DZIŚ JEST:   29   LUTY   2020 r.

Św. Roman, opat
 
 
 
 

Moskwa zaprotestuje przeciwko karykaturom Mahometa

Moskwa zaprotestuje przeciwko karykaturom Mahometa
fot. FORUM

Na 25 stycznia w Moskwie zaplanowano 100-tysięczną demonstrację. Jej hasło brzmi „zrozumieć ludzi wiary”! Uczestnicy moskiewskiej demonstracji zaprotestują przeciwko publikowaniu karykatur obrażających uczucia religijne.

 

Jednym z organizatorów protestu, który ma odbyć się na Prospekcie Sacharowa jest muzułmański obrońca praw człowieka Ali Czarinski. Uważa on, że uda się stworzyć nie tylko liczny muzułmański protest, ale wielki miting przedstawicieli wszystkich religii. – Chcemy spotkania przedstawicieli wszystkich nacji i religii, którzy w podobny sposób rozumieją wiarę i wykazują podobny sposób religijnej wrażliwości – uważa Ali Czarinski.

 

Obrońca praw człowieka jest zdania, że podczas takich protestów ludzie wierzący mogą bardziej zdecydowanie niż na co dzień wyrazić swoją pozycję. Jeśli uczynią to skutecznie i wyraziście, to być może w przyszłości uda się zapobiec takim tragediom jak atak na redakcję „Charlie Hebdo” czy koszerny supermarket w Paryżu.

 

Czarinski dodał, że jeśli stołeczne władze nie wydadzą zezwolenia na tak wielką demonstrację w sercu Moskwy, nie będzie łamał istniejącego prawa i nie wyprowadzi ludzi i na ulice. – Mamy wiele innych sposobów, by pokazywać opinii publicznej, mediom i politykom jakie są nasze priorytety, jakie są nasze świętości i jak należy się do nich odnosić”.

 

Wielotysięczne demonstracje przeciwko publikowaniu karykatur proroka odbyły się już na południu Rosji - 18 stycznia w Machaczkale i 19 stycznia w Groznym.

 

 

ChS

Źródło www.govoritmoskwa.ru

 


DATA: 2015-01-23 11:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Chcemy spotkania przedstawicieli wszystkich nacji i religii, którzy w podobny sposób rozumieją wiarę i wykazują podobny sposób religijnej wrażliwości" - co wyklucza możliwość spotkania chrześcijan i muzułmanów. Bo chrześcijanie mają inne rozumienie wiary i wrażliwości - chrześcijanie mają wyznawców innych religii kochać, a muzułmanie zabijać.
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
A gdzie są organizowane katolickie modlitwy przebłagalne za obrazę samej Trójcy Świętej???
ponad 5 lat temu / Solidarny
 
To dlaczego muzułmanie pozwalają sobie na bluźnierstwa wobec chrześcijańskiej religii. Dlaczego muzułmanie niszczą chrześcijańskie swiątynie??? O to cała prawda o poprawności muzułmańskiej. MUZUŁMANIN MOZE CIE ZABIC W IMIE POPRAWNOSCI POLITYCZNEJ EUROPY< A TY NIE MOZEESZ NAWET GO SKRYTYKOWAC!!! A że akurat taka demonstracja w Moskwie? No cóż Diabelstwo zawsze się skuma. Jeden niewiernik, drugi szatan wcielony - tworzą kompanię bractwa.
ponad 5 lat temu / blanka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.