DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

MSZ Izraela potwierdza. Prezydent Riwlin oskarżył Polskę o współudział w Zagładzie

MSZ Izraela potwierdza. Prezydent Riwlin oskarżył Polskę o współudział w Zagładzie
Reuven Riwlin, Fot. Grazyna Myslinska / FORUM

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela wydało komunikat, w którym potwierdza słowa prezydenta Reuvena Riwlina, które cytował „The Times of Israel”. Przywódca Izraela miał oskarżyć Polskę o współudział w Holocauście. Prezydent Andrzej Duda pierwotnie zaprzeczył, że te słowa padły.

 

Komunikat izraelskiego MSZ opublikował na Twitterze Krzysztof Bosak, który dokonał tłumaczenia oficjalnego stanowiska Tel Awiwu. Znalazły się w nim słowa oskarżenia Polski przez Izrael o współudział w Zagładzie. Prezydent Reuven Riwlin wypowiedział je na spotkaniu przywódców Polski i Izraela, do którego doszło w Krakowie. „Polska ziemia pozwoliła na wykonanie przerażającej ideologii ludobójstwa Hitlera” – miał powiedzieć Riwlin. „To prawda, że Niemcy chcieli nas skrzywdzić, lecz mieli oni także pomocników” – to kolejny fragment wypowiedzi prezydenta Izraela.

 

„To nie przypadek, że nazywamy obozy śmierci obozami nazistów i ich kolaborantów. Nie ma wątpliwości, że było wielu Polaków, którzy walczyli z reżimem nazistów, ale nie możemy zaprzeczać, że Polska i Polacy przyłożyli rękę do eksterminacji” – brzmi inny fragment wypowiedzi Reuvena Riwlina, który padł podczas spotkania obu prezydentów w Krakowie.

 

Przypomnijmy, że oskarżeniom wobec Polski zaprzeczył pierwotnie prezydent Andrzej Duda, który odpowiedział na Twitterze korespondentce TVP. „Takie słowa w wystąpieniach Prezydenta nie padły” – napisał prezydent, komentując artykuł „The Times of Israel”, w którym była mowa o tym, że Polacy pomagali Nazistom w Holocauście.


DATA: 2018-04-14 18:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeżeli Prezydent Polski nie reprezentuje Narodu, to powinien zrezygnować ze stanowiska. Polska ma już dosyć lizusostwa i udawania przyjaźni z Żydami. Jesteśmy nieustannie przez nich obrażani i szantażowani. Dosyć udawania, że nic się nie stało..
ponad 2 lata temu / RAK
 
DUDA jest skończony to nie pierwszy raz kiedy swoja prezydenturą obraża naszą Ojczyznę i Naród. Moze ten Pan zacznie być prezysdentem naszego kraju a nie przyjajacielem wszystkich oprócz tych co go wybrali.
ponad 2 lata temu / Precz z polin
 
Niech rządzący przestaną zmuszać nas do odwiecznej rzekomo przyjaźni z Żydami. Nie było jej nigdy i nie będzie.
ponad 2 lata temu / Takiego
 
Polecam przestudiowanie tematu "jak PiS oddał brytolom za bezcen polski skarb narodowy kopalnię Krupiński". Teraz śmieją się z Ciebie i co im zrobisz?
ponad 2 lata temu / Do jimmi
 
Jeżeli tak powiedział, to jest draniem!
ponad 2 lata temu / Feliix
 
Robią nas w balona i tyle tylko nie wiem czy po prostu dudę zamurowało czy się im podporządkował. Skandal - "Czy to prawda że sprawa roszczeń żydowskich i wypłata 1 bln zł jest już załatwiona w drodze niejawnego porozumienia z Izraelem" a co masz jakieś wiarygodne źródło ja se mogę powiedzieć że 2+2 = 7 mi to wygląda na dezinformacje. Jest tu parę youtuberów co się podszywa pod prawice podejrzewam że jakieś wtyki co napuszczą specjalnie na pis ludzi. Co ja nie głosowałem na PIS ale widać to jak cholera. Jak tam patrze przez głowę dane fakty a nie coś sobie słyszałem. Mienie bez spadkowe jest uregulowane tak a propos bo mienie bez spadkowe polskich obywateli jest polskich obywateli a nie obcych organizacji. Mienie tych co się ubiegają z rodzin co żyją jest oddawane i jest uregulowane. Jeśli kto kol wiek by spadek polskich obywateli chciał dać obcemu państwu czy organizacji powinien dyndać za zdradę a egzekucja powinna być przeprowadzona publicznie dla przykładu.
ponad 2 lata temu / jimmi1983
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.