DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

MSZ odpowiada: Komitet Praw Człowieka ONZ nie wysłuchał polskich argumentów

MSZ odpowiada: Komitet Praw Człowieka ONZ nie wysłuchał polskich argumentów

„Polska udzieliła wyczerpujących odpowiedzi we wszystkich kwestiach, które wzbudziły wątpliwości w opinii Komitetu. Jesteśmy zawiedzeni, że mimo obszernych wyjaśnień i pogłębionego dialogu z delegacją RP, przedstawione informacje nie znalazły zrozumienia wśród ekspertów Komitetu” – przeczytać możemy w odpowiedzi, jakiej udzielił resort spraw zagranicznych Komitetowi Praw Człowieka ONZ.


Komitet w tak zwanych obserwacjach końcowych do cyklicznego raportu dotyczącego przestrzegania praworządności w Polsce wytknął naszemu państwu szereg uchybień. Chodzi między innymi o spór wokół Trybunału Konstytucyjnego, opór wobec przyjmowania islamskich imigrantów, rzekome liczne przypadki krzywdzenia kobiet i tzw. przemocy domowej, a także brak pełnej swobody zabijania dzieci nienarodzonych.

Oenzetowski komitet wezwał rząd polski do natychmiastowej publikacji wszystkich wyroków TK i zapewnienia ich wdrożenia. Zaapelował również by kolejni sędziowie wyłaniani byli „w sposób transparentny i bezstronny”.


Komitet zaniepokoił się „wysoką liczbą nielegalnych aborcji, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu kobiet”. Nie podobają mu się „proceduralne i praktyczne przeszkody, jakim stawiają czoło kobiety w dostępie do bezpiecznej legalnej aborcji”.


W swojej odpowiedzi Ministerstwo Spraw Zagranicznych zwraca uwagę na fakt, iż rekomendacje czy też naciski ze strony ONZ dotyczące procederu zabijania nienarodzonych „nie mają podstaw w prawie międzynarodowym, które nie odnosi się do tej sprawy w żaden definitywny sposób”.


„Wielokrotne w ostatnich latach ubieganie się przez Komitet o poszerzenie dostępności aborcji w państwach członkowskich ONZ ma charakter bardzo jednostronnej interpretacji prawa międzynarodowego, które jest pozbawione mocy wiążącej” – napisali urzędnicy polskiego ministerstwa.


MSZ wyraził też zdumienie z powodu krytyki wprowadzonego przez Polskę prawa antyterrorystycznego. „(…) polskie prawo nie różni się znacząco od regulacji innych państw zachodnioeuropejskich w tym zakresie” – stwierdzili urzędnicy ministerstwa.  


Nasze państwo powinno w ciągu roku przekazać Komitetowi informacje odnoszące się do wprowadzenia rekomendacji w sferze konstytucjonalnej i prawnej. „(…) do pozostałych zaleceń powinniśmy odnieść się w następnym raporcie, który powinien zostać przedłożony za minimum 4 lata” – czytamy w odpowiedzi.


Źródło: Polsat News / PAP

RoM


DATA: 2016-11-05 17:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

KPC nie wysłuchał, bo nie chciał wysłuchać, cokolwiek by rząd odpowedział.
ponad 3 lata temu / panda
 
olac fjutow i wyslac im kartke pocztowa z widokiem marsa i dolaczyc adres na ktora strone tej planety maja dostarczac korespondencje. Do wysylki niech wykorzystuja NASA lub odpowiednie komorki europejskie. Z debilami sie nie rozmawia.
ponad 3 lata temu / adam
 
ONZ już nie działa; czas na zawieszenie naszej przynależności do tej organizacji; nie bronią Chińczyków, Tybetańczyków...a czepiają się normalnego kraju
ponad 3 lata temu / kiki
 
Masoneria
ponad 3 lata temu / Gosc
 
Nie wysłuchał bo istnieje dzisiaj walka na śmierć i życie między logika a ideologią. Logika ma wsparcie nieba, ideologia wsparcie szatana. Wygrywa ten kto ma kasę. Nie wyciągajcie drodzy czytelnicy jednak pochopnego wniosku o ubóstwie w niebie:)
ponad 3 lata temu / Stonka Ziemniaczana
 
Kolejna instytucja przeżarta przez czerwonych zgodnie z wytycznymi Gramsciego.
ponad 3 lata temu / abc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.