Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   02   KWIETNIA   2020 r.

Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
 
 
 
 

Musimy mieć prawo do samoobrony!


Odtwórz w YouTube
 

Ataki terrorystyczne w Europie świadczą o wyczerpaniu się zachodniego modelu państwa. Podobnie jak u schyłku istnienia Imperium Rzymskiego, pełnej profesjonalizacji służb towarzyszy upadek ducha. Mimo najszczerszych chęci osoby dbające o bezpieczeństwo nie mają realnej szansy dojechać na czas na miejsce ataku terrorystycznego, dlatego konieczne jest oparcie obrony na społeczeństwie - mówi w rozmowie z Arkadiuszem Stelmachem (zastępcą redaktora naczelnego portalu PCh24.pl) Jacek Hoga z popularyzującej dostęp do broni fundacji Ad Arma.

  


DATA: 2016-11-07 10:58:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

@ala_wilk jak zwykle nie przytacza źródeł na podstawie których "wydestylowała" takie liczby. Gdyby stawiane przez nią, choć nie wprost, twierdzenie, że im mniej broni w rękach obywateli i im większe obwarowania w dostępie do niej tym mniej zabójstw, w krajach takie jak choćby graniczący ze USA Meksyk, gdzie praktycznie pozwoleń nie wydaje się, a na cały kraj jest tylko jeden sklep z bronią (na dodatek państwowy), zabójstwa zdarzać się właściwie nie powinny :) Tak jak w Szwecji nie powinny granaty na ulicach wybuchać, zakazane przecie! (zapytaj wujka googl-a o "List of grenade attacks in Sweden") A w Wielkiej Brytanii nikt od noża nie powinien zginąć, bo rządzący w swej mądrości, noże na "rejestr" wciągnęli. :)
ponad 3 lata temu / _*_
 
Model obronnosci panstwa i co wiecej wydolnosc klasycznych metod obronnosci i utrzymania porzadku publicznego sa wyczerpane w swietle masowych atakow terrorystycznych . Gdzie natychmiastowy dostep do broni do celow samoobrony moze ocalic zycie wiekszej grupie obywateli w sytuacji bezposredniej konfrontacji . Do konfrontacji bezposrednich dochodzi coraz czesciej. Brak uzbrojonych i przeszkolonych obywateli jest ewidentny ! Nawet 15 minutowe opoznienie przybycia uzbrojonych sluzb policyjnych powodoje smierc kilkunastu niewinnych i bezbronnych obywateli . Klasyczny przyklad Berlin atak w Grudniu 2016.
ponad 3 lata temu / Dostepnosc broni malokalibrowej i polautomatycznej .
 
na 1 Europejczyka zabitego w zamachu terrorystycznym przypada 3 Amerykanów zabitych przez jakiegoś wariata który w UE siedziałby w psychiatryku, a w USA chodzi po ulicy z bronią.
ponad 3 lata temu / ala wilk
 
Chęć posiadanie broni zaistniała wieki ... temu od momentu pierwszego napadu, rabunku. Zanim powstały państwa broń istniała, a to państwa, ich zarząd boi się broni i ją zakazuje. Nie każdy jest agresywny, ale broń dla wielu to poczucie bezpieczeństwa, źródło hobby, zainteresowań. Broń poza poczuciem bezpieczeństwa, możliwością obrony, to także stresor na przestępców, ale i potencjalnie dla władzy, wymiaru sprawiedliwości (stąd w nich taki opór przed pozwoleniem na odwieczne prawo do obrony). A czym innym jest posiadanie broni dla kobiet, osób o delikatnej posturze, ludzi starszych, kalekie osoby, mieszkające na odludziach czy samotnie jak nie wyrównaniem szans. My nie chcemy nic nowego, ale przywrócenia odwiecznego prawa do posiadania broni ... bez uznaniowości.
ponad 3 lata temu / Dominik
 
@panda. Do uprawiania sportu dajmy na to :) O kant tyłka można potłuc całe to gadanie. To co napisałeś, to nic innego jak zawoalowana wersja insynuacji, że w Polakach mordercze instynkty tkwią, a nie ujawniają się tylko dlatego, \'narzędzie\' nie jest dostępne. Jakoś przez dwanaście lat niereglamentowanego w żaden sposób dostępu do broni czrnoprochowej (kupisz jak flaszkę bez sprawdzania niekaralności i tym podobnych) która z uwagi na swoją wagę, rozmiary, i czas potrzebny do załadowania jest potencjalnie skuteczniejszym narzędziem w ataku, niźli w obronie, (a po załadowaniu celnością i mocą nie ustępuje nowoczesnym rewolwerom) zdarzył się tylko jeden wypadek przestępczego jej użycia przeciwko życiu i zdrowiu. Zjawisko nie istnieje do tego stopnia, że policja nie prowadzi na ten temat żadnych statystyk.
ponad 3 lata temu / _*_
 
Czy tylko do obrony? Naprawdę aż takiej wyobrażni potrzeba, by się domyśleć do czego broń moze być użyta?
ponad 3 lata temu / panda
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 133 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.