DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Można już zgłaszać wnioski do państwowej komisji ds. pedofili. To jej pierwsze merytoryczne prace

Można już zgłaszać wnioski do państwowej komisji ds. pedofili. To jej pierwsze merytoryczne prace
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (congerdesign)

Swoje pracę rozpoczyna państwowa komisja do zbadania przypadków molestowania seksualnego dzieci i tuszowania tego procederu. Od wtorku możliwe będzie przekazywanie do niej informacji dotyczących przypadków pedofilii.

 

Powołanie komisji do spraw pedofilii premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w maju roku 2019 – po premierze pierwszego z filmów braci Sekielskich. Zaprzysiężenie komisji odbyło się 24 lipca roku 2020. Na jej przewodniczącego wybrano dr hab. Błażeja Kmieciaka.

 

Od ostatniego wtorku listopada będzie możliwe kierowanie do komisji zgłoszeń dotyczących poszkodowanych. Ofiary takich przestępstw mogą to zrobić samodzielnie, ale swoją wiedzą z komisją może podzielić się każdy posiadające jakiekolwiek informacje o przypadku pedofilii lub jej ukrywania tak przez osoby jak i instytucje. Sprawa może być zarówno aktualna jak i dotyczyć zdarzeń sprzed lat.

 

Wniosek można kierować do komisji osobiście, ale też za pośrednictwem poczty lub drogą elektroniczną. Na stronie komisji będzie dostępny stosowny formularz.

 

Złożenie wniosku (zgłoszenia) polega na wypełnieniu prostego formularza dostępnego na stronie internetowej Komisji (https://www.gov.pl/web/pkdp/zgloszenie). Należy w nim wpisać swoje dane osobowe i kontakt do siebie, podać dane poszkodowanego i sprawcy, krótko opisać okoliczności sprawy (w miarę możliwości wskazać dowody, w tym świadków), podpisać formularz (ręcznie lub podpisem zaufanym ePUAP) i przekazać do Komisji:

 

- na adres poczty elektronicznej [email protected] lub

- osobiście (po telefonicznym zapisaniu się na spotkanie – nr tel. 22 699 60 50 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:15-16.15) albo

- za pośrednictwem poczty lub kuriera (na adres: Państwowa Komisja ds. Pedofilii, ul. Twarda 18, 00-105 Warszawa).

 

Komisja zapewnia, że „każdy zgłoszony przypadek dokonania lub tuszowania przestępstwa pedofilii będzie zbadany, niezależnie od tego, kim jest osoba wskazana jako sprawca”.

 

W ramach ustawowo powierzonych zadań Komisja ma prawo analizować sprawy, które uległy przedawnieniu i wpisywać pedofilów do Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Komisja ma także możliwość monitorowania toczących się postępowań. I z tych praw będzie w jak najszerszym zakresie korzystać.

 

Wykorzystywanie seksualne dziecka to przestępstwo, które wymaga stanowczego potępienia i ukarania wszystkich osób za to odpowiedzialnych i tych, którzy ten proceder ukrywają. Celem Komisji jest również wsparcie dla ofiar, które doświadczyły lub doświadczają bólu, poczucia osamotnienia, krzywdy i niesprawiedliwości.

 

Przekazanie Komisji wszystkich posiadanych informacji dotyczących tego typu przypadków zapowiedział ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

 

„Nie ma praktycznie dnia, abym nie dostawał listów i telefonów z informacjami o kolejnych zatuszowanych sprawach. Niestety sytuacja państwowej komisji ds. pedofilii wygląda jak wygląda. Czekam więc aż komisja poda swój adres, abym mógł to wszystko przekazać” – napisał w poniedziałek na Facebooku kapłan uznawany za „wielkiego nieobecnego” owej komisji.

 

Nie ma praktycznie dnia, abym nie dostawał listów i telefonów z informacjami o kolejnych zatuszowanych sprawach....

Opublikowany przez Tadeusza Isakowicz-Zaleski Poniedziałek, 23 listopada 2020

 

 

Źródło: rmf24.pl / KAI / Facebook

MWł

 

 


DATA: 2020-11-24 08:32
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Lepiej późno niż wcale. Pytanie tylko jak ta komisja będzie działać? Zbyt wiele sobie po niej nie obiecuję.
2 miesiące temu / wreszcie
 
do komisji w takim składzie nikt nic nie zgłosi
2 miesiące temu / akurat
 
W tej komisji powinien pracować ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Jest to osoba wiarygodna i bezkompromisowa.
2 miesiące temu / Andrzej
 
Pensję też już zaczną brać, czy już brali od 1,5 roku?...
2 miesiące temu / Niki
 
musi być niezależna komisja. Gdzie będą wierni ateiści i przedstawiciele innych wyznań tak jak to zrobiono w USA
2 miesiące temu / ale
 
"Już" :D Tylko półtora roku pobierania pebierania wypłaty za nic bez żadnego działania i "już" można składać wnioski. Takie tempo że hoho, widzę, że oczyszczanie Kościoła z pedofili idzie równie sprawnie jak budowa polskiej elektrowni jądrowej i produkcja samochodów elektrycznych.
2 miesiące temu / Djs
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.