DZIŚ JEST:   21   LIPCA   2019 r.

XVI Niedziela zwykła
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
 
 
 
 

Czym naprawdę jest „zrównoważony rozwój”

Morawiecki – premier od zadłużania Polaków i dominacji państwa

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Mateusz jako prezes Banku BZ WBK nie miał żadnych skrupułów aby drenować niezgodnie z prawem (LICHWA) ,,FRANKOWICZÓW " uzależnia POLSKĘ od BANKSTERÓW Straty SKARBU PAŃSTWA z tytułu działalności banków z kapitałem zachodnim oceniane są na ponad 20 MLD zł ROCZNIE(według Narodowego Instytutu Studiów Strategicznych) ale są jeszcze STRATY SPOŁECZNE --samobójstwa,rozwody ,utraty niezgodne z prawem mieszkań ,nielegalnie wykreowany przez bank olbrzymi dług klienta
ponad 1 rok temu / Tomy Balboa
 
System bezgotówkowy i najem/abonament/kredyt na wszystko to niewola. Komuchy chcą nas pozbawić własności i wolności.
ponad 1 rok temu / stop NWO!
 
Morawiecki to korporacyjny komunista zerkający w stronę komunistycznych Chin. Nic dobrego to nie wróży.
ponad 1 rok temu / michniqremek
 
Bardzo tendencyjny artykul.
ponad 1 rok temu / jerzy
 
Po mojemu jest to wspólnota interesów: władza i kasa. Dobra zmiana potrzebuje kasy na 500+, Narodowy Program Mieszkaniowy i inne transfery społeczne, aby w szczęściu i zdrowiu dotrwać do wyborów w 2019. Tą kasę ma załatwić w NY nowy premier. Po wyborach i zmianie konstytucji nowej władzy już nic nie ruszy.
ponad 1 rok temu / Paweł
 
Mateusz Morawiecki był już wystrugiwany na objęcie tego stanowiska na początku "dobrej zmiany". To wychowanek "bankierów". Ale ponieważ nie miał żadnego zaplecza politycznego i zaufania "tubylczego ludu" dlatego wystawiono sympatyczną i swojską panią Beatę Szydło poczynąjac od kampanii wyborczej Dudy. W ten sposób bardzo mocno "pogłębiono zaufanie" czyli iluzję że obecny rząd jest "koszerny" tak więc ludzie zgodzą się na wszystko na "uszczelnianie" a nawet na wywłaszczenie ich z jakiegokolwiek dorobku który jeszcze mają. Kiedy statystkyki pokazały że "tubylczy lud" połknął przynentę i dobrze się ona zakotwiczyła to wycofano sympatyczną panią Beatą i wstawino "bankiera-człowieka". No i teraz "tubylczy lud" będzie go bronił bo to "dobra zmiana" i wogóle, bo nawet i sympatyczna pani Beata się "zgadza". Nigdy nie miałem, nie mam i mieć nie będę zaufania do ludzi którzy swoją karierę budowali w insytutcjach emitujących fałszywe i podłe pieniądze.
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
Ciekawe o czym rozmawiał Morawiecki z kolesiami w restauracji u Sowy zajadając ośmiorniczki i nie płacąc ze swoich?
ponad 1 rok temu / zabba
 
Krajski cytuje tylko Fogelmana i podaje FAKTY odnośnie sytuacji finansowej Morawieckiego. Porażające fakty. Poprawna polszczyzna w kontekście tych faktów jest trzeciorzędna. Za masonów modlę się codziennie po różańcu wg. zaleceń Św. M. Kolbego.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
@Leaf427 odnośnie "tymi rencami" Morawiecki bardzo ładnie i poprawnie mówi po polsku. Nie popełnia pewnych powszechnych błędów językowych. Podobnie bardzo ładnie po polsku mówi Antoni Macierewicz i Grzegorz Braun. Większość polityków niestety nie dba o język. Co do Krajskiego, to trzeba być naiwnym, by wierzyć bezkrytycznie we wszystkie jego teorie i w każdym widzieć masona. Krajski popełnia pewien powszechny błąd językowy, którego ani Morawiecki, ani Braun, ani Macierewicz nie robi. Oczywiście nie twierdzę, że błędy językowe dyskredytują treść wypowiedzi. Tak nie jest, ale używanie poprawnej polszczyzny jest jedną z form dbania o zachowanie polskiej kultury i należy sobie to cenić w politykach. Jeśli wierzysz Krajskiemu i uważasz Morawieckiego za masona, powinieneś się tym bardziej za niego modlić. Św Maksymilian Kolbe zalecał się modlić za masonów. Chyba, że jesteś tu służbowo i nie wierzysz, że twoja modlitwa coś może zmienić.
ponad 1 rok temu / delsberska
 
