DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 77  >   TEMAT NUMERU: Stulecie mordowania nienarodzonych

Mord jak zdrowotna sałatka

Mord jak zdrowotna sałatka

Mówią, że aborcja jest prawem kobiety – że mieści się w zestawie podstawowych praw człowieka. Zapewniają, że aborcja jest bezpieczna – rzekomo bezpieczniejsza niż poród. Twierdzą, że aborcja chroni kobiety, bezczelnie szermując idiotycznym hasłem: Aborcja w obronie życia. Nazywają ludobójstwo troską o zdrowie reprodukcyjne, a planową eksterminację – planowanym rodzicielstwem.

 

Aborcja jest nie tylko mordem założycielskim nowoczesności, ale też jej fundamentalnym mitem. I jak to zazwyczaj w świecie bywa, w tym przypadku również faktografia przegrywa z mitologią. Czyż nie święci globalnego triumfu snuta uporczywie przez apologetów aborcji mityczna opowieść o organizacjach aborcyjnych (pokroju na przykład amerykańskiej Planned Parenthood) jako o dobroczynnych strukturach, które niosą światu postęp i niestrudzenie działają na rzecz pożytku publicznego?

 

Spójrzmy tylko na wspomnianą Planned Parenthood Federation of America – sztandarową dostarczycielkę usług aborcyjnych na świecie. Jej rzecznicy podkreślają, że aborcja stanowi niespełna trzy i pół procent realizowanych przez nią świadczeń. Cóż to jest – kilka procent! Ale rzecz może wyglądać tak „niewinnie” wyłącznie na poziomie arytmetyki.

 

Apologeci aborcji nie wyszczególniają bowiem, że owe „marne” trzy i pół procent to z górą 332 tysiące zabiegów aborcyjnych rocznie. Z górą 332 tysiące unicestwionych istnień ludzkich w ciągu dwunastu miesięcy. To jakby każdego roku znikało z powierzchni Ziemi miasto wielkości Lublina, Florencji czy Saint Louis. A od roku 1973 – kiedy w Stanach Zjednoczonych zalegalizowano aborcję – to już dobre kilkanaście milionów ludzkich żywotów.

 

Wskutek działań Planned Parenthood – zdaniem środowisk proaborcyjnych, tak marginesowych, że w ogóle nie warto sobie tym głowy zawracać – w ciągu niespełna półwiecza unicestwiono populację sporego amerykańskiego stanu (coś pomiędzy Ohio, Illinois a Pensylwanią) bądź wcale niemałego kraju (jak choćby Rwanda, Gwinea, Zimbabwe czy Somalia – albo Dania, Irlandia i Chorwacja razem wzięte…).

 

To już ludobójstwo czy jeszcze brakuje?

 

Aborcja über alles!

Wszelkie wątpliwości, co do misji promotorów aborcji rozwiewa wypowiedź Leany Wen. W styczniu 2019 roku ówczesna szefowa Planned Parenthood Federation of America ogłosiła światu za pośrednictwem Twittera, iż przede wszystkim naszą zasadniczą misją jest zapewnienie, ochrona i rozszerzanie dostępu do aborcji oraz troska o zdrowie reprodukcyjne. Nigdy się z tej walki nie wycofamy – to fundamentalne prawo człowieka

 

I jak się mają do tego zapewnienia, że Planned Parenthood ponad aborcję przedkłada adopcję – skoro ta ostatnia figuruje w jej rocznych raportach w kategorii „Inne usługi”, stanowiącej 1,1 procent całej działalności? A z prostego wyliczenia wynika, że na każde wydane tam skierowanie do adopcji (których liczba notabene z roku na rok maleje) przypada 117 aborcji.

 

Organizacje aborcyjne podkreślają, że celem ich działań jest przede wszystkim edukacja seksualna. Jak najbardziej – opowiada na łamach „Washington Examiner” Monica Cline, była seksedukatorka z ramienia Planned Parenthood – chodzi przecież o promowanie rozwiązłości, by od najmłodszych lat formować przyszłe klientki klinik aborcyjnych.

