DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

MSZ reaguje na obecność w Niemczech wydalonej z Polski Ludmiły Kozłowskiej

MSZ reaguje na obecność w Niemczech wydalonej z Polski Ludmiły Kozłowskiej
Ludmiła Kozłowska. FOT.24 GODZINY online pl/YouTube

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało o spotkaniu sekretarza stanu Andrzeja Papierza z ambasadorem Niemiec Rolfem Nikelem. Rozmowa dotyczyła sytuacji wydalonej z Polski Ludmiły Kozłowskiej, która pomimo statusu „osoby niepożądanej w UE”, otrzymała wizę wjazdową do Niemiec.

 

Spotkanie pomiędzy sekretarzem stanu Andrzejem Papierzem a ambasadorem Niemiec Rolfem Nikelem zostało zaaranżowane przez polskie MSZ. Tematem rozmowy była sytuacja prawna obywatelki Ukrainy Ludmiły Kozłowskiej, która kilka tygodni temu została wydalona z Polski. Prezes fundacji Otwarty Dialog otrzymała w Systemie Informacyjnym Schengen status „osoby niepożądanej”. Pomimo tego, władze RFN przyznały kobiecie wizę pozwalającą na tymczasowy wjazd na terytorium Niemiec.

 

MSZ podało w komunikacie, że podtrzymuje swoje stanowisko w tej sprawie. Wiceminister Andrzej Papierz poinformował ambasadora Niemiec, że w ocenie strony polskiej przyznanie wizy krótkoterminowej LTV Ludmile Kozłowskiej było nieuzasadnione.

 

„Decyzja o wpisaniu Pani Kozłowskiej do SIS została podjęta na podstawie informacji uzyskanych przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Zebrany materiał nie pozostawia wątpliwości co do nieprzejrzystości źródeł, z których finansowana jest Fundacja Otwarty Dialog. Polskie służby otrzymały również istotne informacje od służb partnerskich” – czytamy w komunikacie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 

„Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego przekazał oficerom łącznikowym niemieckich służb specjalnych i policyjnych szczegółowe informacje, w oparciu o które podjęta została decyzja o wpisaniu Pani Ludmiły Kozłowskiej do SIS. Pismo z informacjami w tej sprawie ABW skieruje do służb partnerskich wszystkich krajów Strefy Schengen” – podkreślono w oświadczeniu MSZ.

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zauważa, że pomimo wydania Ludmile Kozłowskiej wizy krótkoterminowej, zakaz wjazdu na terytorium Polski i Unii Europejskiej nadal ją obowiązuje. Szefowa fundacji Otwarty Dialog pozostaje osobą wpisaną do systemu SIS.

 

 

Źródło: MSZ

WMa

 


DATA: 2018-09-14 00:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdyby "rząd polski" był Polski, fundacja Otwarty Dialog byłaby dawno zdelegalizowana. Niech PiS przestanie wreszcie udawać Polaków. Polskojęzyczny rząd i prezydent realizują tylko "za wolność naszą" czyli międzynarodówki komunistycznej. Morawiecki - współpracownik banksterów i Tuska - "we the people" z układu wrocławskiego nie może narazić się swoim mocodawcom.
ponad 1 rok temu / to ruchy pozorowane
 
To jest SKANDAL a nie reakcja. Obce siły niemieckie i ukraińskie dyskutują W BUNDESTAGU o sprawach wewnętrznych Polski a MSZ nie reaguje PROTESTEM? Odbywa się nowa Jałta na terenie parlamentu niemieckiego (nie siedziby władz(?) UE, do której ku zgrozie należymy) ale obcego państwa a pan Papierz "zasięga informacji"? To jest KPINA z Polaków i ZAMACH NA PAŃSTWO POLSKIE!
ponad 1 rok temu / PiS sobie drwi
 
Oczywiście Niemcy mają gdzieś,że wydalona z UE i z Polski ,ona wiedziała że Niemcy się podlizują i ruskim i komu się jeszcze da,co to za naród dobrotliwy, a Polacy są Be.
ponad 1 rok temu / Helena
 
Gdyby panią Ludmiłę zamiast nagłośnionej deportacji spotkały po cichu osoby trzecie to by się ta pani już w niemieckich mediach nie produkowała.
ponad 1 rok temu / tak myślę
 
Dlaczego ambasador Niemiec nie został wezwany na dywanik? Jak zachowałyby się Niemcy w sytuacji gdyby Polska podjęła takie ja oni działania? Ile byłoby krzyku na cały świat?
ponad 1 rok temu / PM
 
Dokładnie, precz z Polski i reszty UE jak nie potrafisz szanować prawa danego kraju!!!
ponad 1 rok temu / Polka
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.