@ delsberska Jakim trzeba być naiwnym aby uwierzyć mit złotego dziecka Mateuszka, który " tymi rencami" doszedł od zera do bohatera i z prostego magistra zrobił karierę w bankowości. Jego ojciec jest ze styropianu i całe różowe towarzycho hoduje takich usłużnych Mateuszków aby ich w odpowiednim momencie wrzucić do gry. Fogelman chciał aby MM został ministrem w rządzie Tuska ale Kaczyński był na nie. MM jest zadłużony po uszy i zrobi wszystko co mu każą. YouTube: Krajski Morawiecki, Nowak Morawiecki
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
Morawiecki wywodzi się z ugrupowania opozycyjnego, które NIE BRAŁO UDZIAŁU w obradach okrągłego stołu. To dla tego agenci Moskwy, rezydenci GRU, beneficjenci transformacji ustrojowej i byli UBecy próbują teraz za wszelką cenę zohydzić Morawieckiego. Zarzucają mu grzechy jego poprzedników. Mówią, że to drugi Balcerowicz. Atak jest przypuszczany, ze wszystkich stron, z lewa, z prawa, ze środka. Morawiecki chce jak najwięcej ugrać dla Polski, stosując się do reguł gry wyznaczanych przez silniejszych. Te reguły nie są sprawiedliwe, ale kraje, które się do tych reguł gry nie stosują mają najpierw zorganizowany przewrót, pucz czy majdan, a jeśli to nie pomoże, to są bombardowane tak jak Jugosławia, Libia czy Syria. Czy tego naprawdę chcecie? Bardzo bym prosiła wszystkich co się tak tego Morawieckiego i tego rządu boją i zarzucają im wszystko co najgorsze o modlitwę za pana premiera Morawieckiego o łaski Duch Świętego. Modlitwa do św. Andrzeja Boboli też by nie zawadziła
ponad 1 rok temu / delsberska
 
@radek: Wprowadzany system polega na odbieraniu Polakom ich własności i przekazaniu jej państwu i korporacjom. Polega więc na kradzieży tego, co wypracowali Polacy przez lata. Polak ma nie mieć nic. Czy czytasz ze zrozumieniem?
ponad 1 rok temu / do @radek
 
Jan Paweł II w encyklice pisze że "system kapitalistyczny się nie sprawdził, tym bardziej nie sprawdził się system komunistyczny - LUDZKOŚĆ MUSI WYPRACOWAĆ NOWY SYSTEM SPOŁECZNY SOLIDARNY" myślę że OBECNIE JESTEŚMY ŚWIADKAMI TWORZENIA TAKIEGO SPRAWIEDLIWEGO SYSTEMU SPOŁECZNEGO W POLSCE, KTÓRY ZAPOCZĄTKOWAŁ P. Jarosław Kaczyński z PRAWEM i SPRAWIEDLIWOŚCIĄ
ponad 1 rok temu / radek
 
jakbym Balcerowicza sluchal
ponad 1 rok temu / ada
 
Wszystko fajnie tylko, że w obecnym roku, od stycznia do września, zadłużenie wzrosło o 10,5 mld zł, więc Morawiecki zna się na robocie. Co więcej koszty obsługi zadłużenia systematycznie spadają. Gigantyczny wzrost długu w 2016 roku to jeszcze spadek po poprzedniej ekipie, stronnictwie pruskim. Ja na waszym miejscy, tzn. ortodoksów katolickich, bardziej martwiłbym się tym że Kaczyński traktuje katolicyzm przedmiotowo (tak jak Piłsudski), oraz otacza się starszymi braćmi w wierze (tak jak Piłsudski) - Fogelman, Daniels, to przykłady ostatnich królików z kapelusza.
ponad 1 rok temu / dedek gnostyk-arianin-adopcjonista
 
Dobry tekst. Czy teraz ludzie wreszcie zrozumieją, że pomiędzy PiS a PO nie ma żadnej różnicy? Teatrzyk dla mas jest odgrywany od lat. Efekt skłócone społeczeństwo i miraż wolnego wyboru podczas głosowania. Powtarzam nie można ufać postsolidarnościowym styropianom tak samo jak post-pzprowskim przebierańcom. To ten sam sort ludzi. Kaczyński w Fundacji Batorego powiedział, że na prawo od PiS nic nie powstanie (sugerując że jego patia jest jedyną Prawicą). Nowy premier to bankster pełną gębom i dobije ten kraj a wraz z nim jego mieszkańców dając możliwość zagranicznym inwestorom wydrenowania pieniędzy Polaków tak jak to zrobił Balcerowicz na pocz. lat 90-tych. Pamiętajcie oni nie dadzą temu Państwu (III RP) upaść bo nie mogliby kogo strzyc.
ponad 1 rok temu / Aguirre
 
