DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

„Mordujcie polskie kobiety i dzieci”. Odnaleziono rozkazy Ukraińskiej Powstańczej Armii

„Mordujcie polskie kobiety i dzieci”. Odnaleziono rozkazy Ukraińskiej Powstańczej Armii
fot. Michal Patron / Forum

W Chochłowie (gmina Dołhobyczów) w województwie lubelskim odkopano stalową tubę. Znajdowały się w niej dokumenty Ukraińskiej Powstańczej Armii odpowiedzialnej za zbrodnie dokonane na dziesiątkach tysięcy Polaków. Materiały potwierdzają ludobójczy charakter działalności organizacji.

 

Tuba została odnaleziona 11 marca na jednej z działek w korzeniach starego drzewa. Właściciel działki przekazał ją na policję, ta zaś przekazała ją Instytutowi Pamięci Narodowej. Przez ostatnie miesiące pracownicy lubelskiego oddziału IPN zajmowali się konserwacją dokumentów, które okazały się instrukcjami przesyłanymi oddziałom UPA oraz propagandą organizacji. Ujawniają one ludobójczy charakter UPA.

 

Instrukcje nakazują jej członkom bezwzględne traktowanie ludności polskiej, także mordowanie polskich kobiet i dzieci, jeśli uznają to za konieczne. Wśród dokumentów znalazł się także fragment rozkazu nr 1, który nakazywał Ukraińcom zabijanie swoich polskich mężów bądź żony. Dokumenty zostały sporządzone prawdopodobnie przez sotnię „Krapka”.

 

Jak powiedział w rozmowie z portalem kresy.pl prokurator Jacek Nowakowski, naczelnik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu z oddziału IPN w Lublinie, tuba zawierała dokumenty w języku niemieckim i ukraińskim. Według wstępnych oględzin rulon zawierał szacunkowo kilkadziesiąt kartek różnych rozmiarów, w tym bardzo małych. Dokumenty dotyczą okresu 1942-43.

 


Źródło: kresy.pl

MWł
  


DATA: 2016-07-29 09:10
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@baranem Programowe mordowanie Polaków przez UPA jest udokumentowane historycznie. UPA, to organizacja zbrodnicza. A Ukraińcy na bazie tej właśnie UPA chcą budować tożsamość narodową. Obecne pokolenia Ukraińców nie muszą przepraszać za UPA, ale nie mogą robić z nich bohaterów. To tak, jak z dzisiejszymi Niemcami. Nie muszą przepraszać za SS, ale trudno sobie wyobrazić Europę, gdyby współcześni Niemcy budowali tożsamość narodową na bohaterskiej Waffen-SS.
ponad 4 lata temu / Jerry
 
Ciekawym jest, iż ostatnimi czasy tyle mówi się o zbrodniach ukraińskich, uchwala się Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Wołyńskiej, odnajduje się (jak widać) dowody ludobójstwa a jednocześnie Polska, rękami swych polityków, zaprasza kolejne zastępy ukraińskich robotników. Ciekawe, czy są w jakikolwiek sposób weryfikowani pod kątem przeszłości, czy poglądów? Ciekawe także, iż jednocześnie na Ukrainie i w Polsce podburza się jednych na drugich. Kto na tym skorzysta? Rosja? USA?,czy Wielka Brytania, która po 2 wojnie światowej udzieliła azylu ukraińskim rzeznikom z SS Galizien a nie chciała pomóc Polakom walczącym za ich kraj? Mam wrażenie, że ktoś chce doprowadzić do "wrzenia" w Polsce za pomocą Ukraińców - w podobny sposób, jak na zachodzie Europy za pomocą mułzumanów. Pamiętajmy, że im dłużej Polska istnieje i się rozwija, tym bardziej umacniamy i odbudowujemy Jej potęgę - ludobójstwo na Kresach trzeba wyjaśnić, a nie "grać" nim! Dość hipokryzji!
ponad 4 lata temu / baranem do góry
 
Teraz Ukraińcy zaprzeczą tym faktom i powiedzą, że to prowokacja, że przecież dokumenty znaleziono na terytorium Polski, a w ogóle to przecież nigdy Ukraińców nie było na tych terenach itd. Pokrętna manipulacja faktami będzie udziałem tego faszyzującego narodu.
ponad 4 lata temu / odszkodowania
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.