DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Muzułmański przywódca wzywa do ataków na cele zlokalizowane w USA i Europie

Muzułmański przywódca wzywa do ataków na cele zlokalizowane w USA i Europie
Terroryści z Al-Kaidy Półwyspu Arabskiego, Jemen 2014. Fot. StanTheMan87, domena publiczna via wikimedia commons

Ajman al-Zawahiri to muzułmański lider Al-Kaidy, który zaapelował do wyznawców Mahometa, aby podjęli się walki ze światem Zachodu w ramach dżihadu. Islamista wzywa do zbrojnego, terrorystycznego zaangażowania i dokonywania ataków w USA, Europie, ale także w Izraelu i Rosji.

 

Muzułmański przywódca Ajman al-Zawahiri to jeden z dwóch najbardziej rozpoznawalnych na świecie, żyjących bojowników islamskich. Al-Zawahiri lideruje organizacji terrorystycznej, odpowiedzialnej m.in. za zamachy z 11 września 2001 roku, dokonane w Nowym Jorku. Rocznicę tragedii wykorzystał, aby zaapelować do całego świata muzułmańskiego o walkę przeciwko Zachodowi i kontynuację dżihadu.

 

„Jeśli chcesz, aby dżihad koncentrował się wyłącznie na celach wojskowych, to amerykańskie wojsko jest obecne na całym świecie” – cytuje wypowiedź lidera Al-Kaidy amerykański ośrodek SITE Intelligence Group. „W waszych krajach jest pełno amerykańskich baz, z tymi wszystkimi niewiernymi i korupcją, którą szerzą” – dodawał al-Zawahiri.

 

W nagraniu opublikowanym z okazji rocznicy zamachów z 11 września, muzułmański przywódca potępił wszystkich wyznawców Mahometa, którzy „zreformowali się” podczas pobytu w więzieniach i porzucili swą „misję”, która ma być dżihad. Al-Zawahiri negatywnie wypowiedział się również o wszystkich islamistach, którzy uznali ataki terrorystyczne w Nowym Jorku za coś złego, ponieważ podczas nich zginęli ludzie.

 

Amerykańska stacja FOX News zauważa, że najbardziej znaną organizacją muzułmańską na świecie jest obecnie Państwo Islamskie, ale nie można zapominać o sile Al-Kaidy. Zdaniem ekspertów zajmujących się terroryzmem, organizacja liczy sobie około 40 tys. bojowników, którzy są rozsiani po całym świecie. Raphael Gluck podkreśla, że Al-Kaida jest znana z bardzo długiej „gry” i jeśli nawet nie dokonuje żadnych spektakularnych działań, to nie oznacza to, że zakończyła swoją „misję”. „Dla społeczności wywiadowczej cisza nie jest oznaką cofania się terroryzmu” – zauważa.

 

Przypomnijmy, że Ajman al-Zawahiri został przywódcą Al-Kaidy po tym, gdy strona amerykańska poinformowała o zabiciu Osamy Bin-Ladena, oskarżanego o inspirowanie zamachów z 11 września 2001 roku.

 

 

Źródło: FOX News, wp.pl

WMa

 

 


DATA: 2019-09-12 21:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.