DZIŚ JEST:   17   LIPCA   2019 r.

Św. Aleksego Bożego
Św. Leona IV, papieża
 
 
 
 

Mówisz prawdę o aborcji? Narazisz się na ostracyzm. Jak we Francji ucisza się ginekologów

Mówisz prawdę o aborcji? Narazisz się na ostracyzm. Jak we Francji ucisza się ginekologów
Fot. Pixabay/NicciDoula

11 września w programie „Quotidienne” nadawanym na francuskim kanale telewizyjnym TMC, prezes Krajowego Związku Ginekologów (Syngof) dr Bertrand de Rochambeau złożył oświadczenie, w którym  stwierdził, że nie praktykuje zabijania nienarodzonych dzieci, ponieważ uważa aborcję  za „zabójstwo”.  Ponadto zaznaczył, że a lekarze nie są od tego, „żeby odbierać życie”.

 

De Rochambeau odwołał się także do prawnej ochrony wolności sumienia. Jego wypowiedź wywołała burzę. Dzień później dr Bertrand de Rochambeau wyjaśnił indagowany przez RTL, że wyrażał „osobistą opinię, a nie wypowiadał się w imieniu całego stowarzyszenia ginekologów Syngof”.

Polityków to jednak nie zadowoliło. Natychmiast odezwały się m.in. minister zdrowia Agnès Buzyn i sekretarz stanu ds. równouprawnienia płci Marlèna Schiappa, które „zdecydowanie potępiły” wypowiedź prezesa Syngofu.

 

Artykuł L2212-8 Kodeksu Zdrowia Publicznego mówi zresztą wprost, że „lekarz nigdy nie jest zobowiązany do wykonywania aborcji”, a dotyczy to także asysty położnych, pielęgniarek, czy pomocy medycznej, które mogą uczestnictwa przy tym akcie odmówić. Jednak w kraju, w którym wmówiono ludziom, że aborcja jest „fundamentalnym prawem kobiety”, odważne wystąpienie szefa francuskich ginekologów okazuje się, zwłaszcza dla polityków lewicy, „szokujące”. Nie po raz pierwszy ideologia okazuje się ważniejsza od etyki.

 

Bogdan Dobosz


DATA: 2018-09-14 07:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W normalnych społeczeństwach wyrok śmierci wydawał sąd, a wykonywał kat. Teraz w ramach oszczędności(?) ma wystarczyć lekarz - pozbawiony sumienia i zasad moralnych, za to wyposażony w tzw. "prawo"?
10 miesięcy temu / PM
 
No i czym to się różni od ideologii hitlerowskich niemiec (celowo z małej litery)? Wtedy też nie decydowało własne sumienie tylko państwowa ideologia, którą dzisiaj nazywamy zbrodniczą. Żyda bezwzględnie zabić, narody Słowiańskich podludzi eksterminować różnymi metodami, niemcy (celowo z małej litery) są nadludźmi. Czym to się różni od współcześnie serwowanej ideologii?
10 miesięcy temu / PM
 
Wkrótce i pośpiesznie zrehabilitowany zostanie doktor Mengele,a wyrok sądu w procesie norymberskim w sprawie doktora Bracka,unieważniony. Lekarze ci, nie zrobili przecież niczego złego, stosowali się jedynie do obowiązującego wówczas prawa i aktualnych poglądów.
10 miesięcy temu / recht und billig
 
Mój komentarz powinien być umieszczony pod art. Sejmowi liberałowie nie chcą. Święta Chrztu Polski.
10 miesięcy temu / matrix
 
Lekarz leczy a morduje morderca.
10 miesięcy temu / Nick
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.