DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Może trzeba będzie zapytać obywateli. Premier Beata Szydło o referendum w sprawie imigrantów

Może trzeba będzie zapytać obywateli. Premier Beata Szydło o referendum w sprawie imigrantów
Fot: Krystian Maj/FORUM

Pytana przez dziennikarzy o imigrantów premier Beata Szydło stwierdziła: „premier Orban zapowiedział referendum w tej sprawie. Nie wiem, czy to dobre rozwiązanie. Może tak, może trzeba będzie zapytać obywateli”.

 

Premier była gościem TVP Info. Szefowej rządu zadawano pytania z trzech działów: gospodarka, polityka społeczna i polityka zagraniczna. Beatę Szydło zapytano także o kwestię imigrantów.

 

- Premier Orban zapowiedział referendum w tej sprawie. Nie wiem, czy to dobre rozwiązanie. Może tak, może trzeba będzie zapytać obywateli – powiedziała premier.

 

Zdaniem premier „nie jesteśmy gotowi na przyjmowanie imigrantów”. – Europa nie jest gotowa – zaznaczała, dodając też, że „trzeba znaleźć rozwiązanie”. Jednocześnie podkreśliła, że wyobraża sobie sytuację, w której Węgrzy powiedzą uchodźcom „nie”.

Goszcząca w TVP Info premier Szydło przypomniała także, że w tym roku zadeklarowaliśmy przyjęcie pięciuset cudzoziemców. – Dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo Polaków. Nie przyjęliśmy jeszcze żadnego migranta i na razie pewnie nie przyjmiemy – podkreśliła premier. – Chcemy mieć prawo opiniowania, czy dane osoby możemy przyjąć, czy nie zagrażają naszym obywatelom – dodała.

 

Zorganizowania referendum w sprawie przyjmowania imigrantów domaga się ruch Kukiz15'. Jak zadeklarował na początku lutego poseł Adam Andruszkiewicz pod wnioskiem zebrano już ponad 150 tys. podpisów. Zdaniem polityka zebranie wymaganych prawem 500 tysięcy podpisów jest absolutnie osiągalne. - Z naszych szacunków wynika, że obecnie mamy około 150 tysięcy podpisów. Ciężko to precyzyjnie zweryfikować, gdyż podpisy są zbierane przez różne środowiska. Mam tu na myśli środowiska kibicowskie oraz narodowe, jak Młodzież Wszechpolska, która też oficjalnie włącza się w tę zbiórkę. Po drugie, podpisy są zbierane niezależnie przez posłów klubu Kukiz’15. Po trzecie, codziennie do naszych biur poselskich przychodzą Polacy przekazujący nam wypełnione listy z podpisami – stwierdził wówczas w rozmowie z portalem Pch24.pl poseł klubu Kukiz’15.

 

 

 

Źródło: Niezalezna.pl/Pch24.pl

luk

 

 

 


DATA: 2016-02-27 09:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

może się mylę, ale wcześniej słyszałem o 200-tu nachodźcach dla Polski, później o 400-tu, a teraz już o 500-set na ten rok; jak tak dalej pójdzie, to faktycznie w tym roku ich liczba może dojść do kilku tysięcy; czyżby taka "inflacja" była w tym temacie w Polsce? co jest grane - ktoś perfidnie stosuje metodę "salami"?
ponad 4 lata temu / JARO
 
Polska już przyjmowała uchodźców przez wieki na koszt podatników. Nie wytrzymała obciążeń, padła i ciężko się jej podnieść do dziś. Zatem referendum powinno być imienne. Ci co są za przyjmowaniem pod rygorem prawa przejmują wszelkie obowiązki z tym związane. Zapewnienie domu, utrzymania, pieniędzy na wydatki, itd. Obowiązki te kontynuują ich spadkobiercy.
ponad 4 lata temu / prawnik
 
jak ktoś chce niech przyjmuje imigrantow do swojego domu i za swoje pieniądze a nie referendum a odpowiedzialnych nie ma
ponad 4 lata temu / korwinista
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.