 

Polityka nie mniej ważna

Fanatyków aborcji nie od dziś charakteryzuje też żywa aktywność polityczna ukierunkowana na radykalne przemiany społeczne. Warto przytoczyć słowa dyrektor amerykańskiej organizacji Family Planning 2020, wypowiedziane w listopadzie 2019 roku podczas międzynarodowej konferencji na temat ludności i rozwoju w Nairobi, w których zapowiada ona użycie edukacji seksualnej jako broni, by zmienić rzeczywistość.

 

Ten sam cel przyświeca Planned Parenthood Action Fund (politycznemu ramieniu Planned Parenthood Federation of America), którego misją jest – jak czytamy w jego internetowej autoprezentacji – promowanie podczas wyborów na stanowiska polityczne zwolenników praw reprodukcyjnych.

 

Wprost wyznała to w rozmowie z „New York Timesem” wieloletnia prezes Planned Parenthood, Cecile Richards: Dążymy do tego, by stać się największą z wpływowych organizacji politycznych.

Uwaga: politycznych – nie zdrowotnych!

 

Handel żywym towarem

W dążeniu do osiągnięcia nieograniczonych wpływów aborcjoniści najwyraźniej nie cofają się przed niczym, skoro ostatnimi czasy słychać oskarżenia pod adresem International Planned Parenthood o wykorzystywanie prostytucji i oferowanie seksualnych prezentów w postaci młodych wolontariuszek celem przekupywania ważnych osób w Afryce – jak donosi „Daily Mail Online”.

 

Ale to nie wszystko. Zło wszak ma to do siebie, że nigdy nie zatrzymuje się na osiągniętym już poziomie, tylko nieustannie narasta i wciąż się intensyfikuje. Czy więc może dziwić konstatacja bezproduktywności zabijania dla samego zabijania? A stąd już tylko krok, by zrobić coś z niczego – jak zanotowała w Medalionach Zofia Nałkowska.

 

Notabene krok ten już został wykonany. Oto bowiem z dostępnych powszechnie na kanale YouTube nagrań dokonanych ukrytą kamerą przez dziennikarzy śledczych z Center for Medical Progress, podających się za klientów zainteresowanych zakupem szczątków, a nawet kompletnych ciał nienarodzonych dzieci, wynika, że Planned Parenthood handluje organami zamordowanych w jej ośrodkach.

 

Nawet niedrogo: od 30 do 100 dolarów za sztukę. Największym popytem cieszą się wątroby, acz jest też ogromna rzesza zainteresowanych sercami i płucami. Oczywiście nietkniętymi. Ale są na to metody – zapewnia podczas business lunchu odpowiedzialna za ów sektor działania Deborah Nucatola, ze swadą pomiędzy kęsem sałatki a łykiem wina referując, w jaki sposób wydobywa się za pomocą kleszczy pożądany organ.

 

Wystarczająco odrażające?

Aborcyjny gigant, jakim jest Planned Parenthood Federation of America, nie pozwoli bezkarnie ze sobą w ten sposób „pogrywać”. Sprawca opisanej powyżej prowokacji dziennikarskiej został pozwany przed sąd – oskarżony jednakowoż bynajmniej nie o oszczerstwo czy o pomówienie, lecz o nagrywanie bez zgody i oszustwo (w celu uwiarygodnienia się musiał uprzednio założyć fikcyjną firmę-przykrywkę). A co przy tym wielce znamienne, podczas rozprawy sędzia poinstruował ławników, że fakt, czy dochodziło do sprzedaży ludzkich organów, nie należy do sprawy.

