DZIŚ JEST:   27   MAJA   2019 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Multi-kulti w praktyce. W Kanadzie powstała partia pragnąca wprowadzić prawo szariatu

Multi-kulti w praktyce. W Kanadzie powstała partia pragnąca wprowadzić prawo szariatu
fot. REUTERS/Christinne Muschi/FORUM

W Kanadzie powstaje partia otwarcie przyznająca się w swoim programie do wprowadzenia prawa szariatu. Polityka wielokulturowości premiera Justina Trudeau wydaje się przynosić owoce dość niespodziewane.

 

Nowa formacja nazwała się po prostu „Partią Islamską Ontario” i w tej kanadyjskiej prowincji zamierza wziąć udział najbliższych lokalnych wyborach. Jej założycielem jest Jewed Anwar. Partia ma swoją stronę internetową, na której zaprezentowano program formacji.

 

Program Partii Islamskiej Ontario nawiązuje wprost do religijnych zasad szariatu: „Allah ustanawia zasady, które mają kierować życiem publicznym i prywatnym każdego obywatela. Islamska Partia Ontario zapewnia, że system opieki zdrowotnej, zasady sprawiedliwości , stanowej edukacji, a także system ekonomiczny prowincji będzie szanował zasady i wartości Koranu.”

 

BUS


DATA: 2019-01-16 13:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@szpulas11 Skąd te bzdurne informacje? Obcinanie głowy na miejscu? Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Wy, katolicy macie za to o wiele groźniejsze przepisy, otóż tak zwana obraza uczuć religijnych nie jest nawet konkretnie zdefiniowana i może nią do woli manipulować, nawet wsadzać za pomocą niej, ludzi do więzienia, a także otrzymywać nawet setki tysięcy złotych, bez konkretnego wykazania strat poniesionych z tego tytułu.
4 miesiące temu / ollek
 
@ollek :)jest tylko drobna różnica, w tamtej ,,religii,,jako państwowej, za wyrażenie wątpliwości lub sprzeciw obcinają głowę, nawet na miejscu:):):) dobranoc:)
4 miesiące temu / szpulas11
 
Katolicka hipokryzja po całości. Partia chcąca wprowadzić zasady religii muzułmańskiej jest be, ale Wy przecież chcecie wprowadzić zasady swojej religii do prawa polskiego i tym samym zmusić innowierców i ateistów do przestrzegania zasad waszej religii.
4 miesiące temu / ollek
 
@Jurgen: mylisz się, muzułmańskie partyjki wszędzie będą mieć coraz większe znaczenie. Demografia.
4 miesiące temu / prawda
 
Jestem ciekaw jakie popracie zyskała by partia głoszą takie hasła: 1. Ograniczenie sprzedaży mięsa w piątek. Była kiedyś inicjatywa zakazu sprzedaży mięsa w miejscach publicznych w Wielki Piątek. Niestety - wyśmiana 2. Zakaz propagandy i praktyk homoseksualnych. Praktyką było by np. prowadzenie i odwiedzanie klubów gejowskich. 3. Ograniczenie nauczania teorii ewolucji. 4. Przywrócenie obowiązkowej służby wojskowej. 5. Usunięcie z konstytucji zapisu o swobodnym porzuceniu Ojczyzny. (Art. 52. Każdy może swobodnie opuścić terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.) to tylko takie przykłady. Ciekawe co chce głosić partia kanadyjska.
4 miesiące temu / Izydor Oracz
 
To była tylko kwestia czasu w UE też to się tak skończy albo jeszcze gorzej
4 miesiące temu / x
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "65535"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.