DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Muzułmanie zatrzymani za zmuszanie chrześcijan do apostazji

Muzułmanie zatrzymani za zmuszanie chrześcijan do apostazji

Pakistańska policja aresztowała trzech mężczyzn podejrzanych o zmuszanie chrześcijańskiej rodziny do przyjęcia islamu. Celem napastników okazała się rodzina zamordowanego 14 września na giełdzie złota Liaquatabad w Karaczi, Boota Masiha. Według policjantów i strażników zaatakował go islamski ekstremista, który oskarżył go o bluźnierstwo wobec proroka Mahometa.

 

Abdul Ghafur z lokalnej policji poinformował, że aresztowani na początku tygodnia mężczyźni włamali się do domu dużej chrześcijańskiej rodziny i grożąc bronią oraz torturami usiłowali zmusić ofiary napadu do konwersji na islam. Trzech mężczyzn, z których jeden został określony w raportach jako islamski ekstremista, aresztowano na przedmieściach Islamabadu, stolicy kraju, po ataku na członków rodziny Masiha, który osierocił pięć córek i dwóch synów.

 

Jeden z jego synów, George, powiedział wcześniej, że po śmierci ojca on i jego brat boją się chodzić do pracy, gdzie, jak sądzą, mogą stać się celem ataków ze strony islamskich ekstremistów. – Mój młodszy brat i ja przestaliśmy chodzić do pracy, obawiając się, że ktoś będzie chciał nas zabić jak zabili mojego ojca – powiedział George w rozmowie z gazetą „Morning Star News”.

 

Ten akt przemocy wobec chrześcijan jest jednym z wielu ataków na wyznawców Chrystusa w Pakistanie w ostatnich miesiącach. We wrześniu dwaj powiązani z talibami zamachowcy samobójcy wtargnęli do kościoła w Peszawarze i zdetonowali ładunki wybuchowe, zabijając ponad 100 osób. Odpowiedzialność za ataki wzięło ramię zbrojne Talibów Dżundullah. Kierownictwo tej grupy terrorystycznej zapowiada, że dotąd będą atakować mieszkających w Pakistanie nie-muzułmanów, aż Stany Zjednoczone zaprzestaną ataków z użyciem bezzałogowych samolotów dron.

 

„Wszyscy nie-muzułmanie w Pakistanie są naszym celem i pozostają naszym celem, dopóki Ameryka nie zaprzestanie ataków dronami w naszym kraju” – czytamy w oświadczeniu grupy przesłanym do agencji Associated Press.

 

Atak na kościół pod koniec września jest uważany za jeden z najgorszych aktów agresji wobec chrześcijan do jakiego doszło w Pakistanie. Po tym ataku, w reakcji na rozkręcającą się spiralę przemocy wymierzoną w chrześcijan, wiele muzułmańskich i chrześcijańskich grup połączyło się, wzywając do zakończenia prześladowań wobec nie-muzułmanów.

 

Muzułmanie i chrześcijanie utworzyli grupę obywatelską „Pakistan dla wszystkich”, starając się zwiększyć świadomość wobec prześladowań mniejszości w kraju.

 

 

Krzysztof Warecki, CP


DATA: 2013-10-15 07:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pomijając sam ten paskudny fakt, zastanawia mnie co im daje/jaki ma sens zmuszenie kogoś do przejścia na islam. Przecież to i tak nadal będzie niewierny.
ponad 6 lat temu / on
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.