DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Możemy być z siebie dumni! Wysokie miejsce Polski w „homofobicznej” klasyfikacji krajów UE

Możemy być z siebie dumni! Wysokie miejsce Polski w „homofobicznej” klasyfikacji krajów UE
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com

Zawsze mogło być lepiej, gdyż zdobyliśmy aż 18 na 100 punktów, zaś nasz kraj wyprzedziła Łotwa. Jednak w porównaniu z innymi państwami Unii Europejskiej nie jest źle i możemy cieszyć się zaszczytnym, drugim miejscem w rankingu najbardziej „homofobicznych” członków wspólnoty.

 

Wyniki rankingu opublikowanego przez homoseksualną organizację ILGA Europe są dla nas zadowalające. Polska zajęła przedostatnie miejsce w klasyfikacji uprzywilejowywania „tęczowych”.

 

Zawsze jednak mogłoby być lepiej, gdyż zdobyliśmy aż 18 punktów na 100. Niewielka Łotwa potrafiła uzyskać 16 punktów i może szczycić się mianem unijnego kraju najmniej propagującego homoseksualizm.

 

Oczywiście przestępstwa wobec osób określających się mianem homoseksualistów są niedopuszczalne i należy je potępiać. Nauka Kościoła zaleca potępiać grzech, a nie grzeszników. Cieszy jednak fakt, że polskie prawo nie uprzywilejowuje przedstawicieli społeczności LGBT i nie lansuje grzesznych zachowań seksualnych (brak owych przywilejów często jest w homopropagandzie określany mianem „dyskryminacji”), zaś społeczeństwo podchodzi do owych praktyk z naturalnym dystansem.

 

Lepiej od nas radzą sobie niektóre kraje spoza wspólnoty. Jednak łatwy schemat – konserwatywny Wschód i Bałkany kontra liberalny Zachód – nie jest aż tak głęboki, jak można by się spodziewać. I tak na przykład o wiele bardziej otwarte na LGBT niż Polska są Serbia (30 pkt), Czarnogóra (38 pkt) czy Albania (33 pkt). Nieco więcej przywilejów dla homoseksualistów oferuje również Ukraina (po 21 pkt).

 

O wiele lepiej niż Polska wypadł za to niezwykle zamożny kraj Europy Zachodniej – Księstwo Monako (10 pkt), a taki sam wynik jak my zanotowało Księstwo Liechtensteinu (18 proc). Jesteśmy więc w dość różnorodnym gronie.

 

Smuci druga strona tabeli – kraje najbardziej uprzywilejowujące homoseksualistów. Niechlubne pierwsze miejsce zajęła Malta (91 pkt), która I rozdziale swojej konstytucji ma zapisaną religię katolicką jako narodową. Zaraz za nią znalazła się Belgia (79 pkt) – formalnie katolickie królestwo oraz również królestwo, tyle że heretyckie – protestanckie: Norwegia.

 

 

Cytowana przez portal rp.pl Mirosława Makuchowska (kierownik Pionu Politycznego Kampanii Przeciw Homofobii) stwierdziła, że wynik naszego kraju w rankingu ILGA Europe będzie miał wpływ na wybory, gdy „liczący 2 miliony osób elektorat LGBTI pójdzie do urn, a wraz z nimi ich rodziny i bliscy. Na ich głosy nie mają co liczyć ci, którzy w kwestii równouprawnienia nie robią nic”.

 

Ciężko jednak traktować takie straszenie poważnie. Jeśli bowiem jest tak, jak twierdzi przedstawiciel KPH, czyli w Polsce osoby homoseksualne stanowią aż 2 miliony wyborców, to dlaczego w Polsce rządzą osoby „nic nie robiące” dla „równouprawnienia”? Czyżby owe 2 miliony osób LGBT chciało braku „równouprawnienia” lub nie wzięło udziału w poprzednich wyborach? A może jednak ich liczba jest znacznie mniejsza niż twierdzi Makuchowska?

 

 

Źródło: rp.pl / Twitter / sejm.gov.pl

MWł

 

 


DATA: 2018-05-16 10:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
24
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Według mnie cieszenie się z tego że Polska jest homofobicznym krajem jest po prostu głupie. Zaraz pewnie będziecie propagować rasizm...
4 miesiące temu / SpideyIsMyBoiii
 
Dokładnie, monotematyczność w twoim tchórzostwie uciekania od wyjaśnienia sprawy którą sam zacząłeś :)
6 miesięcy temu / do ollek
 
@do ollek Monotematyczność.
6 miesięcy temu / ollek
 
A z jakiej racji nie napisałeś o przyczynach twojego zwierzenia o "rozładowaniu napięcia seksualnego"? Przypominam - opcja 1 czy opcja 2? :)
6 miesięcy temu / do ollek
 
@toro To geje czy lesbijki nie mogą walczyć w ewentualnym konflikcie? Niby z jakiej racji?
6 miesięcy temu / olle
 
PiS również tylnymi drzwiami rozszerza wpływy LGBT w Polsce. Kto z wyborców prosił o dopuszczenie sodomitów do służby wojskowej ? Do tej pory ludzie z tych kręgów nie byli przyjmowani do armii a teraz już mają wstęp. Przecież to jest chore.
7 miesięcy temu / toro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.