W jakims radiowym dzienniku wyłapałem wypowiedż Morawieckiego ,że tzw lukę VAT-owska udało sie zmniejszyć z 3 do 2 % PKB. Druga informacja od Morawieckiego jest taka ,że nie będzie dalszej walki z wyłudzeniami VAT-u. Te 2 % to jest ponad 60 miliardów złotych. Dla 60 miliardów rocznie wyłudzanych z budżetu państwa warto jest zlkiwidować VAT i stoczyć wojnę gospodarczą z UE .
ponad 1 rok temu / Mirek
 
Bardzo dobry tekst.
ponad 1 rok temu / Ekonomista
 
Premier MUSI na ten tekst merytorycznie i wyczerpująco odpowiedzieć.
ponad 1 rok temu / Oliwa
 
Ja też się kiedyś zadłużyłem. Załozyłem firmę. Długi spłaciłem i teraz mam problem jak ja sprzedać, bo ma sporą wartość, a nie tak łatwo znależć nabywcę, a dzieciom nie chce się na niej pracować, chca odcinać kupony. Rozmawiam aktualnie z Chińczykami, bo Polacy nie mają tylu pieniędzy.
ponad 1 rok temu / Zyg
 
@Paweł, pełna zgoda, ale ekipa PiS dumnie walczy o pobicie tego niechlubnego rekordu. Wielka szkoda, bo - podobnie jak w 2006 roku - mają to szczęście, że trafiła im się koniunktura, a w dodatku dużą skuteczność wykazała reforma ściągalności podatku VAT i walka z tzw. układami VAT-owskimi. I teraz, zamiast zrównoważyć budżet i mieć później kiełbasę wyborczą ("skończyliśmy z zadłużaniem waszych dzieci i wnuków") oraz bat na eurokratów ("hurr durr Polska przegina i łamie kryteria Paktu Fiskalnego, które sama forsowała"), popełniają dokładnie takie same błędy jak PO.
ponad 1 rok temu / kvt
 
@Paweł To prawda. Ale to dlatego, że PO rządziło 8 lat. PiS jak będzie tak długo rządził to z pewnością PO przebije.
ponad 1 rok temu / Robert
 
@Paweł: Lisienko właśnie ujawnił taśmy od Sowy. Wynika z nich że Morawiecki z dyrektywy Fogelmana miał zostać ministrem finansów zarówno w przypadku wygranej PiS jak PO. Zatem głosowanie przez Ciebie na PiS było głosowaniem na PO a wszyscy wierzący Kaczyńskiemu zostali przez niego oszukani. Ponieważ Szałamacha odchodząc z urzędu rozproszył nadzór nad spółkami skarbu państwa i miała je w ręku jako premier w całości pani Szydło, również pani Szydło musiała zostać usunięta. Jeśli Morawiecki zostaje premierem, rządzi nami Fogelman czyli PO. Zgadzając się na Morawieckiego Kaczyński dokonał właśnie powtórki z 2007 roku, tyle że oddał władzę tym, którzy naprawdę pociągają za wszystkie sznurki. o.Rydzyk do tej zdrady również się przyłączył
ponad 1 rok temu / w skrócie
 
Skoro Morawiecki jest taki niedobry,to kto jest dobry?Tusk,Schetyna,Petru?-błazenada.Autor artykułu już wie co szkodliwego uczyni dla Polski Morawiecki,a ani słowem nie zająknął się o szkodliwych wyczynach poprzedniej ekipy PO-PSL.
ponad 1 rok temu / Baca
 
Teraz widac po co potrzebny byl smolensk. Obecnie pis to bezrefleksyjne automaty do glosowania. Nikt nie jest w stanie kontrolowac prezesa ani jego doradcow. Jak pisalem, ze wierchuszka pis ma w szufladach inne paszporty to bylem wysmiewany
ponad 1 rok temu / pejot
 
Fintech musi być, coby nam nikt z systemu nie wypadł. Blockchain nie dla was, no chyba że macie nam podatki płacić. A że niektórzy z was nie chcą ich płacić, zaczipujemy wszystkich. A tak poza tym to ma nawet rację, że interwencje państwa moga być na korzyść przykładem Chiny. Tylko że oni bazowali na metodach anglosaskich z Singapuru a dopiero niedawno mają wielkie wydatki na elektrownie jądrowe, infrastrukturę. I nie wiemy jeszcze dokąd dojdą, ale myślę że CPL i jądrowa by nam akurat pomogła. Natomiast podzielam obawy Autorki, że tu rozchodzi się o zrobienie dobrze lichwiarskiej międzynarodówce.
ponad 1 rok temu / PK
 
