DZIŚ JEST:   20   KWIETNIA   2019 r.

Wielka Sobota

Św. Agnieszki z Montepulciano
 
 
 
 

Na 1050. rocznicę chrztu Polski episkopat zawierzy Polskę Królowi Królów

Na 1050. rocznicę chrztu Polski episkopat zawierzy Polskę Królowi Królów

W listopadzie przyszłego roku w Krakowie-Łagiewnikach nastąpi oddanie Polski Chrystusowi, Królowi Wszechświata – donosi „Nasz Dziennik”. Na 3 maja zaplanowano zawierzenie Matce Bożej naszej Ojczyzny.

 

Jak informuje „Nasz Dziennik”, w ramach obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski biskupi na Jasnej Górze dokonają Aktu oddania Polski Matce Bożej. Uroczystość z udziałem władz państwa, biskupów, duchowieństwa oraz wiernych zaplanowano na 3 maja 2016 r.

 

Uroczystym obchodom rocznicy Polski towarzyszyć będą również akty oddania NMP Królowej Polski wszystkich diecezji. Wydarzenie to będzie miało miejsce w poszczególnych katedrach diecezjalnych 23 listopada 2015 r.

 

W listopadzie 2016 r. w Krakowie-Łagiewnikach nastąpi oddanie Polski Chrystusowi, Królowi Wszechświata. Wydarzenia te zostały wpisane do Programu Duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2013-2017.

 

 

 

Źródło: "Nasz Dziennik"

luk

 


DATA: 2015-08-27 08:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

trochę powagi by sie przydało a nie takie ośmieszenie Polski i prezydenta na cały swiat robic.
ponad 2 lata temu / ireneusz
 
Justyna ma rację, bo Episkopat coś kombinuje z Intronizacją. Jeżeli nie usłyszę odczytanego Aktu Intronizacji i oddaniu POLSKI pod opiekę Jezusa Chrystusa, tak jak przekazała nam to Rozalia Celakówna, skończą się składki i datki na tacę. Wszechświat i burza na Jowiszu mnie nie interesuje. Jeżeli Polska będzie bezpieczna, wtedy pomodlimy się o Wszechświat.
ponad 2 lata temu / zomo_w_komży
 
Christopher "Wtedy gdy po Intronizacji zaczną dziać się cuda; wtedy bowiem spadną łuski z oczu wielu. Z punktu ludzkiej prakseologii, to tej prawdziwej, czy raczej pełnej, intronizacji trudniej było dojść wcześniej, bo oto po raz pierwszy mamy rząd katolicki" i Chanukę w Belwederze
ponad 2 lata temu / WAWA
 
Szczęść Boże! To piękne! 19 listopada 2016 już blisko. Byłoby jeszcze piękniej gdyby uczynił to Prezydent RP. Jak Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656r ślubem lwowskim obrał Matkę Boga, Najświętszą Dziewicę, za Patronkę swoją i Królową Korony Polskiej, tak i kochany nasz Prezydent Rzeczypospolitej, aktem intronizacji powinien obrać Syna Jednorodzonego Boga Ojca Wszechmogącego, Jezusa Chrystusa, za Jedynego Króla Polski ślub takowy składając. Z Panem Bogiem! Krzysztof z Ostrołęki
ponad 2 lata temu / Christopher
 
"ucieczka kościoła od oczekiwanej przez ludzi" kogo? zwolennicy intronizacji powołują się na jakieś objawienia, ale jedynym autoryzowanym zapisem słów i woli Jezusa są tylko i wyłącznie cztery ewangelie, a w nich takiej woli zawartej nie ma.
ponad 2 lata temu / WAWA
 
Nareszcie,Niech Bóg wam za to wynagrodzi.
ponad 2 lata temu / Polak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "37787"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.