DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

Muzułmanie pójdą na Msze święte! Czy taki gest solidarności po morderstwie księdza wywoła panikę?

Muzułmanie pójdą na Msze święte! Czy taki gest solidarności po morderstwie księdza wywoła panikę?
catholic-chaplaincy.org.uk

Już w niedzielę w kościołach na terenie Francji pojawią się muzułmanie. Ich udział w Mszach św. ma być wyrazem solidarności po zabiciu przez dżihadystów katolickiego księdza. Jakie reakcje wywoła taki pomysł u czujących narastające zagrożenie atakiem chrześcijan?

 

Propozycję udziału w Mszach św. przekazała imamom i wiernym Francuska Rada Kultu Muzułmańskiego. Wyznawcy Allacha mają w najbliższą niedzielę udać się do najbliższych kościołów i towarzyszyć katolikom w ich modlitwie. Ma to być wyraz solidarności po zabiciu przez dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego księdza. Mordu dokonano podczas Mszy św.

 

Rada po raz kolejny potępiła też działanie młodych sprawców morderstwa kapłana w normandzkim kościele uznając ich działanie za „tchórzliwe zabójstwo”. Muzułmanie zostali też wezwani do „okazania chrześcijańskim braciom solidarności i współczucia ze strony muzułmanów we Francji”.

 

Ponadto w piątek podczas kazań i modlitw we wszystkich francuskich meczetach, których jest 2.5 tys., uwzględnić „pierwszoplanowe miejsce, jakie w religii muzułmańskiej zajmuje poszanowanie innych religii, a także wyznających je ludzi dobrej wiary”.

 

W komunikacie Rada powołuje się na hadis, czyli opowieść przytaczająca słowa proroka Mahometa, który mówi: kto niesprawiedliwie wyrządzi zło Żydowi albo chrześcijaninowi, we mnie znajdzie wroga w dniu Sądu Ostatecznego.


 

Źródło: tvp.info

MA


DATA: 2016-07-29 12:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To się nazywa TAKIJA. Usprawiedliwione kłamstwo - będą mówić,że potępiają ale w duchu się cieszą.
ponad 3 lata temu / Edi
 
jako rekonesans przed kolejnymi ``atakami dzikiej pseudoreligii
ponad 3 lata temu / jjljjlj
 
CYT "r" : "W komunikacie Rada powołuje się na hadis, czyli opowieść przytaczająca słowa proroka Mahometa, który mówi: kto niesprawiedliwie wyrządzi zło Żydowi albo chrześcijaninowi, we mnie znajdzie wroga w dniu Sądu Ostatecznego." - a ten sam prorok w Koranie głosi: "Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta" (47:4). - Oczywiście, to przecież proste, dyktował to opętany człowiek, albo poważnie chory z rozdwojeniem jaźni, raczej to pierwsze - Mahomet był( podkreślam czas przeszły, bo go już nie ma, a na Sądzie Ostatecznym jego los jest raczej marny)antychrystem, jednym z wielu, dość skutecznym. Módlcie się za Muzułmanów, większość z nich nigdy nie poznało Boga, oby Jezus ich oswobodził z kłamstw w których żyją.
ponad 3 lata temu / Łukasz_rowerzysta
 
Ale pójda z dynamitem czy z maczetami?
ponad 3 lata temu / Mam pytanie
 
A po co? Podpalić je czy zamordować kilku kolejnych księży?
ponad 3 lata temu / zyta
 
Pójdą vi dale będą to robić. A zanim umrą i dotrą na sąd ostateczny to odrobią straty. Mordując w imię proroka. Koran ma tyle wkrętów że trudno spamiętać.gumowa księga życzeń w która stronę by ją otworzył to jest przeciw nam chrześcijanom.jakby słów proroka przestregałi to by nas nie mordowali.
ponad 3 lata temu / Filip i Flap
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.