DZIŚ JEST:   12   GRUDNIA   2018 r.

NMP z Guadalupe
Św. Finiana z Clonard
Bł. Konrad z Offidy
 
 
 
 

Msza św. pontyfikalna w Le Barroux

Msza św. pontyfikalna w Le Barroux
Klasztor św. Magdaleny, fot. Waldhaeusl, F. / Arco Digital Im / FORUM

27 czerwca kardynał Marc Ouellet odprawi Mszę św. pontyfikalną w opactwie benedyktynów w Le Barroux. To pierwsza liturgia w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego sprawowana przez prefekta kongregacji ds. biskupów.


Uroczysta liturgia będzie towarzyszyć obchodom 25-lecia uregulowania sytuacji kanonicznej tradycyjnych benedyktynów. Klasztor św. Marii Magdaleny w Le Barroux powstał w roku 1981, jego budowa rozpoczęła się w roku 1978. W 1989 r. klasztor został opactwem podlegającym bezpośrednio Stolicy Apostolskiej, o. Gerard został opatem przyjmując błogosławieństwo z rąk kardynała Augustyna Mayera, przewodniczącego Papieskiej Komisji Ecclesia Dei. W tym samym roku miała miejsce konsekracja kościoła opackiego, noszącego wezwanie Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.


Klasztor powstał dzięki działalności o. Gerard Calveta (1927-2008). Mnich nie zaakceptował liturgicznej autodestrukcji kościoła. 24 sierpnia 1970 r. rozpoczął życie pustelnika w Bédoin. Po pięciu dniach zgłosił się do niego pierwszy mężczyzna chcący prowadzić tradycyjne benedyktyńskie życie. Po roku o. Gerardowi towarzyszyło już jedenastu postulantów.


27 czerwca kardynał Marc Ouellet odprawi w klasztorze Mszę pontyfikalną w ramach obchodów 25-lecia uregulowania sytuacji kanonicznej benedyktynów.Źródło: eponymousflower.blogspot.com

mat


DATA: 2014-06-21 10:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.