DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Morawiecki wymijająco o przyjęciu Euro. Określił kiedy przystąpimy do wspólnej unii walutowej

Morawiecki wymijająco o przyjęciu Euro. Określił kiedy przystąpimy do wspólnej unii walutowej
fot.Jacek Zych/FORUM

Jak poinformował wicepremier Mateusz Morawiecki, na obecnym etapie konwergencji, lepiej byłoby, aby Polska nie przystępowała do wspólnej unii walutowej. Jednocześnie zwrócił uwagę, że trudno powiedzieć czy przyjęcie Euro przez Polskę będzie problemem czy dobrym rozwiązaniem. Wicepremier Morawiecki przyznał, że może to nastąpić za 5-10 lat, gdy zniknie ryzyko związane z przyjęciem Euro.


- Nie mamy wspólnej waluty, nie przyjęliśmy euro z wyjątkiem Słowacji i państw nadbałtyckich. Niektórzy mówią, że powinniśmy wejść do strefy euro, ale z drugiej strony jest pytanie, czy strefa euro to część rozwiązania czy część problemu? – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki podczas konferencji Narodowego Banku Polskiego.


Morawiecki, pełniący od niedawna funkcję ministra finansów, zwrócił uwagę, że w obecnej sytuacji, prawdopodobnie lepiej byłoby nie wchodzi do strefy euro. Pomimo jego sceptycznego podejścia do kwestii wspólnej waluty członków Unii Europejskiej, wicepremier nie odrzucił w pełni możliwości przyjęcia przez Polskę waluty Euro. Zdaniem Morawieckiego, może to nastąpić za około 5 lub 10 lat.


- Być może, (nastąpi to - przyp. red.) za jakieś 5-10 lat, jak wszystko pójdzie dobrze, gdyż jako kraj wciąż jesteśmy do tego zobligowani, jednak brak konwergencji wskazuje na ogromne ryzyka w kontekście tzw. optymalnej strefy monetarnej – podsumował wicepremier.


- Dziś znajdujemy się w epoce wielkich nierównowag. Poszukujemy nowego normalnego świata. To, co obserwujemy obecnie, ten rodzaj nierównowagi, jest daleki od optymalności. Musimy znaleźć nowy poziom równowagi. My, kraje Europy Środkowej, musimy stanowić część rozwiązania, a nie problemu – zakończył minister finansów.

 


Źródło: wprost.pl, biznes.onet.pl

POz

DATA: 2016-10-14 19:34
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dzięki za wyjawienie prawdy. Bo skoro sam przyznajesz iż lewacy udają że im na czymś zależy, to znaczy że jako od dawna znany na tym forum lewak udajesz gdy piszesz: "Mnie zależy na poprawie sytuacji Polski". I teraz wszystko gra, zadeklarowany foklksdojczu nie cierpiący Polski :-D
ponad 4 lata temu / do Stormer
 
Bo lewacy jak ty udają, że im na czymś zależy. Mnie zależy na poprawie sytuacji Polski bo i mi się wtedy poprawi :-D
ponad 4 lata temu / do do Stormer
 
Informuję publiczność, że mój poprzedni post został ocenzurowany (redakcyjny cenzor zmienił jego treść). W związku z powyższym folksdojcz o nazwie "Stormer" nie dyskutuje ze mną, tylko z redakcyjnym cenzorem (prawidłowy adres powinien wyglądać tak: @cenzor).
ponad 4 lata temu / wwm
 
A co się tak przejmujesz korzyściami Polski, skoro jesteś zadeklarowanym folksdojczem? :-D
ponad 4 lata temu / do Stormer
 
Ten człowiek zaczyna mnie niepokoić. To liberał o wielkiej władzy.CETA, TTIP, euro, to jakiś Balcerowicz bis.
ponad 4 lata temu / panda
 
a po co wsiadać na tonący okręt?
ponad 4 lata temu / eos
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.