DZIŚ JEST:   28   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wacława, króla
Św. Tymona
 
 
 
 

MSWiA: zastanawiamy się nad przywróceniem kontroli granic, decyzja nie została jeszcze podjęta

MSWiA: zastanawiamy się nad przywróceniem kontroli granic, decyzja nie została jeszcze podjęta

RMF FM podało informacje, z których wynikało, iż w ciągu kilku tygodni na granicę z Niemcami wrócą patrole Straży Granicznej. Powody miały być dwa – fala imigrantów oraz Światowe Dni Młodzieży. MSWiA twierdzi, że decyzje jeszcze nie zapadły. 

 

Straż graniczna wróci na granicę polsko-niemiecką w ciągu kilku najbliższych tygodni – powiedział w rozmowie z RMF FM wojewoda zachodniopomorski Piotr Jania. Jak dodaje, już umówił się ze strażą graniczną i policją. - Zastanawiamy się, jak to zrobić, żeby mieszkańcy Szczecina czuli się spokojnie - mówi wojewoda.


Szacuje się, że do Europy tylko w ubiegłym roku przybyło około miliona imigrantów, spośród których zaledwie niewielka część to uchodźcy, a reszta to osoby poszukujące w Europie życia na lepszym poziomie. Wśród imigrantów są także islamscy ekstremiści, co udowodniły śledztwa po zamachach we Francji.


Według RMF nie ma jednak mowy o kolejkach na granicy. - To nie są takie kontrole jak państwu się wydaje, kiedy była granica. Będziemy się starali, żeby podróżnym nie opóźniać wyjazdów, czy przyjazdów, ale mieć kontrolę - podkreśla Jania.


Po godzinie od podania tej informacji Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wydało oświadczenie następującej treści: 


 

Informacja podana przez stację RMF FM, jakoby MSWiA podjęło decyzję o przywróceniu kontroli na zachodniej granicy, nie jest prawdziwa. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie podjęło takiej decyzji.

W związku ze szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji analizuje zasadność przywrócenia kontroli na granicach wewnętrznych Unii Europejskiej.

Przypominamy, że Polska kontrolę graniczną przywracała dwukrotnie. Pierwszy raz w 2012 r. podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, a drugi raz w 2013 r. podczas odbywającej się w Warszawie Konferencji Klimatycznej ONZ.

Jeszcze raz podkreślamy, że MSWiA nie podjęło decyzji o przywróceniu kontroli granicznej. Kwestie te są analizowane pod kątem nadchodzących wydarzeń - szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży.


 


Źródło: RMF FM

kraDATA: 2016-01-25 14:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W kilka tygodni to Merkel wpompuje wam kolorowych rasistów. Dowiecie się co znaczy: kolorowy rasizm.Nie śpieszcie się pilnowac granicy.
ponad 4 lata temu / światowiec
 
Jeżeli jako obóz PIS-u wpuścicie tą barbarię do Polski to tracicie poparcie moje i mojej rodziny. Proszę nie mydlić ludziom oczu zobowiązaniami międzynarodowymi, wszak jakieś wobec putina zaciągnął tusk i tylko zdrajco-głupek będzie je realizował.
ponad 4 lata temu / observer
 
ŚDM na coś się jednak przydadzą. A myślałem, że to całkowicie chybiona "inwestycja"...
ponad 4 lata temu / ma
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.