DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Mundur NKWD prezentem dla dziecka? Szokująca oferta rosyjskiego serwisu aukcyjnego na 9 maja

Mundur NKWD prezentem dla dziecka? Szokująca oferta rosyjskiego serwisu aukcyjnego na 9 maja
Fot: rzut ekranu portalu livemaster.ru (za: niezalezna.pl)

Konsekwentnie od roku 1945 Rosjanie, wcześniej w ramach Związku Sowieckiego, hucznie celebrowali 9 maja, czyli Dzień Zwycięstwa. Okazją do świętowania jest rocznica zakończenia II Wojny Światowej. Tryumfalnych nastrojów nie zachwiała nawet zmiana ustroju i rozpad bloku wschodniego. Jak widać po aukcji na portalu „Kiermasz Majstrów”, komunizm nad Wołgą nie tylko nie umarł, ale także dobrze trzyma się w warstwie symbolicznej.

 

Serwis aukcyjny „Kiermasz Majstrów” daje rodzicom możliwość przystrojenia swojej pociechy w… mundur NKWD. Taką „przyjemność” można zafundować już za 50 euro – informuje niezalezna.pl.

 

W zestawie podstawowym oprócz munduru zbrodniczej formacji znajduje się czapka z czerwoną gwiazdą. Dodatkowo dziecku można sprezentować również skórzane oficerki i kaburę na pistolet.

 

To jednak nie koniec nawiązującej do komunistycznego dziedzictwa oferty serwisu „Kiermasz Majstrów” przygotowanej z okazji Dnia Pobiedy. Na portalu zakupić można również inne wzory strojów z epoki oraz mundury pozostałych sowieckich formacji.

 

W opisie aukcji sprzedawca zachwala swoją ofertę pisząc między innymi o uczczeniu 9 maja pamięci żołnierzy walczących w trakcie wielkiej wojny ojczyźnianej (rosyjska nazwa wojny sowiecko-niemieckiej w trakcie II Wojny Światowej) oraz możliwości patriotycznego wychowania dzieci dzięki tego typu ubraniom.

 

NKWD, czyli Ludowy Komisariat Spraw Wewnętrznych (Narodnyj Komissariat Wnutriennich Dieł) to odpowiednik w normalnych, niekomunistycznych państwach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Komisariat posiadał swoje formacje zbrojne, odpowiedzialne za liczne zbrodnie, dokonane także na Polakach.

 


Źródło: niezalezna.pl / livemaster.ru

MWł
 


DATA: 2017-05-09 12:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak ostatecznie kończą piewcy morderczych systemów?
ponad 3 lata temu / wmo
 
Nie ma w tym nic szokującego ani choćby zaskakującego. Od najmłodszych lat propaganda wmawia rosyjskim dzieciom i dorosłym, że enkawudyści byli bohaterami.
ponad 3 lata temu / cogito
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.