Nikt nas tak nie zadłużył w historii, jak ekipa PO, która jednocześnie przybyła się dużej części majątku narodowego i okrągła Polaków na 160mld zł z OFE
ponad 1 rok temu / Paweł
 
Dobry tekst, gratulacje, w 100% moje zdanie, "podbiję stawkę" twierdząc, że nie tylko Dyzma II to pomyłka i oszustwo, ale cała formacja PIS, jako jedna z oszukańczych formacji okrągłostołowych, nie zdolnych do i nie chcących prawdziwych reform, itd,itd, szkoda czasu, nei będę się silić na "więcej", osobiście straciłem nadzieję na możliwość wyciągniecia tego kraju, nie mającego patriotycznej elity zasługuującej na to miano z bagna, jedynie "ciemny lud" i niedoświadczona młodież ulega jeszcze złudzeniom i emocjom. Tragedią jest oczywiście brak normalnej i zreczowej opozycji, która głównie takimi argumentami powinna trafić dio pzrekonania tzw. wyborców (he,he...), ale może to być rownierz ustawka "alchemików", że obecnie taki układ jest dla nich korzystny.
ponad 1 rok temu / Hydrulik z Targowej
 
KOD przestanie kodzic, uspokoi się opozycja, może i GW znajdzie dobre słowo. I TV Trwam. Mamy przykład tzw.katolicyzmu sytuacyjnego. Bo czemuż nie? Tak to się jedna ?wszystkich Polaków?. Nowocześnie. Bez sentymentów, PBS nienowoczesna jakoś na tych deskach wypadała. Tak polsko. Nie o to chodziło.
ponad 1 rok temu / Antymodernista
 
Węgrzy wiedzieli jak postępować. obywatele zarabiają dwukrotnie więcej, podatek na poziomie 9% przyciągnął inwestorów. 1500 miliarderów niemieckich osiedliło się na Węgrzech. a naród Polski nie ma na kogo głosować. PiS inna storna tego samego. smutne i przykre znowu nas oszukali. Czekamy na prawdziwie Polską Katloicką partie. Mojego głosu PiS juz nie dostanie. Pan morawiecki chwali sie takimi sukcesami a Polacy dalej klepia biede.
ponad 1 rok temu / Jola
 
Zadłużenie Polski na skutek planu masona Morawieckiego wzrośnie 3-krotnie. Za pożyczone pieniądze Morawiecki da pracę kolejnym milionom Ukraińców, którzy wybudują za pieniądze banksterów ich firmy i infrastrukturę. Następnie bansterzy upomną się o dług i w ten sposób odzyskają swoje roszczenia żydowskie. Firmy sprowadzane przez Morawieckiego to firmy żydowskie w USA. Polskie firmy maja zostać zniszczone. Zostaliśmy sprzedani żydowskim korporacjom.
ponad 1 rok temu / prawda panie Morawiecki???
 
Szydłowa była dobra dla PIS, ponieważ dość dobrze prezentowała sie w oczach takich prostych, dobrych polaków, dała większe miskę, by ten elektorat siedział cicho by JK mógł realizowac narzucone mu obowiązki wynikające z polityki. Teraz te wszystkie zmiany mają nabrać przyspieszenia, chodzi o to aby jak najwięcej i jak najszybciej powiązać finanse polskie, gospodarkę z potężnymi korporacjami globalnymi, polską złotówkę uzależnić od światowych mafii finansowych, tak by w sprawach ekonomii i gospodarki lokalny Rząd w Polsce nie miał nic do powiedzenia czyli realizacja wyprowadzania Polski z Polski na rzecz światowej mafii. Wystarczy posłuchać nagrań u Sowy gdzie Morawiecki i Jagiełło są uzależnieni od ich mocodawcy Fogelmana. teraz Morawiecki ma anioła stróża Danielsa. To są efekty działań słupa Kaczynskiego, czyli wyprowadzania Polski z Polski.
ponad 1 rok temu / ajwajj
 
Zaiste,przerazajace.Spelniaja sie slowa - "byli jak owce bez pasterza". Wszedzie,wszech obecna zdrada.Przeciez nikt z myslacych ludzi nie uwierzy,ze nasi pasterze tego nie wiedza,a jednak nie ostrzegaja. "Nieme psy" ?Tej samej rasy ? Kazdy z nas wie,ze jezeli bedzie zyl tylko na kredyt i to lichwiarski,wymyslony przeciez przez Zydow,to musi sie to zakonczyc katastrofa.Oddamy do lombardu wszystko,co bedziemy mieli,lacznie z wiara i wolnoscia,swoje pierworodztwo,zeby tylko dostac kolejna miske soczewicy ? A Radio Maryja zaprasza p.Morawieckiego i pomaga dmuchac w ta sama trabe ? Podajcie jeden przyklad w historii Polski i swiata,gdy Zydzi ktorzy otrzymali wladze,a taka juz w sposob bardzo jawny, juz nie tak ukryty dla wielu,otrzymali,zeby doprowadzili do szczescia i dobrobytu ludzi,goi ktorymi wladali. P.Morawiecki nie kryje swojego pochodzenia i tego, ze do kogos innego nalezy Polska,a Jego towarzystwo jarmulkowe mowi samo za siebie.Groza
ponad 1 rok temu / Roman Dorna
 
