DZIŚ JEST:   23   LUTY   2020 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

Mucha jest tylko jedna

Mucha jest tylko jedna
fot. Jarek Praszkiewicz/FORUM

Joanna Mucha chce wrócić w wielkim stylu. To pewne. Jej wzmożona aktywność medialna oraz wygłaszane przez nią - do bólu eleganckie - frazesy są tego najlepszymi oznakami. Do obsadzenia będą aż dwa fotele ministerialne. Niestety, Mucha jest tylko jedna.


Po kilkumiesięcznym przebywaniu w cieniu Joanna Mucha wraca do łask. Jej wzmożonej obecności w mediach nie sposób nie zauważyć. Tu pochwali „honorowy” pogrzeb Jaruzelskiego, tam przyłoży tradycyjnemu małżeństwu. Aż trudno nadążyć za byłą minister sportu – znaną wszak z dbałości o kondycję fizyczną. Nie ma się zresztą co dziwić - do obsadzenia są aż dwa ministerialne stanowiska: szefa resortu kultury i dziedzictwa narodowego oraz pełnomocnika rządu do spraw równego traktowania. Swoimi wypowiedziami Joanna Mucha daje liczne dowody, że posiada kompetencje w zupełności wystarczające, by wygodnie usadowić się w każdym z tych opuszczonych foteli ministerialnych. Zadbanie o „dziedzictwo narodowe”, jakim pozostaje w opinii wielu postać Jaruzelskiego oraz odpowiednio postępowe i nowoczesne przekonania w kwestii rodziny dowodzą tego niezbicie.

 

Być może więc Donald Tusk będzie musiał pomyśleć nad połączeniem tych resortów, wszak gdyby Joanna Mucha kierowała tylko jednym z nich, strata byłaby niepowetowana. Szlak jest przetarty, skoro taki superresort stworzono z myślą o minister Bieńkowskiej. Dlaczego minister Mucha miałaby być gorsza? Połączenie resortu kultury i równości to jednak nie tylko mniej lub bardziej zabawna figura retoryczna. Cytując klasyka: nie ma się co śmiać, to się dzieje naprawdę. Wspieranie przez ministra Zdrojewskiego różnego rodzaju obrzydliwych „eventów” promujących wszelkiej maści postępowców już utorowało drogę przemianom. Na hojność resortu mogli bowiem liczyć przede wszystkim ci artyści i kierownicy placówek kulturalnych, którzy wiedzą, gdzie leżą konfitury i umiejętnie wprowadzają do swojej twórczości rozmaite elementy dekonstrukcyjne: bluźnierstwa, obscenę, zwykłą pornografię, wątki homoerotyczne, feministyczne i cały ten ideologiczny chłam. Skoro więc ministerstwo kultury już zmieniło się de facto w ministerstwo lewackiej kontrkultury, to jego połączenie z „urzędem ds. równości”, z samej swej istoty lewackim i zajmującym się wcielaniem w życie lewackiej ideologii pod rządami Joanny Muchy byłoby już tylko prostą konsekwencją podejmowanych wcześniej kroków.

 

Przyszła pani minister posiada już zresztą liczne grono zwolenników. Chwali ją m.in. prof. Magdalena Środa: "Pełnomocnikiem musi być osoba o wrażliwości równościowej, a Mucha z pewnością taką posiada. Od początku współpracuje z Kongresem Kobiet, uczestniczyła w wielu naszych kongresach regionalnych. Jako minister sportu troszczyła się o sprawność fizyczną młodzieży i powszechny dostęp do sportu".

 

Bez wątpienia Joanna Mucha posiada także wiele innych talentów, o których pani profesor – przez wrodzoną skromność – zapomniała dodać. Warto przypomnieć jej kierowanie resortem sportu, by dostrzec całą ich paletę. Atmosfera nieustającego skandalu i pośmiewiska, jakie otaczało minister Muchę dawno się ulotniła. Jej figlarne bon-moty dotyczące sportu także uleciały z pamięci. Także te upiorne i porażające żarty z emerytów, którzy zdaniem Muchy „chodzą do lekarza, co dwa tygodnie dla rozrywki” uległy zatarciu. Przypomnijmy także opinię minister o „bezsensowności robienia operacji biodra u 85-latka, który nie ma perspektyw na rehabilitację”. Czy wciąż w świecie pani minister brakuje miejsca dla osób starszych i schorowanych, nie wiadomo. Ale może jednak powinna się do nich przekonać, skoro – jak pokazują wyniki eurowyborów – młodzi, wykształceni z wielkich miast zaczynają się powoli odwracać od rządzącej Platformy?

 

 

Łukasz Karpiel


DATA: 2014-06-03 09:16
AUTOR: ŁUKASZ KARPIEL
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nieładnie, panie Łukaszu, fe! Tak się znęcać nad kobietą?
ponad 5 lat temu / margaret
 
Gość od zdjęć na PCh24 jest najlepszy w Polsce. I dlatego PCh24 tak lubię. Czasem zdjątka wyprzedzają tekst.
ponad 5 lat temu / Leo
 
Much jest dużo.
ponad 5 lat temu / orlik57
 
Polska walkiria?
ponad 5 lat temu / Leo
 
Założyłem moskitiery w oknach i muchy mi niestraszne;)
ponad 5 lat temu / chłopzewsi
 
A mucha Janusza Korwin-Mikkego?
ponad 5 lat temu / xd
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.