DZIŚ JEST:   05   KWIETNIA   2020 r.

Niedziela Palmowa
Św. Wincentego Ferreriusza
Św. Katarzyny Thomas
 
 
 
 

Monika Olejnik pod lupą ekspertów KRRiT: podnosi głos i prowokuje

Monika Olejnik pod lupą ekspertów KRRiT: podnosi głos i prowokuje

Na zlecenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji eksperci ocenili profesjonalizm telewizyjnych dziennikarzy politycznych. W raporcie doceniono TV Trwam i… skrytykowano Monikę Olejnik.


Monitoring telewizyjnych programów informacyjnych i publicystycznych KRRiT zleciła po wyborach samorządowych, które miały miejsce w ubiegłym roku, informuje Dziennik. pl. Eksperci wskazali m. in. na relatywnie niski poziom polszczyzny, którą posługują się dziennikarze oraz „ślizganie” się przez nich po poruszanych tematach.

 

Ocenieni przez ekspertów zostali m. in. Monika Olejnik, Anita Werner, Bogdan Rymanowski, Andrzej Mrozowski, Dariusz Pogorzelski i Robert Knap z Telewizji Trwam, której programy Polski Punkt Widzenia oraz Rozmowy Niedokończone zostały pozytywnie i wysoko ocenione.

 

Natomiast o Monice Olejnik dowiadujemy się raportu, iż  „dziennikarka rozmawia z gościem życzliwie, skraca dystans, ale w sytuacji konfrontacji poglądów zaczyna wyraźnie krytykować gościa, często przerywa, zadaje pytania retoryczne, wchodzi w polemikę z gościem (wyraźne sympatie i antypatie). Czasami stara się narzucić pozycję dominującą w interakcji z gościem. Warto przy tej okazji odnotować, że szczególnie nasilone zachowania nacechowane są istotnym dystraktorem odbioru, który utrudnia rozumienie treści wypowiadanych w studiu. Przykładem tego typu zjawiska są zachowania Moniki Olejnik (w programie Kropka nad i), która relatywnie wysoko unosi ręce, bardzo często podnosi głos, zdecydowanym gestem odrzuca włosy i czasem prowokacyjnie pochyla się nad stolikiem w stronę gościa. Przy szerszym kadrowaniu te elementy komunikacji niewerbalnej zwracają uwagę widza zdecydowanie bardziej niż słowa wypowiadane zarówno przez gościa, jak i przez dziennikarkę”.

 

 

Źródło: dziennik.pl/wPolityce.pl

luk

 


DATA: 2015-03-25 07:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

pod wiadomością o rozbitym samolocie nie zamieściłeś komentarza z wyrazami współczucia.A tutaj komentujesz. Czyli w domyśle uważasz wiadomość o Olejnik za ważniejszą. Brak mi słów by skomentować twoją hipokryzję.
ponad 5 lat temu / do romka
 
Mamy wiadomość o rozbitym samolocie, śmierci 150 osób - ale wytłuszczona - w domyśle ważniejsza - jest informacja o skrytykowaniu nielubianej przez Was dziennikarki. Brak mi słów.
ponad 5 lat temu / romek
 
Blueberry, a uważasz że jak lepiej brzmi: ModeRNiku czy ModeMiku? Zresztą, on lubi to określenie bo wie że również do niego pasuje :)
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
Modemiku, tradycyjnie nie zrozumiałeś, tym razem wyrażenia "abstrahując od konkretnych osób". A ja tym razem chciałem Cię przetestować zadając całkowicie neutralne ideowo pytanie, by sprawdzić czy potrafisz jeszcze zdobyć się na SAMODZIELNĄ opinię niezależną od tego co masz tutaj "przemodemować". Dzięki za wykazanie że nie potrafisz :)
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
A propos TV Trwam: wiem ze źródła w środowisku dziennikarskim, że pracujących tam przedstawiciele innych mediów szanują (w sensie zawodowym). Od innej strony (ideologicznej, religijnej etc.) niestety bardzo im \'dokuczają\'...
ponad 5 lat temu / qzyck
 
Pani lis też,jak prowadzi panoramę to rusza głową,jak murzynka wkurzona
ponad 5 lat temu / luki
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.