DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Msza Św. w intencji „Dziewczynki z Wrocławia”

Msza Św. w intencji „Dziewczynki z Wrocławia”

Skazano ją na aborcję, na śmierć. Była chora, bardzo chora. Miała zespół Downa. Nie dostała szansy na to by założyć pierwszą sukienkę, zgiąć kolan w modlitwie, poznać smaku dojrzałych czereśni. Zmarła choć przeżyła własną aborcję. 13 marca zostanie odprawiona Msza Św. w jej intencji.

 

13 marca, we czwartek zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłej dziewczynki, skazanej na śmierć przez aborcję. Dziecko, przeżyło „zabieg” i kilka tygodni bezskutecznie walczyło o życie.

 

Eucharystia rozpocznie się o godz. 17.00 w kościele pw. św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży w Warszawie.


Już nikt nie pozna imienia „dziewczynki z Wrocławia”. Co o niej wiadomo na pewno? Urodziła się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu w czasie „legalnej aborcji”. Ważyła ok. 700 gramów. Jej matka była w matka była w 23-24 tygodniu a powodem aborcji było wykrycie u dziecka zespołu Downa.

 

Jak podkreśla obrońca życia Mariusz Dzierżawski „Sprawa wrocławska pokazuje naturę aborcji eugenicznej. Wykonawcy mówią, że prawo dopuszcza więc ją wykonują. Premier, Minister Zdrowia, posłowie PO i lewicy, głosujący za utrzymaniem zabijania dzieci z Zespołem Downa, mówią że to wszystko dla dobra kobiet. Przypadek wrocławski jasno pokazuje fałsz tych argumentów. Aborcja eugeniczna to po prostu egzekucja, egzekucja człowieka skazanego z powodu podejrzenia o niepełnosprawność. Człowiek jest bardzo mały, a egzekucja jest dokonywana w ukryciu gabinetu zabiegowego. Wie o niej kilka osób, którym zależy na dyskrecji. Szeroka publiczność ma szansę dowiedzieć się jak egzekucja wygląda, tylko wtedy, gdy się nie powiedzie. Przypadek wrocławski to szansa; szansa, żeby Polacy powstrzymali szpitalne egzekucje. Co dzień wykonywane są dwie. Udane. Dlatego nic o nich nie słyszymy”.

 

 

luk
DATA: 2014-03-12 08:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

+
ponad 5 lat temu / Trad
 
Co to znaczy "msza święta w jej intencji"? Czy to maleństwo, które żyło zaledwie kilka chwil zdołało już żwiadomie zgrzeszyć tak,by za jego dusze należało ofiarowywać msze?
ponad 5 lat temu / ona
 
+
ponad 5 lat temu / Asia
 
Msza Święta, a nie eucharystia, nauczcie się!
ponad 5 lat temu / stoLica
 
wiadomo czy była ochrzczona?
ponad 5 lat temu / Piw
 
Biedne maleństwo. Ale zamiast agresji wobec feministek czy innych zwolenników aborcji lepiej byłoby rozwinąć na wielką skalę organizację pomocy rodzinom znajdującym się w podobnej sytuacji. Msza św. piękna rzecz, ale to tylko część rozwiązania.
ponad 5 lat temu / Anna
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.