Tymczasem przy okazji tego procesu wychodzą na jaw kolejne dowody na traktowanie ciał dzieci mordowanych w fabrykach śmierci…

 

Czy to już wystarczająco odrażające, czy czegoś jeszcze brakuje? A jeśli tak, to jak wiele? Czego trzeba, by otrząsnąć ludzkość z krwawego zamroczenia?

 

Jerzy Wolak

 

Posłuchaj tekstu - czyta Autor

 

ARTYKUŁ ZOSTAŁ OPUBLIKOWANY W 77. NR MAGAZYNU POLONIA CHRISTIANA

 

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 

Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tekst poruszający. Obejrzałam te filmy. Są wstrząsające. Działania PP to - najdelikatniej rzecz nazywając - szczytowa hipokryzja. Wiedzą, że sprzedają cząstki człowieka, ale nie wiedzą, że zabijają człowieka. Jaki intelektualny eksperyment trzeba wykonać, aby mówić o edukacji, postępie i zdrowiu?
12 dni temu / Listopadowa
 
Jest zalecenie aby topić? Kto ostatnio takich sadystów utopił? To dziwicie się że się rozzuchwalają?
15 dni temu / Jot
 
Dobrze tez pamiętać o prezydencie Bidenie, katoliku i aborcjoniście, najważniejszym sojuszniku rządu polskiego.
15 dni temu / Ryś
 
Te 3% to też dobra manipulacja z ich strony. Jak kobieta przychodzi na aborcję ale wcześniej ma wykonane USG żeby ocenić wiek dziecka, a po zabiegu dostanie antykoncepcję na przyszłość to liczy się to jako 3 usługi. Czyli aborcja to tylko 33% zaoferowanych jej usług, chociaż ta kobieta tak na prawdę tylko po to tam przyszła.
15 dni temu / Rose
 
Musimy walczyć o swoje jak oni walczą takie artykuły powinny być szeroko rozpropagowane aby dotarły do każdego
15 dni temu / Ja
 
Może ten tekst przyniósłby jakiś efekt, gdyby przeczytali go młodzi ludzie uczestniczący w tych piekielnych protestach, ale jest on dostępny na stronie gdzie wszyscy czytelnicy są przeciwnikami aborcji... Cóż, pozostaje tylko próba rozpowszechnienia...
15 dni temu / Polka
 
 

Wielka barzo różnica, Panie Boże nasz, służyć Tobie, a służyć i w niewoli być u panów ziemskich. Bo kto Tobie służy, naprzód ma serdeczne z tego wesele, bo służy własnemu Panu i Bogu swemu, służy Panu przyrodzonemu i tego godnemu, nad którego wyższy, lepszy i godniejszy służb naszych być nie może. Ale kto służy okrutnikom i swoim nieprzyjacielom, ma z tego wielki smutek, iż się kłaniać musi, abo równemu, abo gorszemu niżli sam jest.

 
 

1563 – zakończyły się obrady soboru trydenckiego, które trwały od 1545 do 1563 roku. W tym czasie ojcowie soborowi spotykali się trzykrotnie. Na ostatniej sesji, 4 grudnia 1563 roku, uroczyście odczytano wszystkie dekrety i kanony soborowe. Dały one podstawę do odnowy Kościoła.

 

Szef ukraińskiego IPN Anton Drobowycz poinformował, że prace poszukiwawcze polskich ofiar na Ukrainie będą możliwe dopiero po odnowieniu...mogiły UPA na wzgórzu Monasterz.

 

Jak podają lokalne media, celem Kujtima Fejzulai'ego, który niespełna miesiąc temu zastrzelił na ulicach Wiednia cztery osoby była młodzież katolicka zgromadzona w pobliskim kościele.

 

Nominację do nagrody Grand Press otrzymała dziennikarka Radia ZET Beata Lubecka za wywiad z aktywistą LGBT Michałem Sz. ps. „Margot”. Co ciekawe, oburzone decyzją jest środowisko dziennikarskie głównie z lewej strony.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.