DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Możesz pomóc dzieciom! Wesprzyj budowę katolickiego przedszkola w Jarosławiu

Możesz pomóc dzieciom! Wesprzyj budowę katolickiego przedszkola w Jarosławiu

Siostry Benedyktynki z Jarosławia kontynuują budowę katolickiego przedszkola im. św. Jana Pawła II. Aby zakończyć wszystkie prace, potrzebne jest nasze wsparcie finansowe. Całość projektu kosztować ma 655 tysięcy złotych.

 

Budowa nowego przedszkola weszła w fazę wykończenia: układane są płytki, a także szpachlowane ściany. Siostra Barbara Dendor, przeorysza klasztoru sióstr Bernardynek, szacuje, że za nimi już 85% prac, które musiały zostać wykonane.

 

Aby zakończyć pozostałe prace budowlane i otworzyć przedszkole wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, potrzebne są jeszcze spore nakłady finansowe. Obecnie Siostry mogą kontynuować projekt dzięki przychylności wykonawcy, u którego zaciągają zobowiązania za wykonane już prace.

 

Przedszkole już teraz przyjęło jako swojego patrona św. Jana Pawła II. Ma ono być żywym pomnikiem polskiego papieża, budowanym w sercach najmłodszych. Siostry wprowadzają w życie słowa Ojca Świętego: „Nie stawiajcie mi pomników, zróbcie coś dobrego dla ludzi”. Takim przykładem ma być katolickie przedszkole.

 

Dotychczas sporą część środków Siostry pozyskiwały z własnej pracy, a także dzięki pomocy Darczyńców i kwestowaniu po parafiach. Więcej informacji na temat tego projektu można uzyskać wchodząc na stronę internetową: http://zrob1malykrok.pl/

 


DATA: 2020-05-21 16:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

przedszkole czyli w tradycyjnej nomenklaturze ochronka
1 miesiąc temu / Michał
 
z historii wzmianka - tak tylko. Och jak bardzo by się chciało, aby tak często używany dzisiaj przez różne podmioty termin "Katolicki" - choć właściwie byłoby tutaj powiedzieć - nadużywany, oznaczał Katolicki - tak jak to onegdaj bywało, kiedy Święci Pańscy krzewili wiarę katolicką wśród ludu tej ziemi. Ech, wystarczy poczytać Ich dzieła i porównać z naszą rzeczywistością - dokąd zabrnęliśmy ?
5 miesięcy temu / tak tylko
 
Kiedy zaczną powstawać katolickie szkoły i uniwersytety?
5 miesięcy temu / emk
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.