"Dawanie szansy" i zachęcanie innych do "posiadania nadziei" samo w sobie jest doskonałym komentarzem nominacji Mateusza Morawieckiego na premiera Polski. Przypominam ,ze mowa jest o losach kraju i 40 milionowego narodu. Takie postwienie sprawy , raczej nie przekonuje do "dużego doświadczenia biznesowego". Z chęcią dowiedziałbym się , na czym polega patriotyzm Mateusza Morawieckiego , poniewaz to słowo ostatnio nieco się wyświechtało . Np Wojciech Jaruzelski biorąc 36 lat temu Polaków za twarz też motywował to wzgledami patriotycznymi
ponad 1 rok temu / Mirek
 
@ Ma Jest coś innego ale trzeba wywalić z domu TV i poszukać w internecie.Braun, Krajski, Michalkiewicz, Korwin, Przybył. @ Brodaty No dobrze a jakieś argumenty z tezami autora? Nie ma? Bo my tutaj na argumenty rozmawiamy, fakty i liczby.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
@ Poznaniak. Jak się wygnało 3 mln przedsiębiorczych, energicznych ludzi zagranicę to niby kto ma tworzyć te mityczne miejsca pracy w Polsce? Emeryci, pani z ZUS-u? Plebsowi się podstawia Morawieckiego wystruganego z banana i obiecuje drugą Japonię i szklane dRony tylko nie wspomina się o tym, że to wszystko za pożyczone zielone bo przecież Mateuszek (jak o nim mówi Fogelman, kumpel Kaczyńskiego)nie jest w stanie stworzyć ani jednego miejsca pracy. Potrafi tylko zabrać Kowalskiemu, dać Nowakowi, zmarnować po drodze 40% na koszty biurokracji i zadłużyć prawnuki Kowalskiego i Nowaka.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
Niestety z niszczeniem małych firm to prawda. Orange dostał 1mld zl dotacji ostatnio na Inwestycje światłowodowe. Polskie firmy prawie nic. Program POPC został tak właśnie napisany ze male firmy nie miały żadnych szans i prawie wszystko wzięło Orange.
ponad 1 rok temu / Wasyl
 
Nie wiem jakie doświadczenie biznesowe ma autorka, ja mam duże. Problem zadłużenia jest oczywisty, ale inne sprawy poruszane w tym artykule nie. W biznesie ogólnoświatowym, a także w teraz już w Polsce, bez pomocy państwa nie mamy szans, oczywiście będą wyjątki, potężnych zagranicznych firm z którymi nie mamy szans są tysiące, polskie przedsiębiorstwa im nie dadzą rady. Zagraniczni nie muszą walczyć, oni po prostu robią swoje, tak samo jak dorosły człowiek nie walczy z przedszkolakiem tylko przestawia go delikatnie w takie miejsce żeby mu nie przeszkadzał robić tego co zamierza. Oczywiście wpuszczanie potężnych banków spekulacyjnych do Polski, to jak wpuszczanie lisa do kurnika. Ale dajmy szansę Morawieckiemu, jest patriotą, mam nadzieję, że wie co robi.
ponad 1 rok temu / rafael
 
Liczą na to, że kiedy zniszczą już wszystkie małe i średnie polskie firmy i doprowadzą Polaków nie będących na garnuszku masońskiego państwa do rozpaczy część popełni samobojstwo a reszta z głodu wywoła wojnę domową. To masoński plan masońskiego PiS na wielkie nwo.
ponad 1 rok temu / roz
 
Morawiecki, który powiedział "Polska należy/jest własnością kogoś z zagranicy" (co doskonale uwypukla ten artykuł) i który otwarcie dąży do pogłębienia stanu naszego dłużnego zniewolenia przez dalsze oddawanie jej korporacjom, funduszom czy bankom NIGDY NIE MIAŁ PRAWA ZOSTAĆ PREMIEREM. Morawiecki usunął w niebyt polskich patriotów ekonomistów z dobrymi pomysłami na ratowanie finansów i państwa tj. Janusza Szewczaka i Cezarego Mecha, wykonuje podstawowe błędy ekonomiczne. Ten bankster nie podejmuje żadnych działań związanych z zabezpieczeniem państwa przed nadchodzącym krachem światowym, zadłuża nas w dolarach i frankach czyniąc nas wszystkich niewolnikami swoich kolesi banksterów. Protestuję przeciwko niszczeniu Polski!
ponad 1 rok temu / Polak
 
