DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

MSWiA zarejestrowało nowy „kościół”. Dopuszcza on zawieranie tzw. związków jednopłciowych

MSWiA zarejestrowało nowy „kościół”. Dopuszcza on zawieranie tzw. związków jednopłciowych
źródło: pixabay.com

Reformowany Kościół Katolicki w Polsce jest nowo zarejestrowaną wspólnotą wyznaniową. Pośród około 170 formalnie działających w naszym kraju wspólnot to jedyna denominacja chrześcijańska, błogosławiąca tzw. pary jednopłciowe.

 

Wyznawcy Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce kierują się nauczaniem sięgającym do… starokatolicyzmu. Odrzucają reformację i przyjmują wiarę Kościoła pierwszego tysiąclecia. Szanują papieży jako biskupów Rzymu, ale nie zgadzają się z Kościołem rzymskokatolickim w kwestii prymatu papieskiego.

 

Wspólnota uznaje istnienie tzw. tożsamości seksualnej. Zaś z nauki o Trójcy Świętej wywodzi zgodę na błogosławienia „małżeństwom” homoseksualnym. Twierdzi bowiem, że skoro Bóg jest w Trzech Osobach, a człowiek jest stworzony na jego podobieństwo, to istnieje „jedna ludzkość, która składa się z wielu osób, które są sobie równe, tak jak osoby w Trójcy Świętej”, zatem nie można „nikogo dyskryminować, bo ma inną tożsamość”. Warto dodać, że duchowni tego „kościoła” odprawiali „msze” przed marszami równości w Poznaniu i Zielonej Górze.

 

Wspólnota ma restrykcyjną zasadę nieudzielania „małżeństwa” osobom spoza wspólnoty - tych jednopłciowych związków było w jej historii kilka. Co istotne, zarówno pobłogosławienie w tym „kościele” tzw. związkom homoseksualnym jak i heteroseksualnym nie rodzi żadnych skutków cywilnoprawnych.

 

W przesłanym nam komunikacie MSWiA wyjaśniło, że „związki małżeńskie zawarte w Reformowanym Kościele Katolickim nie wywołują żadnych skutków cywilno-prawnych. Nie można ich uznać za ślub cywilny na gruncie polskiego prawa - nie ma ustawy, a także umowy między Rządem RP a Reformowanym Kościołem Katolickim, która by na to pozwalała”.

 

Jak podała „Rzeczpospolita”, MSWiA musiała zarejestrować nowy „kościół”, bo spełnił wszystkie wymogi ustawowe. Nowy „kościół” działa od 2007 roku, ma wspólnoty w siedmiu miastach w Polsce – największa w Poznaniu liczy 30 osób. Zwierzchnikiem „kościoła” jest Francis Krebs, biskup przewodniczący Ekumenicznej Wspólnoty Katolickiej

 

Źródło: rp.pl

MA


DATA: 2020-03-16 12:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ssodoma i Gomora
4 miesiące temu / Małgorzata
 
Ponieważ przeciwstawiają się Prawom Bożym są więc "kościołem" szatana. To sprzeczne z Konstytucją.
4 miesiące temu / Obywatel
 
Do kościoła chodziłam rzadko, jednak teraz kiedy ten syf wchodzi na salony dziękuję serdecznie. Mój syn nie będzie oglądał tych dewiacji.Bo prędzej czy później to i do mnie dojdzie.Miłych niedziel. Z Bogiem.
4 miesiące temu / Tfu LGBT
 
Jak można było zarejestrować ten tęczowy kościół, jak ma zapisy niezgodne z naszą Konstytucją? Art. 18. Konstytucji: Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej. Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny!
4 miesiące temu / Stefan Jr
 
Dla jednych członków to możliwość pogodzenia swojego homoseksualizmu z wiarą, a dla innych możliwość wykpienia Boga i religii. Przypuszczam, że tych drugich jest więcej. Przykro się o takich sprawach czyta. Módlmy się, aby świat wrócił do normalności, by czarne znów było czarne, a białe- białe.
4 miesiące temu / L
 
Takie są właśnie absurdy społeczeństwa i państwa pluralistycznego.
4 miesiące temu / krisbac
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.