DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Muzułmańska dewiacja: związki z małoletnimi dziewczynkami

Muzułmańska dewiacja: związki z małoletnimi dziewczynkami
fot.MAXPPP / FORUM

 

Przewodniczący głównego islamskiego autorytetu w Sudanie, Komitetu Religijnych Mędrców, Mohamed Osman Salih wyraził oficjalną aprobatę dla praktyki małżeństw niepełnoletnich dziewczynek. Skandaliczne słowa wypowiedział podczas debaty współorganizowanej przez ONZ w stolicy kraju – Chartumie.


Salih stwierdził, że małżeństwo nieletnich jest aprobowane przez islam i ma wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość wydania na świat licznego potomstwa. Sudańskie prawo od 1991r. zezwala na małżeństwa dziewcząt od 10 roku życia. Warto zauważyć, że Komitet Uczonych Religijnych (Religious Scholars Committee) w 2009r. poparł praktykę obrzezywania kobiet.

 

Problem małżeństw nieletnich w krajach islamskich nie ogranicza się do Sudanu. Według UNICEF ponad 400 mln kobiet, które teraz są w wieku 20-49 lat wstąpiło w związek małżeński jako dzieci. Chociaż odsetek małżeństw nieletnich maleje, to spadek ten jest bardzo nieznaczny.

 

Tymczasem skutki zawierania małżeństwa w młodym wieku są szkodliwe zarówno ze społecznego jak i medycznego punktu widzenia. Szacuje się, że co roku z powodu komplikacji związanych z porodem ginie około 50 tys. matek w wieku 15-19 lat. Ryzyko śmierci w czasie ciąży i porodu jest pięć razy większe u dziewczynek w wieku 10-14 lat niż u kobiet w wieku 20-24 lat.

 

Przykładem kraju, w którym przedwczesne małżeństwa odgrywają znaczącą rolę jest Nigeria. Z powodu przedwcześnie podjętego współżycia i ciąży cierpi tam 800 tys. kobiet.

 

Z kolei w Maroku szejk Mohamed Ben Al-Abderrahmana Maghraoui, zarządzający sześćdziesięcioma szkołami koranicznymi, uzasadniał małżeństwa z 9-latkami przykładem Mahometa. Rząd jednak nakazał zamknięcie tych szkół.

 

W Afganistanie przed 18 rokiem życia za mąż wychodzi połowa kobiet. Natomiast w Iranie wymagany do zawarcia związku małżeńskiego wiek to 14 lat dla mężczyzn i 9 lat dla kobiet. Zwyczaje islamskie przenoszą się także do Europy wraz z napływem imigrantów. Małżeństwa nieletnich stają się coraz powazniejszym problemem w Wielkiej Brytanii.

 

 

Źródło: sudantribune.com/pkwp.org/euroislam.pl/konfliktywp.pl

Marcin Jendrzejczak


DATA: 2012-10-28 19:33
AUTOR: MARCIN JENDRZEJCZAK
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

i pomyśleć że ta barbarzyńska, fałszywa wiara - ideologia podbiła tak wielką część świata... ale kicha. gdyby mahomet nie był zbrodniarzem, mordercą mającym na swyn sumieniu przynajmniej 800-900 własno "ręcznie" ściętych ludzi, i gdyby ta szatańska religi nie podbijała świata mieczem, dawno temu zninkneła by z powierzchni ziemi... tylko głupota i niewiedza "muzułmanów" i innych naiwniaków tzryma ją tu... polecam wszystkim film pt "ISLAM: O czym Zachód powinien wiedzieć" na YT (ma aż 13 kawałków) : https://www.youtube.com/watch?v=rhUE2tg9igg
ponad 7 lat temu / piotr
 
Jak ktos nie jest katolickim księdzem to może
ponad 7 lat temu / Stefciu
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.