DZIŚ JEST:   17   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 
 
 
 

Muzułmanie ścigają chrześcijan w Iraku. Świat nadal milczy

Muzułmanie ścigają chrześcijan w Iraku. Świat nadal milczy

Opuszczenie przez chrześcijan irackiego miasta Bakhdida to druga fala wielkiej ucieczki wyznawców Chrystusa przed islamskimi prześladowcami. Świat jednak ociężale reaguje na ich cierpienia.

 

Prześladowania chrześcijan wiążą się z szerzącą się w Iraku ekspansją muzułmanów, poszerzających teren Państwa Islamskiego. Wcześniej chrześcijanie musieli uchodzić z Mosulu. Przenieśli się właśnie do Bakhdidy – miasta w regionie zamieszkiwanym przez Kurdów.

 

Muzułmanie dotarli i tam. Chrześcijanie, chcąc uniknąć prześladowań, mają jedno wyjście: ucieczka. Muzułmanie dopuszczają oczywiście zmianę wyznania i przejście na islam, ale dla wyznawców Chrystusa nie jest to żadna alternatywa.

 

O trudnej sytuacji chrześcijan informuje m.in. arabski Czerwony Półksiężyc. Organizacja podała informację, że muzułmanie sprzedają na targach chrześcijanki, jako niewolnice.

 

Minister spraw zagranicznych Francji, Laurent Fabius zaapelował do ONZ o zwołanie specjalnego posiedzenia, którego tematyką miałaby być właśnie sprawa ekspansji Państwa Islamskiego.

 

- Sytuacja jest poważna, dlatego Francja zwraca się z prośbą do ONZ o zwołanie posiedzenia w sprawie sytuacji w Iraku po zajęciu przez bojowników Państwa Islamskiego kolejnego miasta zamieszkanego przez chrześcijan – powiedział Fabius.

 

 

Źródło: shoebat.com

ged


DATA: 2015-06-28 20:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

,O trudnej sytuacji chrześcijan informuje m.in. arabski Czerwony Półksiężyc" Jaka trudna sytuacja? Tam trwa holokaust chrześcijan. Tysiącami są mordowani w okrutny sposób. Ich odcięte od tułowia głowy zatykane są gdzie popadnie.Na miłość Boga kiedy zobaczy to świat i ruszy z pomocą.
ponad 5 lat temu / bestie
 
W sprawie irackich chrzścijan świat milczy,ale niechby jakiemuś gejowi działa się krzywda,to od razu hałas na cały glob........Więcej tolerancji i poprawności politycznej! Cała władza w ręce islamskich fanatyków! A bedzie super! Róbta co chceta!
ponad 5 lat temu / Najemnik
 
milczą bo europa zdziczała i stała się ateistyczna.dlatego zamiast katolicyzmu niedługo będą mieli islam i szariat,wtedy szybko zatęsknią za chrzescijanizmem,to przez głupi zachód który wyzbył się świętosci w imie chorej samodestrukcyjnej tolerancji dla religii terroru i zabijania...
ponad 5 lat temu / robert
 
Prawdziwy pokój może być oparty jedynie na prawdzie a ta z natury rzeczy jest jedna i niezmienna.
ponad 5 lat temu / Jacek
 
@klara Z ludźmi można walczyć, albo ich przekonać. Wirus dezintegracji wartości dotyka zarówno muzułmanów, katolików jak i niewierzących. Wszyscy prą do wojny, podczas gdy trzeba pokoju opartego na wartościach. Ten wirus głęboko tkwi w głowach ludzi zachodu. Ale próbować rozwiązać to wszystko pokojowo trzeba. Co pani innego zaproponuje wobec państwa islamskiego uzbrojonego w broń nuklearną: Pakistan, Iran, a niebawem Francja? Uderzenie prewencyjne? IIIWW? Litości...
ponad 5 lat temu / 0987
 
@ElDesmadre Czeka nas to samo: przejście na islam albo śmierć. Oczywiście nie teraz, prognozy te są na razie odległe. Od tego zamieszania oddzielają nas Kurdowie, Turcja, Morze Czarne, Krym i Ukraina. Chyba, że przy głębszym kryzysie mniejszość muzułmańska na zachodzie się zbuntuje i zrobi rewoltę najpierw tam a potem u nas.
ponad 5 lat temu / 0987
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.