DZIŚ JEST:   28   MARCA   2020 r.

Św. Guntrama, króla
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Msza pontyfikalna w Waszyngtonie

Msza pontyfikalna w Waszyngtonie
Andreas F. Borchert [CC-BY-SA-3.0-de (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/deed.en)], via Wikimedia Commons

W piątek 22 stycznia w Waszyngtonie odbędzie się kolejny Marsz dla Życia. Po nim biskup Edward J. Slattery sprawować będzie uroczystą Mszą świętą w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Msza pontyfikalna rozpocznie się o godz. 16:00 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

 

Zaplanowany na piątek 22 stycznia marsz będzie największą w Stanach Zjednoczonych demonstracją pro-life. Jak co roku, udział w niej wezmą Amerykanie ze wszystkich stanów (w tym liderzy katolickich organizacji), manifestujący sprzeciw wobec zabijania dzieci w łonach ich matek. W roku 2013 w demonstracji uczestniczyło ok. 650 tysięcy osób, dwa lata wcześniej – 400 tysięcy.

 

Dzień, w którym Amerykanie przejdą ulicami stolicy, nie jest przypadkowy. 22 stycznia 1973 roku Sąd Najwyższy wydał wyrok w sprawie Roe vs. Wade, która otworzyła drogę do aborcji. Zgodnie ze stanowiskiem siedmiu sędziów, „prawo” do aborcji wynikać ma z „prawa” do poszanowania prywatności.

 

O godzinie 16:00 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła rozpocznie się uroczysta Msza święta celebrowana w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego przez biskupa Edwarda J. Slattery’ego, biskupa diecezji Tulsa w Oklahomie. W Mszy pontyfikalnej asystować będą duchowni z Bractwa Kapłańskiego św. Piotra a także duchowni diecezjalni, uczestniczący w manifestacji pro-life.

 

W tym też kościele „tradycyjna” Msza święta celebrowana jest w każdą niedzielę. Szczegóły odnaleźć można na stronie internetowej kościoła.

 

 

źródło: „Rorate Caeli”

mat

 

 

 


DATA: 2016-01-11 11:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Serach Ponieważ właściwa nazwa to Msza Trydencka Klasyczny Ryt Rzymski Forma Nadzwyczajna Rytu Rzymskiego
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Dlaczego słowo "tradycyjna" w sformułowaniu "tradycyjna Msza Święta" jest w cudzysłowie, a "nadzwyczajna forma rytu rzymskiego" nie jest w cudzysłowie? Warto odróżniać, co jest dobrym nazewnictwem a co złym nazewnictwem.
ponad 4 lata temu / search
 
Leo Nie obrażaj wiernych którzy mają pojęcie Liturgii potrafią odróżnić NWO od Klasycznego Rytu Rzymskiego.Czy kiedykolwiek obrażałem wiernych korzystających z posługi Kapłanów Bractwa Kapłańskiego Św Piusa X.To nie żadni cukiernicy tylko wierni tradycji katolickiej z Poznania i okolic.LICH+++
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
USA to USA a w Polsce Kard R>L> Burke przyjedzie do Poznania i dla niepoznaki odprawi Novus Ordo po łacinie dla niezorientowanego, pomniejszego ludku cukierników.
ponad 4 lata temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.