DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

Na 1050. rocznicę chrztu Polski episkopat zawierzy Polskę Królowi Królów

Na 1050. rocznicę chrztu Polski episkopat zawierzy Polskę Królowi Królów

W listopadzie przyszłego roku w Krakowie-Łagiewnikach nastąpi oddanie Polski Chrystusowi, Królowi Wszechświata – donosi „Nasz Dziennik”. Na 3 maja zaplanowano zawierzenie Matce Bożej naszej Ojczyzny.

 

Jak informuje „Nasz Dziennik”, w ramach obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski biskupi na Jasnej Górze dokonają Aktu oddania Polski Matce Bożej. Uroczystość z udziałem władz państwa, biskupów, duchowieństwa oraz wiernych zaplanowano na 3 maja 2016 r.

 

Uroczystym obchodom rocznicy Polski towarzyszyć będą również akty oddania NMP Królowej Polski wszystkich diecezji. Wydarzenie to będzie miało miejsce w poszczególnych katedrach diecezjalnych 23 listopada 2015 r.

 

W listopadzie 2016 r. w Krakowie-Łagiewnikach nastąpi oddanie Polski Chrystusowi, Królowi Wszechświata. Wydarzenia te zostały wpisane do Programu Duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2013-2017.

 

 

 

Źródło: "Nasz Dziennik"

luk

 


DATA: 2015-08-27 08:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

trochę powagi by sie przydało a nie takie ośmieszenie Polski i prezydenta na cały swiat robic.
ponad 3 lata temu / ireneusz
 
Justyna ma rację, bo Episkopat coś kombinuje z Intronizacją. Jeżeli nie usłyszę odczytanego Aktu Intronizacji i oddaniu POLSKI pod opiekę Jezusa Chrystusa, tak jak przekazała nam to Rozalia Celakówna, skończą się składki i datki na tacę. Wszechświat i burza na Jowiszu mnie nie interesuje. Jeżeli Polska będzie bezpieczna, wtedy pomodlimy się o Wszechświat.
ponad 3 lata temu / zomo_w_komży
 
Christopher "Wtedy gdy po Intronizacji zaczną dziać się cuda; wtedy bowiem spadną łuski z oczu wielu. Z punktu ludzkiej prakseologii, to tej prawdziwej, czy raczej pełnej, intronizacji trudniej było dojść wcześniej, bo oto po raz pierwszy mamy rząd katolicki" i Chanukę w Belwederze
ponad 3 lata temu / WAWA
 
Szczęść Boże! To piękne! 19 listopada 2016 już blisko. Byłoby jeszcze piękniej gdyby uczynił to Prezydent RP. Jak Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656r ślubem lwowskim obrał Matkę Boga, Najświętszą Dziewicę, za Patronkę swoją i Królową Korony Polskiej, tak i kochany nasz Prezydent Rzeczypospolitej, aktem intronizacji powinien obrać Syna Jednorodzonego Boga Ojca Wszechmogącego, Jezusa Chrystusa, za Jedynego Króla Polski ślub takowy składając. Z Panem Bogiem! Krzysztof z Ostrołęki
ponad 3 lata temu / Christopher
 
"ucieczka kościoła od oczekiwanej przez ludzi" kogo? zwolennicy intronizacji powołują się na jakieś objawienia, ale jedynym autoryzowanym zapisem słów i woli Jezusa są tylko i wyłącznie cztery ewangelie, a w nich takiej woli zawartej nie ma.
ponad 3 lata temu / WAWA
 
Nareszcie,Niech Bóg wam za to wynagrodzi.
ponad 3 lata temu / Polak
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.