13 października 2014

Wrocław: specjaliści o błędach gender

Rewolucja kulturowa gender i jej relacja do cywilizacji chrześcijańskiej – tej tematyce poświęcono pięciogodzinną konferencję naukową na wrocławskim Papieskim Fakultecie Teologicznym, 12 października.  Wybitni specjaliści zaprezentowali zagadnienie w ujęciu socjologicznym, filozoficznym, medycznym, prawnym i socjotechnicznym.

 

Małgorzata Jaszczuk-Surma, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii, mgr filologii polskiej, wykładowca i autorka artykułów naukowych i popularnonaukowych mówiła o korzeniach społecznych oraz ideowych gender, czyli „płci kulturowej”. Przyglądała się poszczególnym postaciom historii i ich wkładowi w rozwój myśli dekonstrukcjonistycznych oraz propagujących seksualizację i demoralizację społeczeństwa. Ukazywała ich wpływ na współczesne niepokojące zjawiska takie jak propagowanie in vitro czy – ostatnio – próby zniesienia kaziroctwa jako zachowania moralnie szkodliwego. Pani doktor wskazywała na tendencje do kształtowania we współczesnej kulturze osobowości zdezintegrowanej, homogenicznej – która nie ma zakorzenienia ani we własnej historii, ani w moralności, ani w czymś tak podstawowym w określaniu tożsamości jednostki jak płeć.

Wesprzyj nas już teraz!

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz, teolog, swój wykład poświęcił antropologicznemu podejściu do gender. Podkreślił, że działania zwolenników gender nie są – wbrew temu, co mówią – ani walką o równe prawa, ani o tolerancję. To nie jest walka o cokolwiek, ale walka z koncepcją człowieka i z kulturą.

Profesor zwrócił uwagę na związek współczesnych działań prawnych, m.in. dotyczących sankcjonowania związków homoseksualnych czy tzw. konwencji przeciwdziałania przemocy wobec kobiet  z archetypem autorstwa Engelsa: że przyczyną wszelkiego ucisku jest ucisk kobiety przez mężczyznę w  heteroseksualnym związku. Czyli mówiąc inaczej: że małżeństwo jest podstawą patologii. To, co kobietę ma zniewalać to także biologizm: miesiączkowanie, ciąża, poród i konsekwencje w tym związane. Jak pokazuje współczesna kultura, uwolnić ją można z tego poprzez prawo do sterylizacji, antykoncepcji i aborcji. Profesor zakończył swoje wystąpienie, zwracając uwagę na ten wymiar postmodernizmu, który wiąże się z całkowitą destrukcją tożsamości człowieka.

Prof. nadzwyczajny Akademii Medycznej we Wrocławiu, Marian Gabryś, specjalista ginekologii onkologicznej, etyki i socjologii prokreacji oraz ginekologii operacyjnej i nowoczesnego położnictwa o charakterze intensywnej opieki położniczej w skrajnych postaciach patologii ciąży, mówił o tym, że z biologicznego punktu widzenia nie ma mowy, by potwierdzić jako prawdziwą teorię gender.

Profesor wyjaśniał na przykładach, na czym polegają biologiczne niebezpieczeństwa działań antykoncepcyjnych i in vitro. Zwracał uwagę na to, że gospodarka genetyczna działa inaczej niż można by zgodnie z zasadami logiki przypuszczać, i że z tego względu łatwo jest naruszyć jej prawa. „To nie są wpływy tego typu, że urodzi się dziecko z dwiema głowami. Może się natomiast okazać, że wnuki osoby, która przyszła na świat poprzez działania genetyczne, są trwale bezpłodne i na nich zakończy się ród”.

Olgierd Pankiewicz, doktor prawa, adwokat, mówił o przepisach prawnych dotyczących gender pod kątem wartości przez nie chronionych. Zwrócił uwagę, że zjawiska takie jak przygotowywanie dzieci do wczesnego współżycia,  posiadanie dzieci przez pary homo i transseksualne, które zyskały rangę praw w cywilizacji zachodniej, są działaniem przeciw interesom najsłabszych. W spójnym prawie te zachowania uznane byłyby jak przestępstwo. Doktor postawił tezę, że nowe prawa popierające gender są środkiem do samousprawiedliwienia. I niebezpiecznym narzędziem. Bo kto – w nowym stopniowo wprowadzanym systemie wychowania i prawa – udowodni, że 9-letnie dziecko, przygotowywane od małego przez wychowanie do wczesnego współżycia, udowodni, że jego kontakty seksualne z 37-letnim mężczyzną są przez nie niechciane?

Dawid Jackeiwicz, poseł do Parlamentu Europejskiego mówił o tematyce gender we współczesnej polityce, a Marzena Nykiel, publicystka portalu wPolityce.pl i tygodnika „W sieci”, mówiła o dokumentach i zjawiskach, wprzęgających dziennikarzy w działania na rzecz gender.

Konferencje zakończono debatą z udziałem wyżej wymienionych gości.

Dorota Niedźwiecka

Fot. Dorota Niedźwiecka

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 105 295 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram