DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Morawiecki: „Potrzebujemy współczesnego Grabskiego budującego nowoczesną przedsiębiorczość”

Morawiecki: „Potrzebujemy współczesnego Grabskiego budującego nowoczesną przedsiębiorczość”
fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska/FORUM

Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki zaprezentował pomysły na gospodarkę. Na spotkaniu z przedsiębiorcami przyznał, że Polskę czeka teraz ciężka walka, aby ekonomicznie dogonić najbogatsze kraje świata.

 

- Tak jak Władysław Grabski budował spółdzielczość, tak my dziś potrzebujemy współczesnego Grabskiego budującego nowoczesną, konkurencyjną przedsiębiorczość. Chcemy wspierać polski kapitał i polską własność – stwierdził wicepremier Mateusz Morawiecki, równocześnie przedstawiając plany rządu w kwestii gospodarki.

 

Morawiecki narzekał, że przez ostatnie ćwierćwiecze coraz więcej PKB Polski generowały przedsiębiorstwa zagraniczne. - Uzależnialiśmy się od zagranicy. Ona tego kapitału nie dawała nam charytatywnie. Brała i bierze daninę. Dziś to ponad 90 mld zł rocznie. Około 30 mld zł to dywidendy wypłacane zagranicznym właścicielom. Kolejne 15-20 mld to reinwestowane u nas zyski, 18 mld to odsetki od kredytów, 20 mld zł to odsetki od obligacji skarbu państwa – opowiadał Morawiecki.

 

Jako receptę zaproponował wspieranie małych i średnich firm. - Potrzebujemy więcej polskiej własności, polskiego kapitału i polskich firm – powiedział. - To z nich będą prywatni czempioni najbliższej dekady. To dzięki nim możemy odzyskać kapitałową podmiotowość. Tak jak odzyskaliśmy tę polityczną 25 lat temu – tłumaczył. Skrytykował też dziką prywatyzację, gdy sprzedano bank Pekao za miliard dolarów, tymczasem obecnie tyle wynosi jego roczny zysk.

 

Źródło: Money.pl

KRaj
DATA: 2015-12-12 17:06
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bez zwiększenia popytu wewnętrznego poprzez urealnienie (w relacji do kosztów utrzymania) poziomu płacy minimalnej, nie wydaje mi się, aby znacząco można było poprawić standard życia Polaków np. przez inwestowanie z zamiarem zwiększenia eksportu. Nie może być tak, że płaca minimalna zaledwie wystarcza na utrzymanie samego pracownika - jak stwierdzono w sejmowej ocenie funkcjonowania ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Druk nr 1064 V kadencji Sejmu). Ocena ta jest nadal aktualna!
ponad 5 lat temu / hlhenryk
 
Bardzo dobry początek. Spółdzielczość to bardzo dobry pomysł. Tylko najpierw trzeba by wyrzucić z kraju całe to banksterskie towarzystwo, które niszczy wszelkie przejawy niezależności finansowej. Eee...tak się rozmarzyłem :-)
ponad 5 lat temu / 48
 
Dlaczego nie mówił o Grabskim i nie realizował jego programu, gdy był w Radzie Gospodarczej przy Donaldzie Tusku? Chyba w związku z owym ,,punktem widzenia, zależnym od miejsca siedzenia,,
ponad 5 lat temu / [email protected]
 
.. niech obniżą podatki i wszelkiej maści obciążenia, i niech tylko niczego nie budują, przedsiębiorcy sami zbudują i na pewno będzie to zrobione lepiej. Tyle.
ponad 5 lat temu / Wojtek
 
kurna, znowu ta walka; jak w socjaliźmie; bo i chyba temu człowiekowi o socjalizm chodzi; co prawda ten narodowy; ale zawszeć socjalizm; tak, tak, pan Andrzej (patrz wcześniejszy wpis czytelniku) ma rację - tu potrzeby Rybarski, a nie Grabski; i przestańcie dzielić ludzi na lepszych i gorszych - proste, jasne przepisy, z małymi podatkami dla wszystkich wystarczą; młodzi się też wtedy dorobią i to szybko, ze względu na przewagę w ich umiejętnościach z "elektroniką"; nie trzeba sztucznych barier, dla nikogo;
ponad 5 lat temu / JARO
 
Życzę panu Morawieckiemu sukcesów w działaniach. Ma racje w powoływaniu sie na Grabskiego.
ponad 5 lat temu / Akk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.