DZIŚ JEST:   29   WRZEŚNIA   2020 r.

Świętych Archaniołów
Michała, Gabriela i Rafała
 
 
 
 

Na Białorusi bez zmian. Prezydent Łukaszenka wygrywa wybory z ogromną przewagą

Na Białorusi bez zmian. Prezydent Łukaszenka wygrywa wybory z ogromną przewagą
Fot. REUTERS / Host Photo Agency / RIA Novosti ATTENTION EDITORS / FORUM

Urzędujący prezydent Białorusi wygrał wybory prezydenckie. Według sondażu exit poll Alaksandr Łukaszenka otrzymał 79,7 proc. głosów.

 

W wyborach o urząd prezydenta Białorusi ubiegało się pięcioro kandydatów. Najpoważniejszy przeciwnik Łukaszenki - Swiatłana Cichanouska uzyskała wynik 6,8 proc. Frekwencja zaś wyniosła 79 procent.

 

Sondaż przeprowadził Białoruski Komitet Organizacji Młodzieżowych na zlecenie białoruskiego przedstawicielstwa telewizji Mir. Oficjalne wyniki wyborów mają być ogłoszone w poniedziałek rano.

 

Po ogłoszeniu informacji o zwycięstwie Łukaszenki Białorusini masowo ruszyli na ulice. W wielu miastach doszło do regularnych walki z milicją.

 

Oświadczenie ws. wyborów na Białorusi wydali prezydenci Polski i Litwy. Zaapelowali w nim do władz białoruskich o pełne uznanie i przestrzeganie podstawowych standardów demokratycznych. "Wzywamy do powstrzymania się od przemocy i do respektowania podstawowych wolności, praw człowieka i obywatela, w tym praw mniejszości narodowych i wolności słowa" – czytamy w oświadczeniu prezydentów Andrzeja Dudy i Gitanasa Nausėdy.

 

Źródło: tvp.info

MA

Czytaj także:
DATA: 2020-08-10 06:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A tak na marginesie, to jak we Francji Macrona policja lała aż gwizdało to była pełna demokracja. A u nas postęp na drodze do demokracji maseczkowej to też mogą nam tylko pozazdrościć.
1 miesiąc temu / Johnny
 
Większość Polaków po latach oglądania różnych telawizji typu TV-debil i tak nie rozumie o co i komu tam chodzi.
1 miesiąc temu / Johnny
 
A dziwimy sie, że dla władzy Herod Betlejem wybił małych chłopców do lat 2. Żądza władzy jest ogłupiająca, upadlająca.
1 miesiąc temu / ks. Bogusław
 
@ Cgubv Kto jest gwarantem niepodległości Polski?
1 miesiąc temu / Ryś
 
Panie Prezydencie wolnego kraju Białoruś,,,zycze dużo zdrowia....a Białorusinom moge tylko pozazdrościć takiego włodarza jekim jest Szanowny Pan Łukaszenka
1 miesiąc temu / Roman
 
uważajcie na prowokacje, zarówno jeden Rosja, jak i drugi USA wilk, chcą tu coś ugrać, na ćwiczeniach defender 2020 ćwiczono warianty wojny z Rosją, czy konfliktu przygranicznego, zwracam też uwagę, że nawet media ćwiczyły te warianty np w BBC w czasie próby defender ćwiczono podawanie informacji o agresji przy granicznej Estonii z Rosją, a w Warszawie miała być zastosowany atak radioelektroniczny unieszkodliwiający wszelką działalność nadawczą i komunikacyjną, te warianty były ćwiczone. Łukaszenko bądź co bądź dyktator jest jedynym gwarantem bezpieczeństwa obecnie, nawet przy jakimś tam procencie sfałszowanych wyborów, jeśli dojdzie do konfliktu, to amerykanie zamienią Łukaszenkę na dyktaturę LGBT, to widać po działalności TVN i GW, jeśli Rosja ma coś w planach, a ma, to stosuje te same techniki co USA, tu aż kipi od dezinformacji, manipulacji i prowokacji.
1 miesiąc temu / axe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.