DZIŚ JEST:   23   CZERWCA   2018 r.

Św. Józefa Cafasso
Św. Tomasza Garnet
 
 
 
 

Możemy być z siebie dumni! Wysokie miejsce Polski w „homofobicznej” klasyfikacji krajów UE

Możemy być z siebie dumni! Wysokie miejsce Polski w „homofobicznej” klasyfikacji krajów UE
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com

Zawsze mogło być lepiej, gdyż zdobyliśmy aż 18 na 100 punktów, zaś nasz kraj wyprzedziła Łotwa. Jednak w porównaniu z innymi państwami Unii Europejskiej nie jest źle i możemy cieszyć się zaszczytnym, drugim miejscem w rankingu najbardziej „homofobicznych” członków wspólnoty.

 

Wyniki rankingu opublikowanego przez homoseksualną organizację ILGA Europe są dla nas zadowalające. Polska zajęła przedostatnie miejsce w klasyfikacji uprzywilejowywania „tęczowych”.

 

Zawsze jednak mogłoby być lepiej, gdyż zdobyliśmy aż 18 punktów na 100. Niewielka Łotwa potrafiła uzyskać 16 punktów i może szczycić się mianem unijnego kraju najmniej propagującego homoseksualizm.

 

Oczywiście przestępstwa wobec osób określających się mianem homoseksualistów są niedopuszczalne i należy je potępiać. Nauka Kościoła zaleca potępiać grzech, a nie grzeszników. Cieszy jednak fakt, że polskie prawo nie uprzywilejowuje przedstawicieli społeczności LGBT i nie lansuje grzesznych zachowań seksualnych (brak owych przywilejów często jest w homopropagandzie określany mianem „dyskryminacji”), zaś społeczeństwo podchodzi do owych praktyk z naturalnym dystansem.

 

Lepiej od nas radzą sobie niektóre kraje spoza wspólnoty. Jednak łatwy schemat – konserwatywny Wschód i Bałkany kontra liberalny Zachód – nie jest aż tak głęboki, jak można by się spodziewać. I tak na przykład o wiele bardziej otwarte na LGBT niż Polska są Serbia (30 pkt), Czarnogóra (38 pkt) czy Albania (33 pkt). Nieco więcej przywilejów dla homoseksualistów oferuje również Ukraina (po 21 pkt).

 

O wiele lepiej niż Polska wypadł za to niezwykle zamożny kraj Europy Zachodniej – Księstwo Monako (10 pkt), a taki sam wynik jak my zanotowało Księstwo Liechtensteinu (18 proc). Jesteśmy więc w dość różnorodnym gronie.

 

Smuci druga strona tabeli – kraje najbardziej uprzywilejowujące homoseksualistów. Niechlubne pierwsze miejsce zajęła Malta (91 pkt), która I rozdziale swojej konstytucji ma zapisaną religię katolicką jako narodową. Zaraz za nią znalazła się Belgia (79 pkt) – formalnie katolickie królestwo oraz również królestwo, tyle że heretyckie – protestanckie: Norwegia.

 

 

Cytowana przez portal rp.pl Mirosława Makuchowska (kierownik Pionu Politycznego Kampanii Przeciw Homofobii) stwierdziła, że wynik naszego kraju w rankingu ILGA Europe będzie miał wpływ na wybory, gdy „liczący 2 miliony osób elektorat LGBTI pójdzie do urn, a wraz z nimi ich rodziny i bliscy. Na ich głosy nie mają co liczyć ci, którzy w kwestii równouprawnienia nie robią nic”.

 

Ciężko jednak traktować takie straszenie poważnie. Jeśli bowiem jest tak, jak twierdzi przedstawiciel KPH, czyli w Polsce osoby homoseksualne stanowią aż 2 miliony wyborców, to dlaczego w Polsce rządzą osoby „nic nie robiące” dla „równouprawnienia”? Czyżby owe 2 miliony osób LGBT chciało braku „równouprawnienia” lub nie wzięło udziału w poprzednich wyborach? A może jednak ich liczba jest znacznie mniejsza niż twierdzi Makuchowska?

