ddziewiętnastowieczne powstania niczego nie nauczyły.
4 miesiące temu / ena
 
Jak zwykle, w przypadku dr. Solaka, świetny esej.
4 miesiące temu / Jan
 
Obłęd 44 i tyle w temacie.
4 miesiące temu / Ase
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.