DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2020 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Moskwa reaguje na uchwałę Sejmu, krytykującą manipulacje historyczne prezydenta Rosji

Moskwa reaguje na uchwałę Sejmu, krytykującą manipulacje historyczne prezydenta Rosji
Władimir Putin i Maria Zacharowa, fot. Wikimedia Commons, CC BY 4.0

Maria Zacharowa, rzecznik rosyjskiego MSZ, skomentowała treść uchwały polskiego Sejmu, w której jednogłośnie skrytykowano kłamliwe wypowiedzi Władimira Putina, dotyczące wybuchu II wojny światowej. „Nauka została przez polski Sejm ogłoszona herezją” – stwierdziła.

 

We czwartek Sejm poprzez aklamację przyjął uchwałę, która potępiła manipulacje historyczne, których dopuścił się prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin. W dokumencie przypomniano, że do wybuchu II wojny światowej doprowadziły dwa ówczesne mocarstwa totalitarne: hitlerowskie Niemcy i stalinowski Związek Sowiecki, a po zawarciu 23 sierpnia 1939 r. w Moskwie haniebnego paktu Ribbentrop – Mołotow, pierwszymi ofiarami obu totalitaryzmów były Polska i państwa Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Uchwała Sejmu jeszcze tego samego dnia została zauważona w Moskwie. Rzecznik tamtejszego Ministerstwa Spraw Zagranicznych skomentowała działania polskich parlamentarzystów i negatywnie odniosła się do treści uchwały. Co ciekawe, Maria Zacharowa przyjęcie uchwały krytycznej wobec słów Władimira Putina porównała z „czasami inkwizycji”. „Powstaje wrażenie, że jak w czasach inkwizycji, nauka została przez polski Sejm ogłoszona herezją, a zwolenników faktów historycznych Sejm oskarżył o czary. Właśnie tak ideologia zwycięża nad prawdą” – napisała Maria Zacharowa.

 

Rzecznik prasowa rosyjskiego MSZ stwierdziła również, że prawda historyczna została „utrwalona przez trybunał w Norymberdze”. „Jeśli polski Sejm wątpi w jego decyzje, to trzeba to zadeklarować. Istnieje kwalifikacja dla tego rodzaju podejścia: jest to rewizja rezultatów II wojny światowej” – stwierdziła.

 

Przypomnijmy, że Władimir Putin w jednej z wypowiedzi dla mediów zanegował fakt, że to podpisanie traktatu Ribbentrop – Mołotow było jedną z ważnych przyczyn wybuchu II wojny światowej. Prezydent Rosji zarzucał również Polakom antysemityzm i twierdził, że wojska sowieckie wkroczyły na teren Rzeczypospolitej dopiero wówczas, gdy państwo przestało funkcjonować, a władze wyjechały z kraju.

 

„Sejm Rzeczypospolitej Polskiej potępia prowokacyjne i niezgodne z prawdą wypowiedzi przedstawicieli najwyższych władz Federacji Rosyjskiej próbujących obciążać Polskę odpowiedzialnością za wybuch II wojny światowej” – czytamy w uchwale Sejmu.

 

 

Źródło: interia.pl, sejm.gov.pl, PCh24.pl

WMa

 


DATA: 2020-01-10 07:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Putin ma rację, takie są fakty tzw zachód chciał skierować swego pupila Adolka na ZSRR i stąd Monachium aby zbliżyć III Rzesze do ZSRR. Stalin wielokrotnie prosił tzw zachód o interwencję przeciwko 3 Rzeszy jednak oni go olali,dlatego ZSRR musiał się bronić przed wojną i miał dodatkowo Japonię za plecami. Polacy natomiast wspierali 3 Rzesze od 34r i wspólnie napadli na Czechosłowacjie a wcześniej Beck meldował osobiście Hitlerowi jak to nie przepuścił samolotów z ZSRR, które szły na pomoc Czechosłowacji. Przykładów jest mnóstwo na współpracę Polski i zachody z Hitlrem, Rosjanie mają ogrom dokumentów i jeszcze nie takie rodzynki usłyszymy, choć kto liznoł odrobinę historii to i tak wie że Rosjanie mają rację
9 dni temu / Prawda Historyc
 
"...wojska sowieckie wkroczyły na teren Rzeczypospolitej dopiero wówczas, gdy państwo przestało funkcjonować, a władze wyjechały z kraju" - Zarządca wyjechał, ale gospodarz suweren pozostał. Czy jak Putin wyjedzie teraz do Izraela, aby nadal szkalować Polskę i Polaków, to oznacza, że Wojsko Polskie może zająć Rosję sowietów ??? !!! Chyba tak !!! ruskie ciołki !!!!
10 dni temu / odszkodowania
 
@ Ryszard Kubaszk\\ "Za II wojnę światową jest tylko jeden odpowiedzialny - Niemcy." A ci co je finansowali, uzbroili i wskazali kierunek TO NIEWINIĄTKA.
11 dni temu / Ryś
 
Przecież do 1941 roku Rosja i Niemcy to byli sprzymierzeńcy tak że na Hitlera mówili towarzysz Hitler...
11 dni temu / qwe
 
@Ryszard Kubaszek. Korwin, to ty?
11 dni temu / hmm
 
@Ryszard Kubaszk Witamy serdecznie towarzysza, na polskim patriotycznym i katolickim portalu. Jak widać słuzba nie drużba. Ale może przy okazji sie czegoś nauczysz, a może nawet nawrócisz.
11 dni temu / 123
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.