Jedynym z 2 rzeczywistych skutków "planu Morawieckiego" będzie likwidacja polskich firm i konfiskata najdrobniejszej polskiej własności.Kilka lat temu likwidację polskich firm zapowiedziała jedna z wicemistrów w rządzie Tuska . Ona powiedziała , że "zostaną tylko wielkie firmy" . Wielkich polskich firm nie ma . To jest kontynuacja ponad podziałami . Likwidacja polskiego przemysłu futrzarskiego wyjaśnia , z kim mamy do czynienia. Morawiecki likwiduje jedną gałąż polskiej gospodarki i obciąża dodatkowymi kosztami w wysokości 1 miliarda złotych inną. Drugim rzeczywistym skutkiem będzie lawinowe zwiekszenie zadłużenia polskiego państwa . Prawdopodobnie działalność Morawieckiego ma doprowadzić do zniszczeń w naszym kraju porównywalnych z wojennymi, ponieważ Niemcy z powodu swojej własności w Polsce i bliskości swoich granic nie mogą dopuścić do konwencjonalnych działań wojennych w Polsce .Gdy będziemy na kolanach zgodzimy się na każdy dyktat
ponad 1 rok temu / Mirek
 
Morawiecki ? , to dalszy ciag dobrej zmiany- z nowa odslona .
ponad 1 rok temu / votumseparatum
 
Teorie kompletnie wydumane. Niewiele mają wspólnego ze znajomością prawideł rynku, ekonomii i gospodarki. Ot, artykuł "dla sensacji" :)
ponad 1 rok temu / Brodaty
 
Boję się przyszłości i coś czuję, że historia znów się powtórzy. Dlaczego J. Kaczyński musi zawsze schrzanić to, co dobrze zaczął? Obyśmy nie usłyszeli śmiechu Chochoła historii, jak w ,,Weselu" Wyspiańskiego - ,,Miałeś chamie złoty róg, ostał ci się ino sznur". Tylko, że ten sznur nam wszystkim się ostanie, po raz kolejny.
ponad 1 rok temu / Maria
 
Czyli jeśli to wszystko prawda to mamy jakiś wybór? Bo albo "żeby było tak jak było" albo "dobra zmiana". Jest coś innego?
ponad 1 rok temu / ma
 
Świetny artykuł. Ciesze się ,że są jeszcze ludzie,którzy trzeźwo patrzą na sytuacje Polski.Pomimo iż jest Ona w tak kiepskiej sytuacji ,to lepiej jest patrzeć realnie i coś z tym zrobić,niż żyć w iluzji i popaść w zatracenie. Oczywiście,że Polakom nie będzie żyło się lepiej dopóki u sterów tego państwa będą zasiadać socjaliści którzy za pomocą wysokich podatków i przymusowych składek drenują nasze kieszenie. Ten korporacjonizm jaki nam przyszykowali ,to nic innego jak inna wersja socjalizmu w którym władza i elity umacniają swoje pozycję a pojedynczy uczciwie pracujący człowiek,mały przedsiębiorca jest gnębiony przepisami,podatkami i okradany przez swoich panów. Obawiam sie jednak,że to zło pod płaszczykiem dobra, trudno będzie zniszczyć.Zbyt wielu ludzi im wierzy. Mam nadzieje tylko,że w tym przypadku sprawdzi sie powiedzenie ,że "gwiazda która jasno świeci,szybko zgaśnie" i że ten rząd zgaśnie tak samo gwałtownie jak ...
ponad 1 rok temu / Jacek
 
Najbardziej obrzydliwe jest u tego człowieka to, że bezczelnie kłamie. Na przykład mówi w kółko, że będzie wspierał małe i średnie polskie firmy, a zachodnim korporacjom utrudni wywożenie kapitału, i ludzie mu niestety wierzą, a tymczasem on robi dokładnie na odwrót - zarzyna polskie firmy, a zagranicznym koncernom dopłaca do interesu setki milionów. Zadłuża Polskę na miliardy u swoich kumpli banksterów, a równocześnie emisję obligacji będących instrumentem tego zadłużania przedstawia jak swój wielki sukces. Morawiecki to bardzo groźny dla Polski element. Gdybym miał inną sytuację rodzinną, to z powodu mianowania tego typa na premiera wyemigrowałbym jak najszybciej.
ponad 1 rok temu / paternoster
 
Co to za artykuł dziwny? Np. "Mimo niskiego poziomu aktywności zawodowej, brakuje miejsc pracy dla 3 mln Polaków, np. tych mieszkających za granicą." - to jak te miejsca miałyby tu czekać? Nie rozumiem...
ponad 1 rok temu / Poznaniak
 
Nasza szara eminencja nie jest moim zdaniem żadnym genialnym strategiem a jest raczej osobą która potrafii popsuć okazje które mu się napatoczyły. Najlepszy jest w działaniu destrukcyjnym niestety ze szkodą dla Polaków. Wywołuje napięcia między ludźmi którzy wynieśli go na to stanowisko kierownika państwa z tylnego siedzenia. Poza ukróceniem korupcji nie widać pozytywnych rezultatów. Wielka szkoda, że zamienił Beatę na Mateusza, Polkę na semitę. To się na nas zemści. Pani Agata ujęła to bardzo trafnie. A pan Jan pisze ,że musimy iść do przodu niestety Panie Janie należy iść do celu a nie koniecznie do przodu.
ponad 1 rok temu / Tadeusz
 
Po gierkowskiej dekadzie dobrej zmiany i braniu pożyczek na potęgę przyszła orzeźwiająca zima Jaruzelskiego z czołgami i koksownikami na ulicach. Połowa społeczeństwa ma krótką pamięć i czeka ja bolesna pobudka z socjalistycznego snu.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
Pani Premier Beata Szydło to była najlepsza i jedyna polska marka. Pan Komendant naraił nam Dudusia, Marcinkiewicza, Sikorskiego - eleganta, Michała Kamińskiego itp. To straszna zmiana, w biały dzień , na oczach milionów Polaków. Ciekawa jestem co komendant czuł w tej zielonej sali pod żyrandolem, podczas tej maskarady,skurczony i wgnieciony niemalże w drzwi. Duduś bojkotował reformy. Pan Komendant widocznie uznał, że już dosyć tej dobrej zmiany dla Polaków. Pani Premier własną pracą, wykształceniem, doświadczeniem i kulturą osobistą zaczęła zagrażać tym, którzy są wybrani do rządzenia. Marcinkiewicz też poszedł do banku !!! P. Premier stała się Polską marką i trzeba było to zniszczyć . P. Morawiecki mógł dalej pracować u boku P. Premier. Teraz Polakom wciskają kit żeby usprawiedliwić ten kolejny haniebny wyczyn. Ilu jeszcze Gowinów jest w tym Pisie.
ponad 1 rok temu / Agata
 
Na razie pan Mateusz dał się poznać głównie jako dokręcacz podatkowej śruby i nic nie wskazuje na to aby miało się to nagle jakoś zmienić. Molochy ze swoimi sztabami prawników i doradców sobie poradzą, a najmniejsi się najwyżej utopią - kogóż to w rządzie obchodzi...
ponad 1 rok temu / abc
 
Zaściankowość Polska polega na tym, że nasze poglądy są oderwane od rzeczywistego obrazu Polski w świecie w którym żyjemy. Polska nie jest samotną wyspą tak jak Wielka Brytania czy Szwajcaria. Nasze położenie geograficzne jest tragiczne, nie mniej radzimy sobie bardzo dobrze pomimo rozbiorów i okupacji której wymienione państwa nie miały. Dla takiego kraju nie ma alternatywy, albo idziemy do przodu, albo znowu będziemy pod okupacją, my nie możemy się zatrzymać i stać przez jakiś czas w miejscu tak jak Szwajcaria. Aby iść do przodu musimy się zbroić i modernizować, musimy brać udział we współzawodnictwie państw pomimo, że nie zawsze korzystnym dla nas. I żeby iść do przodu musimy brać pożyczki, innej drogi obecnie na świecie dla Polski nie ma.
ponad 1 rok temu / Jan
 
@Jan Brednie takie Pan piszesz, że aż zęby bolą. Szkoda czasu w ogóle by cokolwiek tłumaczyć. Najlepiej by było gdyby redakcja usunęła ten szkodliwy komentarz, bo jeszcze ktoś to przeczyta i uwierzy.
ponad 1 rok temu / Robert
 
W państwie gdzie decydują Obywatele - w Szwajcarii podjęto w referendum decyzję o zakazie deficytu.
ponad 1 rok temu / Obywatel
 
Jeszcze nie zaczął a już go torpedujecie
ponad 1 rok temu / Hipokryci
 
@ Jan Ale Fiata montowaliśmy na włoskiej licencji za gierkowskie pożyczki, które spłacaliśmy 30 lat. POPiS-owskie długi będziemy spłacać przez 100 lat. Powtórka z rozrywki. Szklane drony... tfu domy i mrzonki socjalistów.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
Neo-Balcerowicz?
ponad 1 rok temu / TŻ.
 