 

 

Źródło: rp.pl / Twitter / sejm.gov.pl

MWł

 

 


DATA: 2018-05-16 10:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Twórcy Biblii są głosicielami logicznej prawdy, których osiągnięciem jest że mimo wielu ataków różnej maści satanistów, nie potraficie tej prawdy podważyć. Co więcej, to my potrafimy wykazać wasze kłamstwa i brak logiki, czego ostatnim dowodem jest że zadałem ci kilka razy pytania na które uporczywie nie odpowiadasz: niby czym różni się np. zooseksualista od zoofila? Czy uważasz że takie same prawa jak proponujesz dla homoseksualistów-gejów, należą się zooseksualistom-zoofilom, nekroseksualistom-nekrofilom, pedoseksualistom-pedofilom, kaziseksualistom-kazirodcom, poliseksualistom-poligamistom? :)
1 dzień temu / do ollek
 
@do hmmm A kim są twórcy Biblii? Jakie mają osiągnięcia? Bo na pewno nie są to filozofowie jak Sokrates czy Epikur.
1 dzień temu / ollek
 
Powód dla nazwania zboczeniem - choćby Rz1,26-32, gdzie uprawianie homobezwstydu nazwane jest właśnie zboczeniem. Owszem, homoseksualiści i inni zboczeńcy mogą rozmnażać się sztucznie, ale nie mogą tego robić we własnym związku. Mogą sobie co najwyżej zamówić dziecko, a nie sami je począć. I to jest kolejna istotna różnica między orientacją hetero a dyskutowanymi zboczeniami - w zboczeniach "użycie sobie" jest całkowicie oddzielone od prokreacji. Z kolei, nazywanie na katolickim portalu twórców Biblii "prymitywami" świadczy tylko o twoim prymitywnym chamstwie w obliczu braku argumentów merytorycznych.
2 dni temu / do hmmm cz.2
 
Jeśli nie rozumiesz co znaczą słowa "zdrowa", "zboczenie" czy "przemoc" to wyłącznie problem twej ignorancji. Dokształć się. Oczywiście że seks z wykorzystaniem antykoncepcji jest ulżeniem sobie przy wykorzystaniu drugiego człowieka. Bezpłodność jest chorobą czy w małżeństwie, czy w zboczonym pożądaniu, jednak w małżeństwie choroba ta nie wynika ze zboczonej natury samego pożądania czyli z defektu psychicznego jaki ma miejsce w pożądaniu homo, zoo, pedo, nekro. Oczywiście że przedłużenie gatunku to główny cel współżycia, tak został on ustanowiony przez Pana Boga słowami: "bądźcie płodni i rozmnażajcie się", a nie "umacniajcie więzi emocjonalne".
2 dni temu / do hmm cz.1
 
Poza tym społeczeństwo w którym KAŻDY byłby homoseksualny wciąż może bez problemów się rozmnażać. Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak in vitro czy znalezienie surogatki? Nie mówię już o postępach naukowych w tej dziedzinie. Nie bronię tych metod, ale mówienie, że homoseksualizm=brak potomstwa jest po prostu fałszywe.
2 dni temu / hmmm
 
Zdrowej? Zboczeń? Nie masz pojęcia jak używać tych określeń. Przedłużenie gatunku nie jest głównym celem związków międzyludzkich i seksu. Seks służy głównie umocnieniu więzi emocjonalnej. Rozumiem, że seks pary bezpłodnej lub seks z zabezpieczeniem jest również zboczeniem, czy "ulżeniem sobie przy wykorzystaniu innego obiektu"? Litości... Zamiast ciągle udowadniać swoją ignorancję używając określeń takich jak "zboczenie" względem ORIENTACJI SEKSUALNEJ, podaj chociaż jeden powód dla którego bi lub homoseksualizm można nazwać zboczeniem lub chorobą bardziej niż leworęczność czy ponadprzeciętną inteligencję. I zapiski żyjących na pustyni starożytnych prymitywów nie są dobrym argumentem w dyskusji. Jeśli chcesz to możemy podyskutować o tym co tak naprawdę mówi Biblia o wielu różnych sprawach, ale uważam, że jest to zbędne w dyskusji o orientacjach seksualnych. Przekupienie dziecka to wykorzystywanie jego naiwności i niedojrzałości, czyli przemoc. Argument nietrafiony.
2 dni temu / hmmm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.