DZIŚ JEST:   23   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kapistrana
Św. Józefa Bilczewskiego
 
 
 
 

„Mowa nienawiści”: wspólne standardy internetowych gigantów

„Mowa nienawiści”: wspólne standardy internetowych gigantów
Fot. Pixabay

Na niespełna dwa miesiące przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych największe światowe firmy internetowe oraz informacyjne osiągnęły porozumienie w sprawie przyjęcia wspólnego zestawu kryteriów identyfikowania i usuwania rzekomo „nienawistnych” lub „zastraszających” treści z ich platform.

 

 

„Czy to pretekst do dalszej cenzury głównego nurtu poglądów prawicowych, w świetle zgromadzonych w ostatnich latach dowodów dotyczących anty-konserwatywnego nastawienia branży Big Tech?” – zastanawia się portal Life Site News.

 

Chodzi o informację podaną przez Światową Federację Reklamodawców (WFA). Organizacja ogłosiła, iż internetowi giganci: Facebook, Twitter i You Tube „zgodzili się przyjąć wspólny zestaw definicji mowy nienawiści oraz innych szkodliwych treści oraz współpracować w celu monitorowania wysiłków branży w celu poprawy w tym krytycznym obszarze”.

 

Porozumienie ma być efektem miesięcy presji wywieranej przez reklamodawców na Facebooka. Zgodnie z ich życzeniem, platforma społecznościowa powinna jeszcze bardziej zaangażować się w zwalczanie internetowej „nienawiści”. Umowa obejmuje jednolite definicje i standardy raportowania, a także zobowiązania do niezależnego nadzoru i zarządzania reklamami.

 

Kwestia szkodliwych treści online stała się jednym z wyzwań naszego pokolenia. Jako sponsorzy ekosystemu online, reklamodawcy mają do odegrania kluczową rolę we wprowadzaniu pozytywnych zmian. Cieszymy się, że osiągnęliśmy porozumienie z platformami w sprawie planu działania i harmonogramu wprowadzenia niezbędnych ulepszeń. Bezpieczniejsze środowisko mediów społecznościowych przyniesie ogromne korzyści nie tylko reklamodawcom i społeczeństwu, ale także samym platformom – ocenił Stephan Loerke, dyrektor generalny WFA.

 

Porozumienie zawiera definicje zjawisk będących przedmiotem uwagi stróżów politycznej poprawności. Odnosi się – słusznie – do piractwa, przemocy czy nagości, ale również obejmuje pojęcia podatne na nadużycia i niesprawiedliwe interpretacje.

 

„Na przykład definicja mowy nienawiści zawarta w umowie obejmuje treści, które oczerniają ... grupy lub osoby na podstawie rasy, pochodzenia etnicznego, płci, orientacji seksualnej, tożsamości płciowej, wieku, zdolności, narodowości, religii, kasty; (…), co można zinterpretować jako dławienie głównego nurtu stanowisk w kwestiach społecznych lub politycznych” – ocenia Life Site News.

 

 „Konserwatyści obawiają się, że taki język jest pretekstem do dalszej cenzury głównego nurtu poglądów prawicowych, w świetle zgromadzonych w ostatnich latach materiału dowodowego dotyczącego anty-konserwatywnego nastawienia Big Tech” – informuje LSN.

 

Portal przytacza konkretne przykłady dyskryminowania przez Facebook zwolenników Donalda Trumpa w perspektywie nieodległych w czasie wyborów. Cytują film, na którym moderatorzy platformy mówią o konieczności usuwania postów obecnego prezydenta, a także „usuwaniu [postów] wszystkich Republikanów z powodu terroryzmu”.

 

Personel giganta internetowego utożsamiał zwolenników Trumpa z brutalnymi grupami nienawiści, przymykając równocześnie oko na jawnie nienawistne posty sojuszników LGBT w imię wspierania tzw. miesiąca dumy gejowskiej.

 

„Jeśli chodzi o YouTube i jego firmę macierzystą Google, liczne prywatne rozmowy, które wyciekły, pokazują, że Google jest skłonny egzekwować swoją skrajnie lewicową ideologię poprzez pozornie neutralne usługi i platformy. Psycholog i badacz technologii, dr Robert Epstein, ostrzega, że Google może wykorzystać swoją ogromną władzę nad wynikami wyszukiwania wiadomości i wideo, aby przenieść nawet jedną dziesiątą głosów na byłego wiceprezydenta Joe Bidena w jesiennych wyborach prezydenckich” – czytamy w informacji.

 

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

 


DATA: 2020-09-27 15:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Żal mi tych ludzi gdy Pan pewnego dnia powróci na ziemię. Co oni wtedy zrobią lub gdy nastaną trzy dni ciemności...?
25 dni temu / Jacek
 
Ta trójka bez ludzi pójdzie z torbami, wystarczy ich nie słuchać, nie oglądać, pozostać z boku, i padną finansowo.
25 dni temu / Jan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.