DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 11  >   Prawda, dobro piękno

Paweł Toboła-Pertkiewicz

Myśl hiszpańskich scholastyków


Św. Bernardyn ze Sieny opowiedział kiedyś historię trzech rolników, którzy kupili na spółkę osła. Według zawartej przez nich umowy, zakupiony osioł co trzeci dzień pracować miał u innego współwłaściciela. Po kilku dniach jednak zwierzę zakończyło żywot, gdyż każdy ze współwłaścicieli był przekonany, iż nakarmią je dwaj pozostali, zwalniając tym samym z tego obowiązku siebie.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

1610 – hetman polny koronny Stanisław Żółkiewski rozbił pod Kłuszynem liczniejszą armię moskiewską idącą w sukurs Smoleńskowi. Hetman najpierw rozbił wojska ruskie, a następnie zmusił do kapitulacji najemników ze Szwecji. W wyniku poniesionej klęski bojarzy zdetronizowali cara Wasyla Szujskiego i ofiarowali tron królewiczowi Władysławowi Wazie.

 
 

Jacek Ożóg zaprasza na przegląd najważniejszych informacji z zeszłego tygodnia.

 

ING Bank Śląsk podjął decyzję o wycofaniu raportu z analizą programów gospodarczych kandydatów na urząd Prezydenta RP. Powód? Protesty lewicowych aktywistów z organizacji Akcja Demokratyczna, którym nie spodobało się, że w dokumencie stwierdzono, że najkorzystniejszym dla polskiej gospodarki byłby program zaproponowany przez Krzysztofa Bosaka. Według zbulwersowanej fundacji lewicowej wskazywał plusy w programie Krzysztofa Bosaka.

 

Prawnicy Ordo Iuris wystąpili na drogę procesową wobec reżyser Agnieszki Holland oraz posłanki Lewicy Anny Marii Żukowskiej. Publicznie pomawiały one Instytut przypisując mu działalność o charakterze „faszystowskim". W ocenie Ordo Iuris stygmatyzujący język stosowany przez celebrytów i aktywistów lewicy nie tylko narusza renomę Instytutu, ale prowadzi do propagowania nienawiści i napięć społecznych.

 

Liczące 80 tysięcy mieszkańców Somerville w Massachusetts zrównało w prawach z małżeństwem tzw. „związki poliamoryczne”, czyli związki, w których osoba jest w relacji z więcej niż jednym „domowym partnerem”.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.