DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Muzułmanie mogą więcej. Ich modły zablokowały dostęp do Bazyliki Matki Bożej Opuszczonych

Muzułmanie mogą więcej. Ich modły zablokowały dostęp do Bazyliki Matki Bożej Opuszczonych
fot.Zdjęcie ilustracyjne.FOT.REUTERS/Danish Ismail/FORUM
#ISLAM    #MUZUŁMANIE    #WALENCJA    #HISZPANIA    #BAZYLIKA    #MODŁY    #BLOKADA    #WIERNI    #KATOLICY

Władze samorządowe hiszpańskiego miasta Walencja pozwoliły muzułmanom odprawiać modły na placu przed XVII-wieczną Bazyliką Matki Bożej Opuszczonych. To sprawia, że katolicy nie mogą wchodzić do bazyliki przez główne wejście, a są wpuszczani bocznymi drzwiami. Do tego nawoływania muezina, mocno słyszalne są podczas Mszy św., co bardzo przeszkadza w uczestniczeniu w Eucharystii.

 

Po raz pierwszy muzułmanie zebrali się na placu przed bazyliką w ubiegły piątek. Wierni katolicy, którzy przybyli na Mszę św. do bazylik,i byli zaskoczeni tą sytuacją. Nikt ich wcześniej o muzułmańskim zgromadzeniu przed ich kościołem nie powiadomił. Nie mogli oni również wejść do kościoła przez frontowe drzwi od strony placu katedralnego. Byli zmuszeni przeciskać się chyłkiem przez wąskie, boczne drzwi. Wierni katoliccy są oburzeni faktem, że władze miasta pozwoliły muzułmanom na odprawianie modłów na placu przed bazyliką, choć w Walencji jest kilka meczetów, w których muzułmanie mogą swobodnie odprawiać swoje obrzędy religijne. Mieszkańcy Walencji skarżą się też, że muzułmańskie nawoływania do modlitwy są tak głośne, że zakłócają Msze św. odprawiane w bazylice.

 

Katoliccy mieszkańcy Walencji rozpoczęli akcję pisania maili i listów tradycyjnych do władz miasta, aby te cofnęły pozwolenie na zbieranie się muzułmanów na placu katedralnym Walencji obok bazyliki i katedry. Piszą w nich m.in. że gromadzenie się muzułmanów na placu nie tylko zakłóca nabożeństwa w kościołach, ale też odstrasza turystów, gdyż plac przed bazyliką jest przez nich jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Walencji.

 

Listów z protestami przychodzi do Ratusza coraz więcej. W jednym z nich napisano „tej Radzie Miasta przeszkadza jedynie wszystko to, co katolickie, a my już mamy dość ich sztuczek i wymówek”. Chodzi tu o jeszcze inne działania władz miasta Walencji, które godzą w wiarę chrześcijańską, to m.in. promowanie ideologii gender oraz szerzenie propagandy homoseksulanej, przymykanie oka na bluźnierstwa oraz systematyczna likwidacja symboli chrześcijańskich.

 

Z tego powodu w mieście powstają  tzw. Grupy Obrony Walencji, których celem jest „obrona tradycyjnego dziedzictwa kulturowego miasta i regionu”. Grupy zapowiedziały już, że w związku z wydaniem pozwolenia władz miasta na muzułmańskie modły na placu przed bazyliką, zorganizują duży protest przed Ratuszem.  

 

Bazylika Matki Bożej Opuszczonych, przed którą odbywają się muzułmańskie modły (na placu katedralnym - Plaza del Virgen) została wybudowana w latach 1652-1667. W bazylice znajduje się słynąca łaskami figura Maryi z Dzieciątkiem Jezus. Czczona jest  ona w całej Hiszpanii. Obok bazyliki stoi gotycka katedra z XIII wieku, w której przechowywany jest kielich, uważany przez wielu za słynny Święty Graal.

 

Źródło - religion.elconfidencialdigital.com, AB

Adam Białous


DATA: 2018-09-27 23:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A na mojej ulicy zbierane były podpisy pod petycją, że nie chcą słyszeć dzwonów z pobliskiego Kościoła (dla mieszkajacych w bezpośrednim s ąsiedztwie mogą być faktycznie nie do zniesienia,jestem to sobie w stanie wyobrazić) oraz nie życzą sobie procesji fatimskiej (14 każdego miesiąca późnym wieczorem (argument zabawny - podobno dzieci się boją). Dzwony dalej dzwonią, ale procesja fatimska od jakiegos czasu juz naszą ulicą nie chodzi.
ponad 1 rok temu / Jagoda
 
Potrzeba zdecydowanej reakcji nie tylko świeckich katolików, ale też władz kościelnych! Katedrę w Walencji ludzie traktują jak muzeum... robią zdjęcia, "siedzą w komórkach", mało kto uklęknie, czy nawet pochyli głowę, o strojach nie wspominając. W ławce przede mną usiadła para, objęli się, potem wstali i dopiero zorientowałam się, że to dwie lesbijki:( Dziś podczas wieczornej Eucharystii w Kaplicy, gdzie znajduje się Święty Kielich, w momencie Przeistoczenia, ktoś sobie po prostu wszedł i zrobił zdjęcie, nie wyciszając migawki:(
ponad 1 rok temu / sisi
 
Niewiernych trzeba upokorzyć. Dać im do zrozumienia że są niczym. Chociażby pośrednio i w małych rzeczach ale zawsze lub często. Im więcej tym lepiej. Święto zbliżania się do obrazu Boga w koranie przez uświęcone prześladowania i Takije za pozwoleniem inżynierów społecznych, lewaków, marksistów czy "tych" innych za kurtyną.
ponad 1 rok temu / Wandea
 
Otoczyć meczet i odmawiać różaniec.
ponad 1 rok temu / kid
 
Powtarza się historia z VIII wieku. Wtedy Wizygoci stawili jednak zbrojny opór. Dzisiejsza Hiszpania padnie bez walki pod naporem islamu...
ponad 1 rok temu / Karol
 
A podobno preferowana w UE jest opcja laicka...
ponad 1 rok temu / ma
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.