DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Multi-kulti na szwajcarskiej prowincji: szkolny „szlaban” na pieśni adwentowe

Multi-kulti na szwajcarskiej prowincji: szkolny „szlaban” na pieśni adwentowe
źródło: pixabay.com

Kierownictwo szkoły podstawowej w małej miejscowości Wil w kantonie St. Gallen zdecydowało, że zrezygnuje z pieśni adwentowych w szkolnym przedstawieniu na koniec roku. Decyzja dyrekcji szkoły związana jest z poszanowaniem uczuć i tradycji uczniów nie będących chrześcijanami. Łącznie z programu szkolnych uroczystości usunięto trzy pieśni adwentowe.

 

Według jednego z nauczycieli, który chciał pozostać anonimowy, decyzja zapadła po kilku incydentach z poprzednich lat. Dwa lata temu ojciec jednego z uczniów w czasie podobnego przedstawienia ostro skrytykował wybór religijnych pieśni. Jego zdaniem ich teksty były skierowane jedynie do chrześcijan. Podobna sytuacja miała miejsce także rok temu.

 

- Decyzja ta została prawdopodobnie podjęta w związku z powołaniem nowego dyrektora, który z pewnością  już na początku chciałby przypodobać jak największej grupie uczniów i ich rodziców - powiedział nauczyciel.

 

Tobias Mattes, odpowiedzialny za edukację w Urzędzie Miasta Wil uważa, że decyzja o wyrugowaniu pieśni adwentowych była jedyną słuszną. – Wiem, że wywołała ona wiele dyskusji. Szkolny program, w tym także uroczystości pod koniec roku, musi być możliwie jak najbardziej zbalansowany – oznajmił Mattes.

 

Co ciekawe zaskoczony taką decyzją jest przewodniczący Stowarzyszenia Organizacji Muzułmańskich w Szwajcarii, który… zachęca inne szkoły, by nie rezygnowały z chrześcijańskich pieśni adwentowych oraz innych uroczystości religijnych w tym ważnym dla chrześcijan okresie. – Z naszego punktu widzenia bardzo żałuję, że w tym chrześcijańskim kraju nie są śpiewane pieśni chrześcijańskie – powiedział przewodniczący stowarzyszenia Farhad Afshar.

 

ChS

Źródło: 20min.ch


DATA: 2019-12-06 14:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ani jednej chusty na ulicach , wykluczone , na basenie strój jednoczęściowy , i spokój od modłów które słychać na całe miasto
7 miesięcy temu / fatima
 
Jak się chce uderzyć pieska, to się kijek znajdzie. Nawet gdy ten kijek sam nic o tym nie wie.
7 miesięcy temu / sp
 
To po prostu cenzura
7 miesięcy temu / Rob
 
@gosc katolikk Pewnie masz racje. Ubaw po pachy mial.
7 miesięcy temu / Stan
 
Z tego wynika tylko jeden wniosek. Immam powinien nauczyc dyrekcje szkoly jak sie spiewa chrzescijanskie piesni oras powinien zrobic wyklad na temat tolerancji dla innych religi.
8 miesięcy temu / Stan
 
Ponieważ ci niby otwarci na innych to nie sa obojętni wobec chrześcijan - oni są wrogami. Ludzie może się kiedyś połapia ale będzie za późno. A ten imam to z czasem i tak doprowadzi że będą w szkołach zawodzić na cześc ich księżycowego demona. Kwestia czasu.
8 miesięcy temu / Jot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.