DZIŚ JEST:   19   LISTOPADA   2018 r.

Św. Mechtyldy z Helfty
Bł. Salomei, księżnej
 
 
 
 

Moskwa zrywa dialog z luteranami. Homomałżeństwa zdradą chrześcijaństwa

Moskwa zrywa dialog z luteranami. Homomałżeństwa zdradą chrześcijaństwa
fot. Serge Serebro, Vitebsk Popular News / commons.wikimedia.org, licencja cc

Z powodu dopuszczenia do oficjalnych „małżeństw” homoseksualnych Patriarchat Moskwy i Całej Rusi wstrzymuje dialog z niektórymi grupami luterańskimi. Z tymi grupami „Rosyjski Kościół Prawosławny nie chce mieć żadnych kontaktów" - powiedział metropolita wołokołamski Hilarion. Przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych (OWCS) Patriarchatu Moskiewskiego spotkał się wczoraj wieczorem w Moskwie z dziennikarzami.


Prawosławny hierarcha zarzucił niektórym luteranom „zdradę chrześcijaństwa”. Jak tłumaczył arcybiskup Hilarion, zezwalając na celebrację „ślubów” osób tej samej płci luteranie przekroczyli „pewną granicę”. Podkreślił, że pary jednopłciowe nie powinny mieć równych praw z prawami małżeństwa kobiety i mężczyzny. „Inaczej niszczy się nie tylko rodzinę, lecz Europę” - zaznaczył hierarcha wskazując, że na nasz kontynent dotyka coraz większy kryzys demograficzny.


Swój sprzeciw wobec „małżeństw” homoseksualnych wyraził również patriarcha Moskwy i całej Rusi Cyryl I. Po zakończeniu liturgii niedzielnej sprawowanej w Soborze Kazańskim na Placu Czerwonym w Moskwie zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi podkreślił niebezpieczeństwa pokus współczesnego świata. Wskazał na liczne naruszenia Prawa Bożego w szeregu krajów legalizujących grzeszne projekty i zachowania takie jak związki homoseksualne oraz adopcję przez nie dzieci.


Zwrócił uwagę, że jednocześnie prześladowane są tam osoby próbujące przeciwstawić się narzucaniu przez różnorakie mniejszości ustaw sprzecznych z Bożym Prawem. Takie praktyki są jego zdaniem symptomem apokaliptycznym, wskazującym na zagrożenie istnieniu tych państw. Przyczynę takiego stanu rzeczy Cyryl upatruje w narzuceniu ludziom idei „wolności wyboru”, nawet jeśli prowadzi ona do wyboru zła, w postaci społecznie groźnego zachowania, jeśli nie narusza to norm prawnych, które i tak można jego zdaniem bardzo łatwo „obejść”.KAI

mat


DATA: 2013-07-24 15:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Słuszne działania kościoła prawosławnego Rosji-Wiwat Caryca-Sportu-Jelena Jsinbajewa!!!
ponad 5 lat temu / warszawiaczek
 
Prawosławni są bliżej Kościoła Katolickiego w nauczaniu moralności niż Posoborowcy heretyka Bergolio, który mówi (tfu!), że jeśli ktoś pełni wolę Bożą i jest gejem (sic!) lub że kobiety mają więcej znaczenia niż biskupi i kapłani (Prawosławni i Katolicy przedsoborowi mówią: a i owszem TYLKO te 2 Kobiety: Przenajświętsza Bogurodzica i Maria Magdalena)
ponad 5 lat temu / katol
 
Nareszcie wyraźny krok na drodze "przymusu" do jedności Chrześcijan
ponad 5 lat temu / jan
 
Popieram tę decyzję ! Tak tez powinien uczynić Kościół Katolicki i to szybko i bezwzględnie !...
ponad 5 lat temu / Kazek
 
Postępowanie Patriarchatu Moskwy i Całej Rusi jest tożsame z całą normalnie czującą i normalnie żyjącą ludzkością.
ponad 5 lat temu / sybirak
 
Moja koleżanka w pracy mówi mi tak-a oni też chcą mieć dzieci i je wychowywać-a ja na to jak cham-to niech sobie zrobią-a ona mi odpowiada że to jest niemożliwe.A moja odpowiedź-widzisz i natura jest przeciwna.
ponad 5 lat temu / wielebny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.