Nie na darmo kręci się wokół niego agent żydowskiego wywiadu, nowe objawienie dla "polskiej" prawicy, niejaki Daniels. Nie na darmo lata z nim do Nowego Jorku. Nie na darmo je z nim "szabasowe kolacje"... Agentowi żydowskiego wywiadu nie może chodzić o nic innego jak o dobro Polski... No i te "korzonki", którymi Morawiecki zaczyna się chwalić. Dla mnie jest wszystko jasne.
ponad 1 rok temu / Robokopo
 
@ Stefan Jaką szansę? Na finansowe dobicie Polaków? Na zadłużenie naszych praprawnuków? Polecam film na YouTube: Krajski Morawiecki. Wiele wyjaśnia. Nowy premier sam jest zadłużony po uszy i zrobi wszystko co mu każą. Kredytów nabrał i jest pod ścianą, nawet rządowa pensyjka nie wystarczy. Kolejny Kazio Marcinkiewicz tylko że do trzeciej potęgi. Skończył się miesiąc miodowy - zaczyna się dokręcanie śruby.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
Jest jeszcze gorzej niż źle. Wspomniany tu tylko mimochodem model chińskiej gospodarki i społeczeństwa jest pierwowzorem nowego porządku. Zachwycał się nim Rockefeller i najprawdopodobniej starsi i mądrzejsi wyznaczyli nam taki los. We wcześniejszych artykułach pani Stelmach analizuje i ostrzega przed "zrównoważonym rozwojem", który przy bliższym spojrzeniu okazuje się zrównoważonym wygaszaniem gospodarki i społeczeństwa.
ponad 1 rok temu / Pejot
 
Artykuł świadczący o lenistwie, brać, brać i jeszcze raz brać i żądać.. Ten kto zatrzymał się i nie idzie do przodu ten tak naprawdę się cofa. Żeby iść do przodu, to na całym świecie obecnie nie ma innej drogi jak zadłużanie się. Tylko mądre zadłużanie się, a nie takie jak robiła to Grecja czy Hiszpania lub PO. . Takim gwarantem mądrego zadłużania się jest właśnie Morawiecki. W przeciwnym przypadku, bez zadłużania się i bez dalszego rozwoju państwa za 10 lat wrócimy do produkcji własnej Fiat 126p.
ponad 1 rok temu / Jan
 
Niestety Pan Morawiecki zdaje się być tak naprawdę światowcem, który będzie pomimo pewnego pozornego konserwatyzmu trzymał nas w międzynarodowym demokratycznym porządku cywilizacji śmierci. Samej krytyki kapitalizmu czy odwoływania się do sprawiedliwości społecznej nie można stawiać mu jako zarzut (w końcu kapitalizm jest jak każda laicka koncepcja tylko pewną próbą odzwierciedlenia tego co powinno być według chrześcijańskiego porządku, na pewno dużo lepszą niż komunizm, ale wciąż obarczoną błędami). Natomiast wygląda na to, że obóz rządzący po prostu zmiękł. Powinniśmy teraz iść na czołową konfrontację z coraz bardziej gnijącym zachodem, natomiast pan Kaczyński idzie zamiast tego, jako i uczynił w 1989 roku, na kolejny okrągły stół z czerwoną międzynarodówką.
ponad 1 rok temu / kribac
 
No nareszcie jakiś dobry artykuł ekonomiczny. Chyba też powrócę do pisania o ekonomii i gospodarce. Morawiecki będzie inwestowal ogromne pieniądze, ale pożyczone pieniądze od wielkich instytucji finansowych. Tyle tylko ,że istnieją konstytucyjne i unijne obostrzenia: deficyt 3% PKB, dług publiczny 60%.nie ma ograniczeń w dwóch obszarach: długu zagranicznego oraz tzw. długu korporacyjnego w postaci np. Obligacji emitowanych przez firmy. I sądzę, iż to ostatnie czyli np. Obligacje firmowe to będzie zadluzeniowa katastrofa, która w długim okresie czasu może wykończyć polskie firmy jak onegdaj asymetryczne opcje walutowe. I jeszcze uszczelnienie VAT:to ma też i złe strony bo pośrednio też drenuje firmy uczciwe. I jeszcze to zaklęcie:innowacje. Bzdura... ale to już opowieść dłuższa. Pozdrawiam serdecznie
ponad 1 rok temu / Krzysztofjaw
 
A może jednak dacie szansę Mateuszowi Morawieckiemu? Zastanawia mnie ten niemal histeryczny ton, w odniesieniu do jego osoby, obecnym na prawie wszystkich forach prawicowych i konserwatywnych!
ponad 1 rok temu / Stefan
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.